Bussiõnnetus IndiasFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Annika Erg 26. aprill 2018 18:48
Indias hukkus täna bussiõnnetuses kolmteist koolilast, sest bussijuht kuulas kõrvaklappidega muusikat ja ei pannud tähele lähenevat reisirongi.

Võimude sõnul olid bussijuhil kõrvaklapid peas, kui ta neljapäeval koolilapsi täis bussiga raudteele lähenes, kirjutas NY Times. Mees kuulas muusikat nii valjusti, et ta ei kuulnud signaalitavat rongi ega laste hädakisa.

"Lapsed karjusid, et ta seisma jääks," ütles raudteeametnik R. C. Srivastava.

Uurijate sõnul oli õnnetuse süüdlaseks 22aastane bussijuht. Ta oli hommikul kella seitsme ajal jõudnud kõik 17 last nende kodudest peale võtta, et nad kooli viia.

Traagiline avarii juhtus ülesõidul, kus pole tõkkepuid, kuid seal viibis reguleerija, kes nägi rongi ning andis bussijuhile viibades ja karjudes märku, et ta hoo maha võtaks. Bussijuht aga kiirust ei vähendanud ning Siwanist tulnud reisirong purustas mikrobussi, milles oli lubatud seitsme asemel 17 reisijat. Bussis olid kümneaastased või nooremad lapsed, kellest 11 sai silmapilkselt surma. Kaks suri hiljem haiglas ning neli võitleb oma elu eest haiglas. Bussijuht sai samuti raskelt vigastada.

Bussiõnnetus Indias Foto: AFP/Scanpix

Tegemist on viimastel aastatel juba kolmanda õnnetusega, kui kõrvaklappe kasutav koolibussijuht põhjustas rongile ette sõites laste surma.

Maailma suurima raudteedevõrgustikuga India teenindab igal aastal kaheksat miljardit rongireisijat. Hukkunutega rongiõnnetused on seal tavalised.

"Kahjuks on meie suhtumine selline, et need õnnetused on paratamatu osa elust," ütles raudteeohutuse nõunik Sudheendra Kulkarni. Ta märkis, et enamik rongisõitjaid on pärit vaesematest piirkondadest ning nendel inimestel pole poliitilist mõjuvõimu. Seetõttu pole India valitsus raudteeohutust kunagi eriliseks prioriteediks pidanud.

Bussiõnnetus Indias Foto: Reuters/Scanpix