Miks ta taksoga läks? Kiirabi viib ju sünnitama. Miks ta kiirabi numbril ei helistanud,kui uks kinni oli? Imestan ka,et taksojuht nii kiiresti ära sõitis,kas minut-paar poleks saanud veenduda,et inimene uksest sissegi saab? See pole küll kohustus,aga ise poleks küll kindlasti antud olukorras minema kihutanud. Muidu seisavad pikalt kliente oodates,aga nüüd nii kiire? Hea,et kõik hästi lõppes,aga kui oleks midagi viltu läinud,kes siis vastutab.Siin on mõtlemise koht haiglatele, kus tõesti tihti raske aru saada,mis uksest ja kuhu. Kes tihe patsient,see ehk leiab,aga kõik ju pole.
-- kogemused. Sünnitus on käkitegu (e. suur punnitamine, suht valutu, aga vastik) võrreldes avanemisperioodi lõpuga, kus naine ei adu enam suurt midagi, tahaks lihtsalt kuskil mujal olla, inimene nagu kahestub psüühiliselt. Vähemalt mul oli nii. Mis uksi või viitasid sel juhul ikka lugeda jaksab. Tuli üksi taksoga, kiirabiga, mehega, ämmaga, vanaisaga, ikka peaks olema sissepääs haiglasse lollikindel.
Sünnitasime naisega esimese lapse Pärnu haiglas - selle kogemuse pärast keeldus naine edaspidi haiglas sünnitamisest ja järgmised kaks last on sündinud kodus. Seetõttu julgen väita et normaalselt kulgenud ja terve inimese raseduse puhul ei pea tingimata haiglas või hagla poole kiirustades sünnitama, Sünnitaja pääseb nii mõnestki traumast rahulikus ja koduses keskkonnas uue elu ilmale toomisel. Loomulikult peab kogu pere selleks kõvasti ettevalmistuma, eriti just vaimselt.
Öisel ajal on haiglasse sissepääs tõesti keeruline.Tiiruta ümber haigla ja otsi nuppu,millele vajutada.Ja eriti need suurhaiglad,kui varem kogemusi pole,siis isegi päisepäeva ajal ka ei leia seda õiget ust.Ainult sellest ma aru ei saa,miks ei heilstanud 112 ja küsinud,kuidas haiglasse saada.
loen ja imestan. Milles see taksojuht süüdi on, kui haigla ei ole selgelt ustel teavitanud kuidas majja pääseb. Tartus, Maarjamõisas tean, et EMO kaudu. Ei tuleks selle pealegi et ööösel peaukse taga sisse murdma hakata.
Miks peab naine tulema sünnitama kusagilt tagauksest? See on tähtis ja püha toiming, selleks sobib ikka peauks! Ehk jõuame kunagi selleni, et sünnitaja võetakse vastu lilledega paraaduksel. Neid jääb ju niigi järjest vähemaks. Ja sünnitusmaju jääb vähemaks.
Eks jah, kui naine suudab õigesti ennustada, millal seda paarisadat kilomeetrit alustada, siis võib ju kõik hästigi lõppeda. Kujutan ette, kui palju hakkavad sünnitushaiglate sulgemise järel kiirabiautod taksoteenust osutama. Ilmselt siiski odavam, kui sünnitusosakonna ülalpidamine?
Vaadake asja kliendi pilgu läbi/ 28. aprill 2018 15:05
See on paljude Eesti asutuste probleem, et ei osata vaadata oma maja, teenust vms kliendi pilgu läbi. Eeldan, et eriolukorras inimesed tormavad haiglasse, aga mitte äppi!
jutt käib haigla uste juurde siltide panemisest, mitte me ei aruta siin sünnituse olemuse üle. USA-st võiks eeskuju võtta, kuidas seal uksed ja sildid toimivad - kõik leiavad ka ööpimeduses õige ukse üles, kuna kõik on läbi mõeldud.
Mäggi on vist välja öelnud vana eesti naise tugevuse---saab ka kartulivao vahel sünnitamisega hakkama...(?) Ja kanakari kaagutab nüüd pool elu selle kallal, millest ta tegelikult üldse aru pole saanud/pole tahtnudki saada tegelikult !
Kus ta mees siis oli? Sünnitama minnakse ikka koos mehega või kutsutakse kiirabu välja. Aga, mis puutub turvamehesse, siis see ongi tema töö - kontrollida ja vaadata, mis toimub maja ümber, kas kõik on korras ja kui vajatakse abi, siis aidata. Kummalinelugu - üksik naine öösel sünnitusmaja ukse taga?
Mu õel oli mees Eestist ära, laps sündis enneaegsena. Võttis takso, sõitis haiglasse (ka öösel) ja läks sünnitas oma lapse ära. Mingit kiirabi ei olnud mõtet kutsuda. Isa sai last esmakordselt näha alles siis, kui see oli juba üle kuu aja vana. Mida sa mehega koos sünnitamas käija kobised, kui midagi ei tea!
Sündmus leidis aset juba mitmed päevad tagasi ja sai piisavat kajastamist, kõik, kes tahtsid, said kõiki hukka mõista, miks siis nüüd jälle otsast peale alustama peab, ei saa aru?
21aastat tagasi sünnitama minnes,saime näiteks turvamehe käest sõimata,kui üritasime haiglasse sisse saada,kuna olime vale ukse taga.Ja sius jõudsime õige ukse taha ja sealt saime taas sõimata abikaasaga,kuna jukgesime rohkem,kui ühe korra uksekella helistada.Nemad olevat esimesel korral juba kuulnud.Aga uksetaha ei kostnud kellahelin.
Selles loos pole keegi otseselt süüdi, lihtsalt nagu öeldakse, üks käsi ei teadnud, mida teine teeb. Taksojuht arvas, et naine saab hakkama ja naine omakorda sünnitustegevuse algamisega läks paanikasse ja nii turva ta leidiski. Ise oleksin kindlasti taksojuhina veendunud, kas naine pääseb turvaliselt haiglasse, aga...süüdistada ka kedagi pole mõtet. Loll juhus!
Tahtsin sama öelda, kuidas tänapäeva noored nii saamatud on. Ok, ei leidnud õiget ust, telefon oli ju ilmselt kaasas, helista ja teata, et sünnitad haigla ees, ei leia õiget ust. Muidu osatakse telefoniga imeprogramme kasutada, aga 112 valida ei osata.
Naine võib sünnituse ajal muutuda nii abituks, et kaotab tegevusvõime... hea, et sattus turvamees, mitte mingi suva pervert, kes oleks ta võibolla vägistanud seal.
on juhuseid ,eestis ,kus teatamisest ei ole kasu,kästakse tulla sisse ....kuskilt,kedagi ei huvita ...keegi ei tõsta peputki haiglas sees arvuti tagant,et aidata...vahel.
Need kohe kohe sünnitama hakkajad sünnitavad järgmisel paeval. Mul polnud küll vahet, oleks võinud sünnitada oma toas, mitte 10 meetrit eemal kiirabiautos.ootasin ukse peal seda kiirabiautot, nii kui maja ukse ette saabus, astusin 2 sammu autosse ja seal beebi kohe sündis. Koik vahtisid pealt. Polnud seal mingit õde ega arsti tarvis. Niimoodi lapsed sünnivadki
Ise samas haiglas sünnitanud. Kui inimene oli pime, siis ehk on raskusi ( aga pime inimene kasutab kellegi abi või on ettenägelik ja käib vaatab maja ja sissekäigu ennem sünnitusele minemist üle. Kui inimene ei leia Tallinnas haiglaust, mis ta teeks Londonis ? Vot siin on ikka suured haiglad. Eestis on nii väikesed haiglad
Nüüd tuleb eostumine rihtida sügise peale, siis on lapse sünni ajal juba ilmad soojad. Riik peaks sügisperioodil elektri ära võtma, siis hakatakse läpaka ja nuitk asemel teineteist näppima...
Kui juba Tallinnas ajanappus keerukamate asjaolude tõttu, mis siis veel Põlvamaal, Valgamaal ja Võrumaal toimuma hakkab..Sünnitamine Eesti riigis muutub sama ohtlikuks kui keskajal. Ülikud laiutavad ja ülbitsevad, rahvalt võetakse viimane vara (mets!!), kuidas elus püsid, mis see nende asi.
TÜKis 9 sünnitustuba ja korraga tööl max ämmaemandat. Juba praegu vahel kõik toad korraga täis. Mis seal hakkab on see, et sünnitajad ei mahu enam ära ning ei jätku neile ka abistajaid, erinevatest keerulisematest valutustamismeetoditest rääkimata, ja eks siis hakkab ka vastsündinute ja sünnitajate suremus Eestis taas tõusma. Keskajast pärit naistevihkajad selle peale muidugi üksnes sügavad ... mõnd kehaosa ja joovad õlut edasi...
Kui ma oleksin taksojuht ja minu klient on kohe kohe sünnitamas, mitte ilmaski ma ei veereks enne minema, kui olen veendunud, kas sünnitaja jõudis abini. Taksojuhil pole jah otsest kohustust kliendi teekonna lõppedes tema turvalisuse eest vastutada, aga inimlikust....?
Haiglatel on mitu ust, enamasti suletud ja mis peamine, ei ühtegi viidet, kust abi, mille tarvis saab. Kas on raske panna suurem silt üles, kust saab sünnitusabi?
kust pidi taksojuht teadma, et naine ei tea, kuhu minna. Ja hakkad liialt abiks pakkuma, pärast oled ahistaja. Ikka haigla ise peab oma viidastamise tegema
turvamees on siis riigihalduse süsteemi mõttes nõrgim lüli - et ei ole võimeline isegi sünnitust vastu võtma??? Kuhu see kõlbab - ministril tuleks kehtestada vastav dekreet, et iga turvamees on läbinud vastava pädevuse koolituse ... Põllumees aga peaks iga põllulapi varustama esmasega, mida vaja et sünnitusi vastu võtta ... ma ei tea, mida seal vaja oleks??? sooja vett, terav nuga ...
Ära dramatiseeri. Valveämmaemand on sissepääsu ukse juures valves ja oleks minutiga turvamehele appi jõudnud. Naine sünnitas tegelikult ju allea 15 minuti pärast, mis on süünnituse mõttes siiski piisav aeg.
Haiglal peaks olema kõikide uste juures kellanupp ja võimalus ka sisse saada ükskõik millisest uksest, kui inimene turvaliselt sees ,on võimalik edasi viia vastavasse osakonda. Kas öisel ajal on haigla töötajatest tühi, et keegi ei saa ust lahti teha ja abivajajat aidata?
Mis te põllutate? Kiirabi on olemas ja lõpuks oma mees oleks saanud kaasa sõita küll.Väikelaps pole eeldatavalt imik või võtnud lapse kaasa. Valikute küsimus. Suurhaiglatega on tõesti nii, et ei leia õiget ust.
Mis siin sünnitamsiest röökida... Mul oli vaja ortopeedi vastuvõtule pärast 3 kuud ootamist. Registreesin end registratuuris ära ja suundusin mööda pikki-pkki-pikki koridore õige ukse taha. Õde tulinsekund enne aega välja ja küsis minult amulatoorset kaarti. Oma lollin peaga arvasin, et kaart oli juba kabinetis, kui olin aja broneerinud jne. Kappasin (liipasin) siis tagasi mööda piki-pikki koridore registratuuri tagasi ja palusin kaarti. Olevat kabinetis. Aga otsiti leiti viimaks. Mina mööda pikka-pikka koridori liibates jälle ukse taha . seal juba uus kunde ees. ma ei saanudki ortopeedihärra palge ette, sest pidin kuskile mujale aja pealt jõudma. Tase! Võimalused: kas tungida nahaalselt sisse või panna uus aeg, järjekord 3 kuud.
Meie ei ela ju metsas.. On kiirabi kutsumise võimalus igal ajal. Taksot saab tellida.Sünnitaja peab ise ennast aitama kõigepealt. Praegu on aga riik kõigepealt süüdi, kui ei osata oma elu turvaliselt elada,
kuidas siis ei saa midagi vastu . Aga helge, lausa silma märjaks ajav muinasjutt lustiküllasest tulevikust ja kõikehaalavast hoolivusest. Seda saad ju tarbida lausa iga jumala päev.
sünnituspõldu. Ja need põllud võiksid ka olla mitmel pool Valga ja Tartu ning Põlva ja Tartu vahel. Tuult tiibadesse valitsuserakonnad ja mõtlemine uuele tasemele - maalähedasemale!
Suurhaiglad ongi keerulise plaaniga Eestis miskipärast!/ 28. aprill 2018 08:57
No aga oleme ausad, eks nendes suurhaiglates ongi väga keeruline orienteeruda. Olen täitsa noor inimene, kuid alati on läinud ca 10 minti, et kuskil haigla õige uks ja osakond leida. Ja kui siis registratuurist julged küsida õige osakonna kohta... Ohjah, ütleme nii, et parem ära küsi :)
Olen kõik kolm sünnitusele minemist kiirabiga sõitnud. ühel korral isegi päevasel ajal kui oleks tõesti võinud taksot minna otsima. Ei tulnud selle pealegi -nõuka aeg oli.
täpselt sel päeval ja sel hetkel, kui oli vaja, olid kõik Tartu kiirabi telefonid maas. Täitsa pöörane. Õnneks ühe tuttava kodune number töötas ja tema mees oli ka kodus, kes siis mulle maale oma autoga järele tuli ja haiglasse viis. Seal läks täpselt 25 minutit ja laps oli käes.