Nädala TOP

TOP 5 | Miks mitte siil? (10)

Elis Kusma, toimetaja, 27. aprill 2018 19:12
Foto: Kuvatõmmis / brand.estonia.ee
Rahvuslooma valimiste ümber toimunu – rahva arvamuse väljaselgitamise nurjas küberrünnak ja hundi kasuks otsustati kitsas ringis – annab hulganisti ainest vandenõuteooriateks. Miks just hunt, kui väike ja vastupidav siil näib Eestit tunduvalt paremini sümboliseerivat kui paljudele kardetav kiskja? Naljaga pooleks võib öelda, et rahva armastusest selle loomakese vastu annab tunnistust seegi, et mitteametlikus Eesti märgis tundis eestlase silm kohe ära pigem siili kui rändrahnu silueti.

Aeg busside eest tasuda

Kirik poliitikute jälgedes

EELK avaldust, et mehe ja naise abielu tuleks kirjutada põhiseadusesse, võib näha järjekordse katsena taastada kiriku positsioon arvamusliidrina. Üllatav pole ka teatud erakondade toetus (või pigem sisend?) sellele ettepanekule. Kas kõike võimalikult täpselt reguleeriv põhiseadus on ikka mõistlik, tuleb küsida eelkõige IRLilt, kes on varem nõudnud näiteks riigieelarve tasakaalu nõude põhiseadusesse raiumist ja sama põhimõtet hiljem oma kätega rikkunud. Elu muutub ja sageli muutub ka seni ainuõigeks peetu. Viimane kehtib isegi kiriku kohta.

Eurotoetused ei haise

Troonikõnes mugavat sõltuvust eurotoetustest kritiseerinud värske Reformierakonna esimehe Kaja Kallase avaldus, et Euroopa Liidust suuremate toetuste väljamangumiseks sobib rõhuda okupatsioonikogemusele, mõjub ootamatult, kui mitte silmakirjalikult. Õpitud abitus on halb, aga teisiti me ei saa?

Mida oodata ministritelt?

Nüüd, kus on selge, kes asuvad tervise- ja tööministri ning riigihalduse ministri kohtadele, on õige aeg küsida, mida uutelt ministritelt oodata.Täiuslikult massi sulandumise kunst, alati kaine püsimine, kuid samas aktiivsest karskluspropagandast hoidumine on vähim, mida nõuda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee