Krimi

VIDEO | Peterburi teel püüdsid autod teineteist teelt välja suruda (39)

Silja Ratt, 2. mai 2018, 12:45
Kaader videostFoto: youtube.com: kuvatõmmis
Youtube'is levib video, millelt on näha, kuidas kaks autojuhti teevad ohtlikke möödasõite ning püüavad üksteist teelt välja suruda.

Auto pardakaameraga filmitud videost on näha, kuidas kaks autot teevad Tallinnas Peterburi teel järjest mitu ohtlikku möödasõitu. Kusjuures viimase möödasõidu käigus surub haagisega auto teise sõiduki teelt välja. Ohtlikud kaadrid on filmitud 23. aprilli hommikul kella kaheksa paiku.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juht Hannes Kullamäe ütles Õhtulehele, et taolise ohtliku olukorra nägemisest tuleb igal juhul politseid teavitada.

„Kui näete, et keegi tekitab liikluses ohtliku olukorra, või ise olete olukorras, kui kaasliikleja käitub teie suhtes agressiivselt ja rikub liiklusseadust, siis sellest peab viivitamatult teavitama politseid, helistades lühinumbrile 112. Teavitamata jätmine tähendab, et politseil puudub info ohtlikust olukorrast ja seega ka võimalus kiiresti sekkuda, selline käitumine lõpetada ja autojuhid korrale kutsuda," selgitas Kullamäe.

Teisi liiklejaid ohustava käitumisega võib selline autojuht Kullamäe sõnul jätkata ka edaspidi, kuna keegi pole talle märku andnud, et see pole aktsepteeritav. Kui on olemas video, siis tuleb see ka politseile üle anda, et aidata olukorda selgitada. Video või teate ainult sotsiaalmeediasse riputamine ei saa tegelikult aidata olukorra parenemisele. 

Teateid konkreetses videos salvestatud juhtumi kohta politseile pole laekunud, küll aga võtab politsei Kullamäe kinnitusel ühendust sõidukijuhtidega, kes olid selles olukorras osalised, et vestelda nendega ja selgitada välja, mis sellise ohtliku olukorrani viis. 

Kullamäe rõhutab, et selleks, et kõik jõuaks koju turvaliselt, peab liikluses olema rahulik ja viisakas. Ohtlikust olukorras peab viivitamatult teavitama numbrile 112, kuid seejuures tuleb arvestada ka enda turvalisusega.

"Vajadusel peatage oma sõiduk tee ääres või laske agressiivse sõidustiiliga juht endast mööda ning seejärel teavitage politseid, helistades lühinumbrile 112. Tänavu on Eestis toimunud 238 liiklusõnnetust, hukkunud 21 inimest ja saanud vigastada 435 inimest.“

39 KOMMENTAARI

t
Tavaline 3. mai 2018, 16:57
Pole ime, et liiklus täiesti käest ära on, kui nii nõrganärvilised ja psühhid roolis on.
d
dziibimees 3. mai 2018, 05:39
sa seal elektrikute pundis lüĥikese noksiga irw, jagage sama tekstiga teda YOUTUBES FACEBOOKIS
Loe kõiki (39)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee