Galeriid

GALERII | Kalahuvilised tegid Leppneemes puhta töö (6)

Küllike Rooväli, 29. aprill 2018 15:14
Viimane suitsuräim.Foto: Küllike Rooväli
Teiste Eesti kalasadamate seas oli laupäeval avatud kalasadamate päev ka Harjumaal Leppneemes, kuhu olid juba hommikul sammud seadnud tuhanded inimesed, nii et juba lõunaks sai värske kala otsa.

"Hommikul kell pool kaheksa olid inimesed juba värske kala järel sabas," rääkis liikluskorraldaja, kes paigutas päeva jooksul parklasse ja teede äärde sadu sõidukeid. Kui mullu surus kevadtorm külastajate arvu väikeseks ja värsket kalagi nappis, sest öösel püüda ei saanud, tuli siiski üllatuslikult värskest puudu ka tänavu. Kella 12 paiku müüdi viimaseid kilusid, otsas olid värske räim ja suitsuräim. Viimastest haigutas kastipõhjas vaid üksik isend. Inimesi aga muudkui vooris ja tulijaid oli veel kella 14 paiku, kui üritus juba lõppema pidi.

Oma paadiga oli kohal Prangli merepäästeselts, Viimsi Rannarahva muuseumi buss koos vanade piltide, meenete ja laste võistlustega. Pisemate jaoks oli telgis sisse seatud värkstuba, kus sai nii tarkust kalade kohta kui ka puust laevu - kõige ehtsamaid kalatraalereid - ehitada. Puidust välja saetud lestakalad sai aga ära värvida ja neile lõbusad näod pähe joonistada. Kohati olid tegevusest rohkem haaratud lapsevanemad, kui nende võsukesed, kes jälgisid laevade valmimist ilmse rahuloluga.

Lõunaks selgus, et viimases hädas sobib eestlasele ka värske lõhe ja mitut masti suitsukala, mille järele tekkisid samuti pikad järjekorrad.

Kes ringi sebida ja viimaste kalade pärast võidelda ei viitsinud, sai siiski valmis kiluvõileiba, pirukaid ja kalasuppi maitsta ning kuuriseina toetusgrupi liikmena mõnusalt päikese käes Audru Jõelaevanduse Punti kuulata. Mõned julgemad said ka tantsuringid maha keerutatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee