Eesti uudised

UURING: Eesti on endistest Nõukogude Liidu riikidest kõige läänelikum (59)

Toimetas Gerly Mägi, 29. aprill 2018 17:21
Foto: Martin Ahven
USA poliitikauuringute keskuse StrategEast uuringu kohaselt on endistest Nõukogu Liidu riikidest kõige läänelikum Eesti, edestades Lätit ja Leedut.

Uuringus võrreldi 14 Nõukogude Liidu okupatsiooni alt vabanenud riiki. Arvesse võeti nii poliitilist, majanduslikku, õigusruumi, keelt, kultuuri kui ka elustiili.

Samal teemal

Edetabeli tippu paigutati Eesti, ent kaugele ei jäänud ka teised Baltimaad. Leedule kuulus Läti ees napilt teine koht. Tabeli lõpust leiab Usbekistani, Tadžikistani ning Türkmenistani.

Positiivsena toodi välja madal korruptsioonitase. Sellega oleme eeskujuks kogu ülejäänud maailmale. Lisaks kiideti majandusvabadust, ettevõtluse soodustamist, aga ka rahvastiku head võõrkeelte oskust. IT-riigi kuvandit aitab säilitada ka raportis ära märgitud mobiilse interneti suur leviala.

Küll aga leiti meiltki puudusi. Uuringu aruandes toodi välja halli passi probleem ehk kodakonduseta inimesed, kes ei saa osaleda üldvalimistel. Mainimist leidis ka Keskerakonna koostööleping Ühtse Venemaaga. Samuti venekeelse kogukonna halb suhtumine NATOsse. 

Näppu viibutati ka kooseluseaduse puuduste peale. Raportis on märgitud, et seadus on küll vastu võetud, ent rakendusaktide puudumine on probleem, mis ilmselt lähiajal lahendust ei saa. 

Hiigelpika raportiga saab tutvuda siin!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee