Eesti uudised

Eesti kodakondsuse soovijad saavad tasuta keelekursuse ja õppepuhkust (5)

Toimetas Silja Ratt, 26. aprill 2018 14:32
Euroopa liidu passFoto: Teet Malsroos
Valitsus kiitis heaks kodakondsuse seaduse muudatuse, millega laiendatakse eesti keele õppimise võimalusi Eesti kodakondsuse soovijate jaoks.

Et kodakondsuse taotlemine ei jääks keeleoskuse taha, hakkab riik pakkuma keeleõppelepinguid tasuta keelekursusteks ning tasustatud õppepuhkust eesti keele õppimiseks. „Selle muudatusega lahendame kaks muret korraga: kodakondsuse soovijad saavad edaspidi eesti keelt õppida tasuta ja teiseks saavad nad õppimisele pühendumiseks aega,“ ütles siseminister Andres Anvelt. „Kui inimene on teinud valiku Eesti kodakondsuse saamiseks ja soovib meie ühiskonda panustada, tuleks teda sellel teel igati toetada. Selle paketiga pakume täiendava motivatsiooni keelt õppida ja saada Eesti kodakondsus. Eesti keele oskus on suur väärtus, mis aitab nii hariduses kui ka elukutsevalikus,“ lisas minister.

Samal teemal

Riik pakub alates 2019. aastast võimalust sõlmida keeleõppeleping vähemalt viis aastat Eestis seaduslikul alusel elanud inimestel, kes vastavad põhilistele kodakondsuse taotlemise tingimustele ja soovivad taotleda Eesti kodakondsust. Ühekordset tasuta keeleõpet hakatakse pakkuma nulltasemelt kuni tasemeni B1. Eesti keele kursustel osalemiseks makstakse lepingu sõlminud inimesele õppepuhkusel oldud päevadel keelekursustel osaletud kordade eest keeleõppehüvitist keskmise palga alusel 20 kalendripäeva eest. Keeleõppe korraldaja on plaani kohaselt sisekaitseakadeemia.

Möödunud aastal sai Eesti kodakondsuse ligi 800 inimest, neist 558 olid enne määratlemata kodakondsusega. Alates taasiseseisvumisest on Eesti kodakondsus antud ja taastatud kokku enam kui 160 000 inimesele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee