Joseph James DeAngeloFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Piret Kütt 26. aprill 2018 10:40
Californias vahistati endine politseiametnik, 72aastane Joseph James DeAngelo, keda kahtlustatakse 70-ndatel ja 80-ndatel toime pandud mõrvades, vägistamistes ja vargustes.

DeAngelo elas Sacramento piirkonnas ning ta tuvastati DNA abil, vahendab BBC. DeAngelot ehk niinimetatud Golden State Killerit kahtlustatakse hetkel 12 mõrvas, 51 vägistamises ja enamas kui 120 varguses. Prokuröride sõnul süüdistuste arv ilmselt kasvab. Ventura maakonna vandeadvokaat Greg Totten ütles, et tõenäoliselt taotlevad prokurörid kinnipeetule surmanuhtluse mõistmist.

Pärast nelikümmend aastat kestnud juurdlust selgus, et süüdlane oli olnud otse uurijate nina all. „Leidsime nõela heinakuhjas ja see oli siinsamas Sacramentos,“ ütles piirkonnaprokurör Anne Marie Schubert pressikonverentsil.

Anne Marie Schubert Foto: AP/Scanpix

Joseph James DeAngelo elas koos tütre ja tütretütrega tavalist elu vaikses äärelinnas. Auburn Journali andmeil vallandati ta 1979. aastal poevarguse tõttu. Politsei sõnul on väga tõenäoline, et mees sooritas palju kuritegusid juba enne seda. Vahistatu töötas Exeteris politseinikuna aastatel 1973-1976. Nimetatud ajavahemikul pandi piirkonnas toime mitmeid kuritegusid. 

Golden State Killeriks hüütu oli ka rahva seas tuntud kui East Area Rapist, Original Night Stalker ja  Diamond Knot Killer. Tema ohvrid olid naised ja lapsed vanuses 12-41 eluaastat. Kuriteod pandi toime Sacramentos, San Franciscos ja Lõuna-Californias. 

Viimatine juhtum, millega DeAngelot seostatakse, oli 18aastase neiu mõrv ja vägistamine Irvine'is 1986. aasta mais. 

Joseph James DeAngelo Foto: AFP/Scanpix