Eesti uudised

PILTUUDIS | Pronksiööl tapetud Dmitri Ganini mõrvapaika viiakse tänaseni punaseid nelke (41)

Anett Rannamets, 29. aprill 2018, 13:35
Tatari tänavalt pekstuna ja pussitatuna leitud Dmitri Ganin oli kiirabi saabudes veel elus, kuid heitis hiljem haiglas hinge. Foto: Urmas Ojaste
11 aastat tagasi toimusid Eesti erinevates linnades tänavarahutused, mida tänapäeval tunneme Pronksiöö nime all. Rahutuste ajal sai surmava noahoobi Dmitri Ganin. Tänaseni viiakse hukkunud mehe mälestuseks surmapaigale lilli ja küünlaid.

Esimene kõne seoses Dmitriga tehti häirekeskusele 2007. aasta 27. aprillil kell 00:24. Eesti keeles kõnelnud naine teatas raskes seisukorras inimesest Tatari tänaval. Kiirabi jõudis sündmuskohale kell 00.31. Kiirabi saabudes oli kannatanu teadvusel.

Ganinit (punases) kohtas Õhtulehe fotograaf 26. aprilli õhtul kella 23 paiku Foto: Teet Malsroos

Kuna mehe rindkere üks pool oli läbi torgatud, oli ta hingamine raskendatud ja organism sellest šokis. Et leevendada verekaotust ja parandada vereringet, pandi talle sündmuskohal külge tilgutid ja anti hapnikku. Verejooksu peatamiseks seoti haav.

Tatari tänavalt pekstuna ja pussitatuna leitud Dmitri Ganin oli kiirabi saabudes veel elus, kuid heitis hiljem haiglas hinge. Foto: Urmas Ojaste

Dmitri hospitaliseeriti kell 00.51. Kiirabi peaarsti sõnul anti patsient üle kell 01.03. Dmitri suri operatsioonilaual kell 02.00.

Tänagi võib Tatari tänava sündmuskohalt Dmitri mälestuseks maha asetatud punaseid nelke ja kalmuküünlaid leida.

Tatari tänavalt pekstuna ja pussitatuna leitud Dmitri Ganinile viiakse tänaseni mälestuseks lilli ja küünlaidFoto: Gerly Mägi

Dmitri Ganini surma asjaolude väljaselgitamiseks alustas keskkriminaalpolitsei 2007. aastal koos põhja ringkonnaprokuratuuriga kriminaalmenetlust karistusseadustiku tapmist käsitleva paragrahvi alusel.

Menetluse käigus sai selgeks, et Ganini surma põhjustas üks noatorge ning et enne seda oli teda ka käte ja jalgadega löödud. Kriminaalmenetluse käigus tuvastati kõik peksmises osalenud isikud, kuid ei leitud tõendeid, et tuvastada torkehaava põhjustaja, mille tagajärjel ohver suri.

Karistusseadustiku kohaselt aegub tapmine kümne aastaga. Sellest tulenevalt lõpetas prokuratuur 7. juunil 2017. aastal kriminaalmenetluse süüteo aegumisega.

Samal teemal

27. aprill 2017, 23:45
PILTUUDIS | Lilled Dmitri Ganini mõrvapaigas
26. aprill 2017, 14:56
FOTOD | Pronksiöö mäsus tapetud Dmitri Ganini viimased hetked
22. aprill 2017, 04:00
"Dmitri Ganin hukkus mitte millegi eest!"
20. märts 2015, 18:25
Venemaa esitas Eestile noodi seoses pronksiööl tapetud Ganiniga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee