Eesti uudised

Tasuta ühistransporti ei tule: keskused otsustavad piletihinna, minister määras piiri (120)

Toimetas Anett Rannamets, 30. aprill 2018 12:48
Kadri SimsonFoto: Karin Kaljuläte/Ekspress Meedia
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson allkirjastas täna piletihinnamääruse, mis asendab seniseid maavanemate korraldusi, millega sätestati maakondliku bussitranspordi piletihinnad.

Ministri määrus paneb paika vahemiku, mille raames võib maanteeamet maakondades bussiliinidel hinna kehtestada. Vahemik ulatub nullist senise kõrgeima maakondades kehtinud piletihinnani.

Samal teemal

Paika pandud hinnavahemik ei too kaasa hinnatõusu. Nimelt on sätestatud, et kuna riigieelarves on ette nähtud vahendid piletitulu täies mahus kompenseerimiseks, siis ei tohi maanteeameti kehtestatav sõidukilomeetri hind ja piletihind olla kõrgem, kui seni konkreetses maakonnas kehtinud sõidukilomeetri hind ja piletihind.

„Oleme ette näinud kõikidele kohalikele ühistranspordikeskustele rahalisi vahendeid mahus, mis katab ära möödunud aasta dotatsiooni ja piletitulu kogusumma. Seega on keskustel olemas vahendid tasuta sõidu rakendamiseks,“ rääkis majandus- ja taristuminister Kadri Simson.

„Täna allkirjastatud määrus, milles on paika pandud kõrgeim võimalik piletihind, näitab aga seda, et keskustel on võimalus jätkata ka senise süsteemiga ehk küsida sõidu eest endiselt piletit. Taoline otsus sündis koostöös maanteeameti ja ühistranspordikeskustega, kellega suheldes jäi kõlama, et leidub keskusi, kes soovivad jätkata tänase süsteemiga. Me soovime neile pakkuda valikuvõimalust ja langetada otsuseid lähtuvalt enda piirkonna vajadustest.“

Täna ministri allkirja saanud määrus on aluseks maanteeameti peadirektorile konkreetsete hindade kehtestamiseks. 

Samal teemal

29.05.2018
Simson: keskealised mehed peavad autot kõige pühamaks varaks, mis neil on
30.04.2018
Hiiumaal tuleb tasuta bussitransport
10.04.2018
Harjumaa omavalitsused: tasuta bussisõit mõjub rongiliiklusele halvasti
09.04.2018
Põlva ja Võru maakonnaliinid lähevad üle tasuta bussipiletile