Repliik

Peeter Olesk | Kolmandat korda rektoriks kandideerinud Sutrop pole eelmistest kordadest midagi õppinud (26)

Ohtuleht.ee, 26. aprill 2018, 18:30
 ALDO LUUD
Mis ootab ees Tartu Ülikooli uut rektorit?

Peeter Olesk, Eesti Maaülikooli rektori nõunik: Neurokirurg professor Toomas Asser on valitud väga suure häälteenamusega, mis on niisugune argument, et ei vaja lüürilist lisa. Küsimus on selles, kuidas seda enamust rakendada. Esimesed pool aastat kulub uuel rektoril sisseelamiseks ja tal on vaja kujundada ka oma meeskond. Selles meeskonnas võib osutuda nõrgaks osaks humanitaaria, ehkki meil on väga tugevad arheoloogid ja leidub  korralikke ajaloolasigi.

Paraku peab uus rektor arvestama ka poliitilise survega, sest mitte ühelgi erakonnal nüüdisaegses Eestis ei ole vaimset programmi, aga küllap see ahvikiirusega leitakse ja hakatakse inimesi hulluks ajama. Professor Toomas Asseri ülesanne on hoida hullus Tartu ülikoolist eemal, aga ta ei saa nõuda Eesti psühhiaatriakliinikute arvu suurendamist praegusega võrreldes poolesajakordseks või siis hullude saatmist tänavale. Tänav ei ole lahendus.

Küsimus puudutas valimisi, mitte üksiti Toomas Asseri isikut. Professor Margit Sutrop kandideeris kolmandat korda, aga ta ei ole varasematest kordadest midagi õppinud. Mida kirjutas Horatius? Mitte seda, kui tähtis on kapten, vaid „Sa tuulte/ kanniks jääd, kui ei hoia end“ (tõlkinud Ain Kaalep). Eesti neurokirurgiat peavad nüüd edendama Toomas Asserist järgmised. Kes edendab Eesti meedia eetikat, ei ole mulle selge. Mida ma ei taha, on hirm selle ees, et äkki saabki Tartu ülikooli rektoriks naine või et rektor jääbki valimata. Laev ilma kaptenita on pootsmani küna. See jäi nüüd ära.

26 KOMMENTAARI

s
Sutropist 28. aprill 2018, 13:49
Memm ja onu Juliuse kunsthambad
o
Otu 27. aprill 2018, 12:15
Looda sa, kümne aasta pärast Sutrop valimistel jälle platsis. Vahepeal mängib lihtsalt eetilist.
Loe kõiki (26)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee