Eesti uudised

Film Eesti kunsti enfant terrible’ist, Leonhard Lapinist 

Linnaleht, 26. aprill 2018 16:59
Uue dokumentaalfilmi keskmes on sõjajärgse Eesti avangardkunsti üks tähtsamaid kunstnikke Leonhard Lapin. Foto: Kaader filmist
Manfred Vainokivi portreteerib värskes dokumentaalfilmis „Elagu skandaalid ja kollased sandaalid“ Eesti moodsa kunsti klassikut Leonhard Lapinit.

„Selleks, et teha portreefilmi, peab inimeses olema vurtsu. Lapinis on ainest mitme filmi jagu. Ma võiksin hommepäev alustada uue filmiga ja vaadelda teda teise nurga alt,“ märkis Linnalehele filmi autor.

Veel 13. maini on Kumus avatud ka näitus „Leonhard Lapin. Tühjus ja ruum“. Muuseumi suure saali näituse pealkirjas viitab „tühjus“ Lapini abstraktsele geomeetrilisele loomingule ja vaimsetele otsingutele ning „ruum“ ta tegevusele sotsiaalses kultuuriruumis.

Näitusel on võimalik näha kunsti alates 1960. aastate lõpust – pool sajandit kestnud loomingulist pärandit. Eksponeeritud on seeriaprintsiibil põhinevad tuntud graafikasarjad, mütoloogilised maalid, arhitektoonid ja sari „Koodid“ ning samuti vähem nähtud varased joonistused, geomeetrilised jutustused ja täiesti uus looming.

Näitusega kaasneb mahukas raamat, milles avavad Lapini erikülgset loomingut Anu Allas, Mari Laanemets, Asko Künnap ja Sirje Helme. Kumu klassikutesarjas on varem ilmunud Tõnis Vindi, Raul Meele ja Jüri Okase raamat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee