Galeriid

GALERII | Vaata, milline väärikas seltskond käis "Anna Karenina" esietendusel (6)

Ohtuleht.ee, 29. aprill 2018 14:41
Teet Kase balleti "Anna Karenina" Eesti esietendus Vene teatrisFoto: Tina Bychkova
Eile, 28. aprillil toimus Vene teatris Teet Kase balleti "Anna Karenina" Eesti esietendus. Autorilavastus on loodud Itaalia balletitrupile Balletto di Milano ja seda on kaks hooaega mängitud Itaalia, Prantsusmaa ja Šveitsi teatrilavadel.

Esietendust ja Itaalia suursaadiku Filippo Formica vastuvõttu väisasid teiste seas kultuuriminister Indrek Saar, kaitseminister Sven Mikser, Riigikogu esimees Eiki Nestor, USA suursaadik James Desmond Melville Jr, Läti suursaadik Raimonds Jansons, Soome suursaadik Kirsti Narinen, Jaapani suursaadik Yoko Yanagisawa, EV100 korraldaja Margus Kasterpalu, Eesti Kunstimuuseumi direktor Sirje Helme, Eesti Kontserti juht Jüri Leiten ja paljud teised. Ühtekokku toob etendus kahel päeval Vene teatrisse enam kui 1600 balletisõpra.

Itaalia suursaadiku Filippo Formica sõnul oli etendus väga muljetavaldav. Ta tõstis esile Teet Kaske kui unikaalset koreograafi ning kiitis Itaalia balletiartistide meisterlikkust.

Balletto di Milano teatrijuhi Carlo Pesta meelest on antud etendus hea näide riikidevahelisest kultuurikoostööst. "Soe vastuvõtt Eestis innustab meid siia taas tagasi tulema," sõnab ta.

Lavastaja-koreograafi Teet Kase sõnul on tal äraütlemata hea meel, et lõpuks sai ta jagada oma Itaalias lavastatud tööd ka kodupublikule. "Ma olen positiivselt inspireeritud Eesti publiku tagasisidest ja tänan südamest Balletto di Milano tantsijaid pühendumse eest," märgib Kask.

Lavastus kombineerib klassikalise ja kaasaegse balleti elemente. Teoses kohtuvad itaallaste kirglik väljendusviis, põhjamaine lihtsus ja vene muusika emotsionaalsus. 

Samal teemal

22.03.2018
Marian Heinat: „Mulle siiski tundub, et lavastaja Saša Pepeljajevil on teistsugune aju!”
19.03.2018
GALERII | Semper ja Ojasoo tõid lavale etenduse, milles osaleb ka Rammsteini ninamees Till Lindemann
18.03.2018
Neeme Kuningas: Vene teatris on mugav olla kuningas