Eesti uudised

FOTOD | Narvas valas julmur kaks kassi happega üle (19)

Ohtuleht.ee, 26. aprill 2018 21:53
Narvas rünnati kasse happegaFoto: MTÜ Kasside Turvakodu
Nädalavahetusel leiti Narva suvilate piirkonnas kaks kassi, kes olid happega üle vaalatud, ning veel kaks kassi, kes olid surnuks mürgitatud.

MTÜ Kasside Turvakodu jagas kohutavat lugu sotsiaalmeedias ja palub loomasõprade abi, et kassid päästa.

"Hiljuti saime südantlõhestava abipalve Narvast, kus hea inimene iseseisvalt ühest suvilate piirkonnast 27 liikmelist kassikolooniat päästma asus. Ta suutis iseseisvalt uued kodud leida 13 nurrikule, kuid nädalavahetusel kasside juurde minnes avastas ta eest õuduse - kaks kassi olid happega üle valatud ning nende nahal olid tugevad põletushaavad! Kahele kassile oli varasemalt antud mürki ning nemad olid surnud," kirjeldas Kasside Turvakodu.

Kassid toodi Tallinnasse arstide hoole alla. Ühe kiisu haavad on niivõrd ulatuslikud, et happe on söövitanud nahka sügavad haavad. Teise kiisu haavad on õnneks väiksemad, kuid temagi vajab spetsiaalset hoolitsust, sest haavandid kipitavad ja tekitavad püsivat valu.

"Kes küll suutis kiisudele midagi sellist teha, seda me ei tea. Teame vaid, et seal samas suvilate piirkonnas ootavad päästmist veel kümmekond nurrikut. On sõnadetagi selge, et pärast mürgitamisi ning happega üle valamist on nende kasside elu suures ohus. Iga seal veedetud päev on nende jaoks elu ja surma küsimus," rõhutas Kasside Turvakodu.

Kasside Turvakodu palub abi headelt inimestelt, kes saaksid ühele või mitmele kassile ajutist pesapaika pakkuda. Samuti on vaja transpordiabi kasside Narvast Tallinna toimetamisel. Head inimesed saavad Kasside Turvakoduga ühendust võtta meiliaadressil info@kassideturvakodu.ee.

Kui soovid ulatada abikäe happerünnaku tõttu kannatada saanud kiisude raviks, saad panuse anda:

Annetustelefonidel:

900 6575 – kõne hind 5€
900 6700- kõne hind 10€

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee