Eesti uudised

Riina Sikkut: olen andnud oma nõusoleku astuda tervise- ja tööministri ametisse (86)

Ohtuleht.ee, 27. aprill 2018, 15:52
Riina SikkutFoto: Kuvatõmmis/ERR
Postimehe andmetel pakub peagi ametist taanduv tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski uue ministrikandidaadina välja riigikantselei töötaja Riina Sikkuti.

Õhtuleht on kirjutanud, et sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski teatas aprilli alguses erakonna volikogul oma plaanidst keskenduda valimiste eel sajaprotsendiliselt erakonnale. Seeõttu paneb ta riigieelarve strateegia läbirääkimiste järel tervise- ja tööministri ameti maha.

Samal teemal

Ossinovski sõnas toona, et annab tervise- ja tööministri portfelli oma järeltulijale rahuliku südamega. Töövaldkonnas on käivitunud tulevikku vaatav töötavatele inimestele suunatud ümber- ja täiendõppe programm, mis valmistab Eesti inimesi ette automatiseerimisest lähtuvateks muutusteks tööturul. Niisamuti saavutas ta läbimurde tervishoiu rahastamises, mis lühendab järgmistel aastatel ravijärjekordi ning muutnud nii hambaravi kui ka ravimid inimestele kättesaadavaks. 

Kellest järgmine minister saab, pole aga seni teada. Seni on tugevamateks kandidaatideks peetud Maris Jesset ja Heljo Pikhofi. Möödunud nädalal tuli teade, et Jesse on väidetavalt sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) esimehele Jevgeni Ossinovskile pakkumise ära öelnud, kuid teemat kommenteerida ta ei soovinud.

Teine kandidaat Heljo Pikhof, kelle ministriametisse nimetamisest sahistatakse ka superministeeriumi koridorides, on ise jäänud samuti napisõnaliseks: "Ministrikandidaadi leidmine on erakonna esimehe ülesanne. Ärge rutake sündmustest ette."

Kes on Riina Sikkut?

Riina Sikkut, kellest võib Postimehe andmetel saada järgmine terivse- ja tööminister, on praegu ametis riigikantselei strateegiabüroo nõunikuna. Ta vastutab sotsiaalse turvalisuse, tööturu ja tervishoiu küsimuste eest ning kujundab arvamusi kultuuri- ja spordipoliitika ning perepoliitika valdkondades. Sikkut ei kuulu ühtegi erakonda.

Sikkutil on Londoni ülikoolist magistrikraad tervisepoliitika valdkonnas.

35aastane Sikkut kuulub ka ühe ettevõtte, Digistrati OÜ, juhatusse. Firma tegeleb ärinõustamise ja muu juhtimisalase nõustamisega.

Varem Praxise tervisepoliitika programmi juhina töötanud Sikkut on muu hulgas osalenud ka rahvastiku tervise arengukava 2009-2020 vahehindamise uuringus.

Sikkut kinnitas, et Ossinovski on talle ettepaneku teinud

"Vastab tõele, et Jevgeni Ossinovski on teinud mulle ettepaneku asuda sotsiaaldemokraatide ridades tervise- ja tööministri ametisse ning ma olen andnud oma põhimõttelise nõusoleku. Et viibin varem planeeritud puhkusel Eestist eemal, kohtun erakonna juhatusega järgmisel kolmapäeval. Seejärel olen valmis vastama ka kõigile teie küsimustele," teatas Sikkut ERR-ile.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee