Galeriid

APRILL PILDIS | Vaata Õhtulehe fotograafide parimaid tabamusi! (3)

Toimetas Geidi Raud, 30. aprill 2018 11:00
Foto: Küllike Rooväli
Aprill – riigikogulased rikkusid seadust, rääkides autoroolis telefoniga, esoteerikast huvituvad tartlased tunglesid Kerro maagiapoe avamisel ning Vigala Sassi sõber paljastas tema nõiduslikud märkmed ja joonistused. Kõik see ja palju muud jäi Õhtulehe fotograafide kaamerasilma ette.

Mobiilivaba päev: riigikogulased lobisesid roolis telefoniga ja vilistasid enda vastu võetud seadustele

Taavi Rõivas autoroolis telefoniga lobisemas Foto: Robin Roots

5. aprillil jäid Õhtulehe fotograafi kaamera ette liiklusseaduse vastu patustanud riigikogulased Taavi Rõivas, Siret Kotka ja Anneli Ott. Nad kõik lobisesid mobiiliga, olles samal ajal autoroolis. Politsei hakkas asja uurima. 

Metsamuinasjutt põdrapaariga lumesajus

Foto: Küllike Rooväli

Viimsi metsa võimsad põdrad tundusid 2. aprillil ootamatult kaelasadanud lume tõttu veidi nõutud ning tulid tihnikust välja uudistama, mis teoksil. Mõnda aega põrnitsesid sõralised lumesadu, seistes Kelvingi küla sildi juures tee peal nagu korravalvurid. Siis jalutasid nad metsa, et jätkata pajuvõsas oma pooleli jäänud õhtusööki. 

Vigala Sassi nõiatarkusi püüti röövida

Vigala Sassi sõber Jaak Reinmets näitas Sassi märkmeid Foto: Stanislav Moshkov

Ruunikirjas tähendas Vigala Sass üles sellised nõiatarkused, mis vale inimese kätte sattudes võivad kahju tuua. Vigala Sassi kohta liigub legend: kui ta Saaremaale tuli, oli tal raha nii palju, et töömeestega arveldas kingakarpide kaupa. Ise olevat öelnud: „Kui ühest jääb väheks, siis toon teise karbi veel.“ Kust võttis Sass, kes oma abi eest kunagi raha ei küsinud, sellise varanduse? Kas tõesti nõidus? Tohutul hulgal põnevaid mälestusi on legendaarsest ravitsejast ja teadmamehest veel kirja panemata.

Lavastuskunstnik Kalju Kivi: "Kõige nürim oleks teha tööd, mis ei meeldi."

Kalju Kivi oma kodus Joandus Kivikalju talus Foto: Alar Truu

Kalju ateljee ja töötuba on triiki täis valmivaid eksponaate. „Viimased aastad olen armunud kunstivoolu steampunk, mis on nostalgia viktoriaanliku mehaanika vastu,“ selgitab Kalju. „See on romantikaga vürtsitatud fantaasia mehaanikast ja ulmest.“

Superstaarisaate Anette Maria: minu unistuse kosmosesse sõita nurjasid kehvad silmad

"Eesti otsib superstaari" seitsmenda hooaja finalist Anette Maria Rennit Foto: Robin Roots

Superstaarisaates endalegi üllatuseks kümne parema sekka jõudnud Anette unistuse nurjas tõsiasi, et silmanägemisest võib puudu jääda. „Kujutasin ennast kogu aeg kosmoses ette, kuni lugesin, et lühinägelikuna sinna ei lastagi. Ja mul on läätsed ning päris tugev miinus, mida ei pruugi ka operatsiooniga täitsa korda saada,” põhjendas laulja. „Viskasingi unistuse varna, sest ma ei näe!” ütleb Anette siiski naerusui ega lase sellel ennast häirida.

Hiiglaslikud Peipsi rüsijää kuhilad peatusid napilt enne elumaju

Rüsijää Nina külas Foto: Aldo Luud

Nina küla majaka ja kirikuni rüsijää ei jõudnud, kuid aastate eest purustas see paari kilomeetri kaugusel asuvas Rootsikülas terve kaldaäärsete majade rivi.

Eesti esinõid Marilyn Kerro avas Tartus oma poe

 Marilyn Kerro poe Mecca avamine Tartus Foto: Aldo Luud

22. aprillil oli rõõmupäev kõigil Marilyn Kerro Tartu fännidel, sest lõpuks jõudis kätte päev, kui ülikoolilinn sai päris oma Mecca poe. Aastal 2015 tegi Marilyn poodidega otsa lahti Tallinna vanalinnas. Kaks aastat hiljem laienes Mecca Moskvasse ning nüüd on Eestis lausa kaks Meccat. 

Leelo Tungal: Siberist naasnud naine polnud minu ema 

Leelo Tungla raamatu "Seltsimees laps" esmaesitlus Viru keskuse Rahva raamatus. Foto: Alar Truu

Kui muidu esitletakse filme ikka pärast raamatuid, siis Leelo Tungla „Seltsimees lapse“ kolmest osast koosneva kogumikteose kaanel ilutseb kaader samanimelisest filmist, mida on näinud juba 100 000 vaatajat. „Isa, kes oligi rohkem vesistaja, poetas pisara, aga ema mitte,“ meenutab kirjanik Leelo Tungal, kuidas pere pärast ema küüditamist viis aastat hiljem kokku sai. „Minagi ei nutnud, sest minu meelest polnud see minu ema,“ tunnistab „Seltsimees lapse“ autor ja nimitegelane.

Hea tuju saadik Anne Veski ei kujutaks oma tähelendu ette ilma Bennota

Anne Veski saates "Hommikusöök staariga". Foto: Martin Ahven

Anu Saagim kutsus aprillikuu päikeselisel hommikupoolikul restorani Mint Leaf autentse Punjabi köögi hõrke roogi mekkima Maarjamaa kuulsaima staari Anne Veski. Eesti elanikud peavad Eesti konkurentsitult suurimaks staariks Anne Veskit ja seda nii eestlased, kui venelased ning naised ja mehed, vahendas BNS Kantar Emori poolt 1044 inimese hulgas läbi viidud küsitlust.

Moekunstnik Tiina Talumees: huvitusin moest juba viieaastaselt

Moekunstnik Tiina Talumees oma moestuudios Foto: Robin Roots

„Õnneks läksid kõik muud ideed kuidagi luhta ja saatus viis sinnamaani, et tuli luua oma firma tegemaks seda, mida mulle ikkagi kõige rohkem teha meeldis,“ rääkis Tiina Talumees (44). „Tegelikult andis viimase tõuke minu lõputöö. Isegi lõpukollektsioonist osteti juba riideid ja ka see andis teadmise, et minu tegemiste vastu tuntakse huvi ning saan kuidagi kasulik olla.” Tal täitus moekunstnikuna juba 20 aastat.

KEDA NÄED SINA RAHVUSLOOMANA? Hunt ja Siil tulid metsast Tallinna, et rahva arvamust küsida

Hunt ja Siil Foto: Robin Roots

Loodussaates "Osoon" kuulutati välja Eesti rahvusloom 2018, kelleks on hunt. Rahvahääletustest selgus, et rahvusloomaks sooviti tituleerida hoopis siili. Panime loomakostüümid selga ja küsisime rahvalt, kumba rahvuslooma siis nemad ikkagi eelistaks.

President Kaljulaid kutsus Norra kuningliku paari pidulikule õhtusöögile

Norra kuninglikud kõrgused Kadriorus.  Foto: Robin Roots

Haakon ja Mette-Marit külastasid Balti riike seoses Eesti, Läti ja Leedu 100. sünnipäevaga. Visiidi eesmärk oli tähistada Balti riikide iseseisvust ning riikidevahelisi häid suhteid. 

Suur-Sõjamäe tulekahju tekitas Tallinna kohale mürgise tossupilve

Jäätmejaama põleng Suur-Sõjamäel Foto: Robin Roots

27. aprilli hommikul kell 8.39 tuli teade, et Tallinnas Suur-Sõjamäe tänav 31a põleb prügisorteerimisjaam. Kustutustööd polnud lõppenud veel ka õhtul kella 20.30 ajal. 

Sõbrad korraldasid Heidy Tammele üllatuspeo: ma olen õnnelik nagu väike laps!

Heidy Tamme üllatuspidu Willa kohvikus Foto: Stanislav Moshkov

„Oleks ma teadnud, et mind ootab ees selline üllatus, oleksin puhta pesu selga pannud. Ema ütles ikka, et pane puhtad riided selga, kui peole lähed,“ lausus Heidy Tamme, kui astus sisse üllatuspeole, kus ootasid teda sõbrad lillesülemite, kallistuste ja lauluga. Üllatuse mõttele tuli Heidy hea sõber, Põhja-Tallinna linnaosakogu liige Tanel Gabtšenko, kes soovis lauljannat erilisel moel meeles pidada.

VIDEOINTERVJUU JUUBILAR EVELIN ILVESEGA | Tervis ja ilu käivad kõhu kaudu

Evelin Ilves ja tema kallim Siim Rikker Foto: Stanislav Moshkov

20. aprillil sai meie eelmine esileedi Evelin Ilves 50 ja sel puhul kutsus tegus naine Õhtulehe hommikusöögile oma imetoredasse kodurestorani ROOG.  Evelin valmistas Hiiumaa kanade munetud munadest tervisliku ahjuomleti, tema elukaaslane Siim tõmbas lõõtsa ja laulis. 

Metropoliit Kornelius saadeti viimasele teekonnale

Metropoliit Korneliuse matus Foto: Stanislav Moshkov

22. aprillil saadeti viimasele teele Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku (MPEÕK) eestseisja, Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Kornelius. Kornelius (kodanikunimega Vjatšeslav Vassiljevitš Jakobs; sündis 19. juunil 1924 Tallinnas) oli Tallinna ja kogu Eesti metropoliit, Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku eestseisja. Aastatel 1990–1992 oli Kornelius Tallinna ja Eesti piiskop, aastatel 1992–1995 Tallinna ja kogu Eesti piiskop, aastatel 1995–2000 Tallinna ja kogu Eesti peapiiskop ning aastast 2000 pühitseti ta  Tallinna ja kogu Eesti metropoliidiks. 

„Nagu aegluubis vaataks õudusfilmi. On see tõsi, et see on praegu ja siin?“

13 ja reedel puhkes Lootuse küla naistekeskuse peamajas tulekahju, mille tagajärjel hoone hävis. Foto: Tiina Kõrtsini

13 ja reede oli sõltuvusprobleemidega inimeste aitamisega tegelevas Lootuse külas must päev. Põlema läks naistekeskuse peamaja, millest küla tegevus kunagi alguse sai.

Pakris sõitis auto pankrannikult merre

Pakri poolsaare pankrannikult alla sõitunud auto välja sikutamine Foto: Teet Malsroos

6. aprilli keskööl sai politsei teate, et Paldiski lähedal asuva Pakri tuletorni juures on autoga pangalt merre sõidetud. Auto juures käinud tuukrid esialgu kedagi masinast ei leidnud. Järgmisel hommikul kella 9.50 paiku leidis politsei otsingute käigus rannikult sündmuskoha lähedusest meesterahva surnukeha. 

JÜRI VLASSOV: kui kolisin oma majja, avastasin, et siin kummitab!

Jüri Vlassov oma kodus Lindi külas Foto: Teet Malsroos

23. aprillil 70. sünnipäeva tähistanud laulja ja näitleja Jüri Vlassovi Lindi külas asuvast taluaknast paistab kätte Pärnu laht. Üle lahe kumab kaheksa kilomeetri kauguselt rannahoone katus ja isegi liivariba paistab. Palja silmaga. Idüllilisest merevaatest hoolimata avastas Jüri üsna pea pärast seda, kui ta abikaasaga 18 aastat tagasi majja kolis, et tema uues kodus juhtuvad üleloomulikud asjad. Selgus, et vanal talul lasub sünge saladus. Mõrv.

Samal teemal

31.04.2018
MAI PILDIS | Vaata Õhtulehe fotograafide parimaid tabamusi!