Eesti uudised

REMO HOLSMER LAHKUS: kuhu on jõudnud kunagised oravapartei suurimad tulevikulootused? (18)

Ohtuleht.ee, 26. aprill 2018, 13:48
Remo HolsmerFoto: Tiina Kõrtsini
Joala klubi viitab Reformierakonna Tallinna seltskonnale, kellest 2000ndate alguses eeldati erakonna tulevasi juhtfiguure. Klubi liikmed on aastate jooksul saanud tunda tuult ja vilet, kuid pole ootusi täitnud. Remo Holsmer kui üks klubiliige, on poliitikast sootuks välja astumas. Mida teevad teised liikmed?

Klubi nimi on tingitud 2001. aastast, kui Tallinna noored oravakesed osalesid Jurmalas seminaril. Kuulates Jaak Joala muusikat ja napsutades Belõi Aisti brändiga, moodustasid noored poliitikud Keit Pentus-Rosimannus, Rain Rosimannus, Taavi Rõivas, Arto Aas ja Remo Holsmer mitteformaalse klubi, millele on hilisemas ajas nimetatud ka Reformierakonna tagatoaks.

Asutajaliikmete kõrval on seltskonnaga läbi käinud Triinu Rajasalu ning sellega on seostatud ka teisi nimekaid oravaid nagu Kristen Michal ja Hanno Pevkur.

Rain Rosimannus on peetud Reformierakonna tagatoa kõige suuremaks mänguriks, kuid praegusel ajal on teda vähe näha meediapildis. Oma pitseri on Rosimannusele peale vajutanud erinevad ärisekeldused, neist kõige rohkem Autorollo vaidlus. Rosimannus on sisenenud ettevõtlusse ja hetkel tegeleb hooldekodude arendamisega.

Rosimannuse abikaasa Keit Pentus-Rosimannus on Autorollo vaidlusega samuti oma nime määrinud, kuid omab erakonnas arvestatavat positsiooni tänu oma riigikogu kohale. Samas erakonna värskel juhatuse valimisel Pentus-Rosimannus valituks ei osutunud.

Taavi Rõivase tähelend algas peaministriks nimetamisega 2014. aastal. Kuigi Rõivas võib uhkustada, et tal on olemas Saksamaa valitsusjuhi Angela Merkeli telefoninumber, pole tal erakonnas erilist mõjujõudu.

Diplomaat Triinu Rajasalu on Eesti tolmu jalge alt pühkinud ning tegutseb Eesti peakonsulina Austraalias Sydneys.

Täna teatas riigikogulane Remo Holsmer, et jätab töö Toompeal ning asub mai teisest poolest tööle Cramo Estonia AS-i juhatuse liikme ja arendusdirektorina.

Michal ja Pevkur kandideerisid kahekesi erakonna juhiks, kuid keerasid seejärel tülli. Mõlemad on erakonnas ja valijate seas populaarsed, kuid omavaheline maadejagamine tõi erakonda juhtima Kaja Kallase.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee