Eesti uudised

Riik panustab seitse miljonit eurot koolide digiõppesse

Toimetas Silja Ratt, 26. aprill 2018 07:22

6 KOMMENTAARI

p
Põrguvürst/ 26. aprill 2018 10:34
no vargusteks,kantimisteks algus tehtud ja esialgu piiab---
a
arusaamatu/ 26. aprill 2018 09:21
on vaid kes neid tarkusi õpetama hakkavad. Pedagoogid ju enamuses nõukogude aegse kooliga. Teine asi see, et kuivõrd otstarbekas nüüd see nutiõpe ongi, kasutatakse ju valdavalt teiste toodetud materjale eesmärgiga üht-teist visualiseerida. Olen neid materjale näinud, kehvakesed sisult. Teades üht-teist nn. haridustehnoloogia valdkonnast julgen väita, et tegelikkuses on it kasutamine õppetöös üpris piiratud. Lõpuks ei maksa ära unustada, et kellad ja viled ei anna teadmisi, õppida on vaja ja vaja on kompetentset pedagoogi klassi ette mitte kaugõpet. Rääkimata tehnika amortiseerumisest. Väga küsitava väärtusega algatus ütleksin.
s
26. aprill 2018 08:55
Sinna digiõppesse on panustatud juba küll. Selle asemel võiks vahelduseks anda lisaraha kooliraamatukogudele, et nad saaksid uuemaid raamatuid suuremal hulgal osta, siis ehk muutuks ka koolides käsitletav kirjandus kaasaegsemaks.
t
tartu inimene/ 26. aprill 2018 08:46
Lastele peaks ikka ka pastakaga kirjutamist ja üldse loomingulist kirjutamist õpetama. Inglismaal ei tunne lapsed enam seieritega kella ja need võetakse maha.... Kui lapsed ei oska lugeda, siis võetakse raamatud programmist välja...
õ
Õpetaja/ 26. aprill 2018 07:40
Kas selle raha sisse jääb ka digiõppematerjalide koostamine. Neid oleks väga vaja ja eriti erineval tasemel olevate õpilaste jaoks, sest kaasava hariduse elluviimisel peab õpetajal olema alati varuks erinev pakett.
k
kõik head eraviisilised algaused suretatakse välja sest Eesti-suuruse turu juures ei suuda keegi võistelda heldelt jagatava projektimajanduse toetusrahadega/ 26. aprill 2018 08:41
ei see on rumal raud, seadmed.
Neid digiõppematerjale ei tule niipea.
Viimasest 10 aastast on ju näha kuidas see käib - mingisugused seltskonnad, kes saavad toetust kirjutavad kokku projektikese rahataotluseks - tulemus on vaid mingisugused ajutised rahakulutamise projektikesed kus pannakse wiki ja mingi koduleheke ülesse ja öeldakse et see on õpetajatele tasuta kasutamiseks grupitöövahend vms... (ja hiljem kui saadud raha läbi ühe projektikese jaoks, tehakse hiljem teise nime all umbes samasugune uuesti jne jne)
P.S.
Kui nendelt Tallinna Linnaülikooli jne muudelt "haridustehnoloogidelt" "teadusraha" raha ära võttaja nad isemajandamisele suunata, siis ehk sünniks midagi mis oleks rakendatav, seni aga kui eelarveliste rahade peal sõidetakse, ei sünni mitte midagi mis praktikas kasutatav oleks ja mis majanduslikult ka efektiivne oleks.