Eesti uudised

Ministriks saav Janek Mäggi sünnitusosakondade sulgemisest: Eestis saab sünnitada ka põllu peal (428)

Toimetas Annika Erg, 27. aprill 2018 21:51
Janek MäggiFoto: Teet Malsroos
Janek Mäggi, kellele peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas tegi ettepaneku asuda riigihalduse ministri kohale, avaldas "Aktuaalses kaameras" arvamust, et Valgas ja Põlvas saab ka pärast sünnitusosakondade sulgemist edasi sünnitada - kasvõi põllu peal.

"Aktuaalse kaamera" saatejuht Margus Saar küsis Mäggilt stuudiointervjuus, kelle mandaadiga ta ministriks sai. Mäggi ütles, et ka Reformierakonna liige Kristen Michal tõi Facebookis välja, et tal pole mandaati.

Samal teemal

"Mõtlesin kohe, kuidas ma selle mandaadi hangin ja nüüd Kristeni soovitusel pean siis kandideerima ja võtan selle mandaadi tagantjärgi," vastas Mäggi.

Mäggi firma Powerhouse pakkus Tartu ülikooli kliinikumile teenust seoses sellega, kuidas avalikkusele selgitada Valga ja Põlva sünnitusosakonna kinnipanemist. "Aktuaalse kaamera" saatejuht küsis Mäggilt, millist nõu annab ta riigihalduse ministrina.

"Esimene oluline asi on see, et kuni kolmapäeva õhtuni ei olnud mul õrna aimugi, et peaksin sellele küsimusele vastama. Aga kui tõsiselt mõtlen, siis selle töö käigus ma sain väga lihtsalt aru, et Valgas saab sünnitada rahulikult edasi, Eestis saab sünnitada ka põllu peal. 11 inimest Eestis sünnitab autos, selliseid asju juhtub kogu aeg. Valgas ja Põlvas on tingimused väga head ka pärast seda, kui valdav osa sünnitajaid hakkavad seda tegema Tartus, kus on ideaalsed tingimused olemas," seletas ta.

"Olen ise Valga kandist pärit, mul on isatalu seal. Ma mõistan, et see on väga halb, et Eestis väikesed kohad surevad välja; et Valgas kinnisvara hind on kümme korda madalam kui Tallinnas. Ka see on suur probleem. Aga seda ei ole võimalik muuta ainult poliitiliste otsustega, sest maailm kolib ka kõik suurtesse linnadesse ja see trend pole ainult Eestis, vaid kogu maailmas," ütles Mäggi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee