Eesti uudised

Remo Holsmer lahkub riigikogust (5)

Ohtuleht.ee, 26. aprill 2018, 12:40
Remo HolsmerFoto: Tiina Kõrtsini
“Olen otsustanud peale seitset aastat tööd riigikogus suunduda erasektorisse,” teatas Remo Holsmer. Tema asemel saab riigikokku Peep Aru.

“Seljataga on suurepärased aastad, valitsuse moodustamise ja parlamendi poolse valitsusevastutuse realiseerimise kogemus. Tänan kõiki töökaaslasi riigikogust, riigikogu kantseleist, valitsusest ja ministeeriumitest, kellega on olnud võimalus koos töötada.”

“Pööran oma tööalases elus uue peatüki ja jään pöialt hoidma, et Kaja Kallase meeskond ja Reformierakonna ideed võidaksid järgmised valimised,” lisas Holsmer.

EV100 presidendi vastuvõtt: Remo Holsmer ja Helen NeitovFoto: Erlend Štaub

“Väikese riigi puhul on oluline, et inimesed jagaksid oma töökogemusi laiapõhjaliselt kogu riigis. Me vajame poliitikute kogemust erasektoris ja erasektori kogemust poliitikas,” ütles Reformierakonna esinaine Kaja Kallas. “Mul on ühelt poolt hea meel, et Remo alustab sellisel vastutusrikkal ametikohal erasektoris, aga teisalt ka kurb, sest riigikogust lahkub tugev meeskonnamängija. Soovin Remole edu seoses uue väljakutsega.”

“Riigieelarvete kõrval tooksin olulisima seadusena, mille juhtivmenetleja riigikogus olin, välja maksupettuste vähendamiseks loodud käibemaksudeklaratsioonide esitamise nõude,” lisas Holsmer.

“See oli meeletult konfliktne ja väga paljusid osapooli puudutav reform. Vabariigi President ei kuulutanud seadust välja ning pidime seda protsessi kaks korda tegema. Aastad on näidanud, et tänu sellele reformile on maksukeskkond muutunud märksa ausamaks ning riigieelarvesse on laekunud sajad miljonid eurod rohkem raha.”

Remo Holsmer asub mai teisest poolest tööle Cramo Estonia AS-i juhatuse liikme, arendusdirektorina. Cramo Estonia on osa Cramo Grupist, mis on Euroopa viie suurima ehitusseadmete rendiettevõtte seas ning mille aktsiad on noteeritud Helsingi börsil. Cramo Grupis töötab ca 2500 inimest, Cramo Estonias on üle 160 töötaja ja 20 rendipunkti üle terve Eesti.

Remo Holsmer oli riigikogu eelmises koosseisus Reformierakonna fraktsiooni aseesimees. 2015. riigikogu valimiste järgselt oli ta rahanduskomisjoni esimees, hetkel on ta rahanduskomisjoni aseesimees.

Alates 7. maist tuleb Holsmeri asemele riigikogu Reformierakonna fraktsiooni Peep Aru, kes on olnud varasemalt ka X, XI, XII ja XIII riigikogu liige.

Peep AruFoto: Alar Truu

Peep Aru on olnud Viljandi aselinnapea 1993–1996, Viljandi abimaavanem 1989–1993 ning Viljandi linnapea 1999–2003 ja 2005–2007. Ta oli regionaalminister Mart Siimanni valitsuses 1997–1999.

Aru oli X riigikogu liige aastatel 2003–2005, ent lahkus skandaali tõttu parlamendist. Kuid Toompeale viis tee hiljemgi. Ta oli ka XI riigikogu liige aastatel 2007–2011 ja XII riigikogu liige. 

7. juulil 2016 sai ta seoses riigikogu liikme Martin Kuke tagasiastumisega XIII riigikogu liikmeks. Selles ametis püsis Aru kuni 23. novembrini 2016.

Aru oli 1995–2001 Koonderakonna liige ja on 2002. aastast Eesti Reformierakonna liige, kuuludes ka volikogusse.

Meenutus: Peep Aru 2005. aastal skandaali küüsis 

2005. aasta 10. aprillil tähistasid reformierakondlastest riigikogulased Toomas Tein ja Peep Aru Tallinna baaris Võitlev Sõna Andrus Ansipi esimese valitsuse moodustamist. Vastu südaööd kutsuti turvafirma, sest duo keeldus arvet maksmast, sõimas töötajaid ja käitus agressiivselt.

Postimehe andmetel kutsusid Tein ja Aru mundrimehi miilitsateks ja kuradi värdjateks, kelkisid ka oma ametiga ja rõhutasid, et tunnevad politseijuht Robert Antropovit ja siseministrit.

Politsei viis kaks poliitikut Wismarisse joobeekspertiisi, kuid nad keeldusid sellest ja nad viidi tagasi Kesklinna politseiosakonda kainenema.

Politsei esitas purjuspäi baaris ebaviisakalt käitunud endistele riigikogulastele Toomas Teinile ja Peep Arule kuriteokahtlustuse ja alustas nende suhtes kriminaalmenetluse paragrahvis, mis käsitleb võimuesindaja solvamist. Teinile ja Arule määrati avaliku korra rikkumise eest rahatrahv, kirjutas Õhtuleht toona.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee