Eesti uudised

Kes julgeb määrata Luisa Värgi palga? (68)

Toimetas Silja Ratt, 26. aprill 2018 09:49
Luisa VärkFoto: Teet Malsroos
"Meie maksu- ja tolliameti plaan luua konkreetne juhend, mis aitaks välja selgitada selle, kes kui palju palka peaks saama, et oleks õiglane, on maailma mastaabis tõeline innovatsioon – vabas maailmas ei ole mitte keegi kunagi varem seda suutnud," kirjutab Bonnier2B strateeg Villy Paimets.

Mees kahtleb, kas riigiameti plaan luua nn hinnakiri, mille alusel ettevõtja endale palka peab maksma, on ikka kõige parem mõte. Paimets kirjutab Äripäevas, et mingil hetkel jõuab kogu see juhendmaterjal siiski sellisesse punkti, kus tulevad mängu hinnangud – näiteks kui Anule kuuluva ettevõtte pakutav teenus on Antsu ettevõtte (samasisulisest) teenusest kallim, siis kas Anu peaks omale palga ka vastava suurusjärgu võrra suurema määrama?

"Või kui see allegooria keeruliseks peaks osutuma, siis võib nimed võtta ka loendist: Luisa Värk, Karl-Erik Taukar, Ivo Linna, Erich Krieger jne – kes julgeks neile õiglase palga määrata," küsib Paimets.

Mees lisab, et mitmed välismaa superrikkad nagu Apple’i looja Steve Jobs, Facebooki kaasasutaja Mark Zuckerberg, ettevõtja ja poliitik Michael Bloomberg teenisid või teenivad ametlikult vaid ühe dollari aastas.

Samal teemal

31.10.2018
Luisa Rõivase firmat ähvardab kustutamine
28.05.2018
Luisa Rõivas tuli välja oma kosmeetikabrändiga: tootesari on tekkinud eelkõige oma pere vajadustest lähtuvalt
19.04.2018
Eesti tõhustab maksudest kõrvalehoidumise vastaseid reegleid
18.04.2018
MTA peadirektor: maksuameti iga otsus tekitab tormi. Ja me oleme sellega rahul!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee