Maailm

TÄHTIS POLE VÕIT, VAID OSAVÕTT: Poola kodukonkursi ainus osaleja jäi kolmandaks (3)

Toimetas Greete Kõrvits, 30. aprill 2018 15:53
Foto: PantherMedia/Scanpix
Poola linn Kudowa-Zdrój korraldas elanikele kauni kodu konkursi, millest osa võtmisest oli aga huvitatud vaid üks majapidamine. Tublid kodukaunistajad ei saanud aga vaeva eest isegi peaauhinda mitte.

Nagu kirjutab ajakiri Wprost, on üllatav, et konkurss „Medal mu kodu eest“ niivõrd leige vastuvõtu osaliseks sai. Auhinnafond oli tervelt 75 000 zlotti (17750 eurot). Samuti ei saa öelda, et ükski linnakodanik üritusest varem midagi kuulnud pole, see toimus juba kaheksandat korda.

Põhjus, miks ainus osaleja kõigest kolmanda koha ja 10 000 zloti (2366 eurot) vääriliseks osutus, on linnavalitsuse sõnul selles, et seda võrreldi eelmiste aastate võitjatega. Kena koduke küll, aga varasemate kuld- ja hõbemedali laureaatidega võrreldes jäi siiski kahvatuks.

Kudowa-Zdrój meerid ei jää siiski lootuseta, et järgmisel korral nende konkursist aktiivsemalt osa võetakse ning kutsuvad juba linna kodulehel elanikke taas üles kodusid ja aedu ilusaks tegema. Võimalik, et meedia tähelepanu ebaõnnestunud konkursile elavdab potentsiaalseid kodukaunistajaid piisavalt, et järgmine konkurss tõmbab ligi rohkem osavõtjaid.