Raha (Alar Truu)

Maksu- ja tolliamet saadab teavituskirju inimestele, kelle maksuvabastuse summa on suurem, kui seaduses lubatud.

Esimesed teavituskirjad saadeti välja märtsis, kuna jaanuari ja veebruari sissetulekute alusel võib olla kuni 39 000 inimesel vaja oma maksuvaba tulu arvestust korrigeerida. Aprillis saadeti uued teavituskirjad ning maksuameti kommunikatsiooniosakonna juhataja Rainer Lauritsa sõnul plaanib maksuamet teavitustööga jätkata.

Teavitusi saadetakse e-posti või SMS-ga, mistõttu soovitab maksuamet oma kontaktid e-maksuametis ja e-tollis ajakohasena hoida. Meeles tasub ka pidada, et teavitusi saadetakse vaid teadaolevate andmete põhjal, mis tähendab, et näiteks varade müügi ja üüritulu kohta aasta kestel andmed puuduvad ja neid ei saa teavituste saatmisel arvestada. Täiendavate tulude korral peab inimene siiski ise tähele panema, kas muud tulud võivad tema maksuvaba tulu arvestust muuta.

Jaga artiklit

51 kommentaari

K
Kogu aeg on põhjust vinguda  /   10:04, 29. apr 2018
No milleks see hala ja maksuameti kirumine. Teate eesmärk on ju selles, et 2019. ei tabaks inimesi ebameeldiv üllatus, et peab riigile maksuraha juurde maksma. Oma rahakotist midagi välja anda on ju igal juhul ebameeldiv. Needsamad, kes täna sõnumi peale pahandavad, karjuvad siis, et appi viimased veeringud võetakse ära ja miks keegi õigel ajal teada ei andnud...
T
töölt lahti  /   09:04, 29. apr 2018
pean võtma või mis. jube kuhuni on meie kontrollriik meid viinud.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis