Eesti uudised

Janek Mäggi mõtteid 2010. aastast: 30aastase naise rong on läinud! (46)

Toimetas Greete Kõrvits, 27. aprill 2018 22:33
Janek MäggiFoto: Teet Malsroos
Tulevane riigihalduse minister Janek Mäggi avaldas reede õhtul Aktuaalses Kaameras arvamust, et Eestis saab sünnitada ka põllu peal. See pole peatse ministri esimene huvitav mõtteavaldus.

Postimehe rubriigile Sõbranna ütles Mäggi 2010. aastal, et 30aastase vallalise naise jaoks on rong läinud. Selle järel Õhtulehele kirjutatud arvamusloos „Eesti mehe töö on mehetöö!“ selgitas Mäggi oma mõtet järgmiselt: „Paljudele naistele siiski mehed meeldivad. Kuid naised, kes liiga kaua „ootavad“, ent ometi tahavad meest (ja lapsi), ei pruugi enam sobivat (mastimändi) leida. Sest need, kes on sobivad, on kinni, ja need mõned üksikud, kes ringi vaatavad, on üldjuhul siiski kellegagi seotud (kuigi suhe on ebarahuldav) või lihtsalt täielikud jobud, nagu Priit Pullerits Arteris lahkas.

Siit tuli ka see kujund, et rong on läinud, mis osutus tahtmatult muljetavaldavalt võimsaks – tagasiside järgi on Eestiski naisi, kes istuvad raudteejaamas ja ootavad ja ootavad rongi, ning kui keegi ütleb, et see rong on läinud, küsivad: kuidas nii, mul on ju pilet!

Täpsustuseks vaid niipalju, et see rong, millest mina rääkisin, ei ole muud kui tubli ja normaalne mees, kes pole veel teisel või viiendal ringil, ja kellega väärikas naine soovib lapsi saada.“

Samal teemal

Hea mees juba ripakile ei jää

Mäggi muretses, et edukad naised näevad meestes ennekõike armastuse füüsilise aspekti täitmise funktsiooni. Naised ootavad meestelt liiga palju, ütleb Mäggi algul, kuid lisab hiljem, et ootavad samas ka liiga primitiivset, saades kõige muuga ise hakkama.

Kuid tema täpsustus annab ilmselt mõista, et tema arvamus ei ole päris sama, mis Martin Helme kuus aastat hiljem välja öeldud mõte, mis kuulutas 27aastased lastetud naised lausa ühiskondlikult kahjulikeks elementideks. Mäggi oli mures meeste (ja naiste) pärast, mitte ei kurvastanud niivõrd iibeprobleemi üle. Mõne hea mehe võib ära napsata ka noorem naine, hoiatas Mäggi liiga kauaks munema jäänud naisi.

Üldjoontes näib, et Mäggi hinnangul on Eesti mehe probleemide taga naine, kes nõuab liiga palju, samas ei motiveeri piisavalt, sest nõuab ainult seksi ning lõpuks kaotab oma bioloogiliste iseärasuste tõttu ikkagi seksi vastu huvi.

Ka ei mõista Mäggi naistevastase vägivalla toomist 24. veebruari pidupäevakõnesse, nagu seda tegi eelmisel aastal president Kaljulaid. Ta mõtiskles Äripäevas: „Mõtlesime sõpradega, et kelle naist me siis täna koos peksma hakkame? Kas tõesti on Eestis olukord nii hull, et vabariigi aastapäeval peab rääkima peksmisest?“

Kuid ei saa öelda, et Mäggi poleks Eesti naise suhtes positiivselt meelestatud. Väljendas tulevane minister Aktuaalses Kaameras siiski usku Eesti naise võimekusse sünnitada nii põllul kui autos.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee