Eesti uudised

Üha rohkem naisi haarab püssi ning läheb metsa loomi laskma (42)

Toimetas Silja Ratt, 26. aprill 2018 07:09
NaiskütidFoto: Teet Malsroos
Neljapäeval toimuval Eesti jahimeeste seltsi (EJS) volinike koosolekul esitletakse aastaraamatut, millest selgub, et viimasel kahel aastal on naisküttide arv tunduvalt tõusnud.

„Naisküttide arv on Eestis kahe aastaga tõusnud üle kümne protsendi, mis on nii jahinduses kui ühiskonnas vägagi tervitatav tendents,“ ütles EJS-i tegevjuht Tõnis Korts. „Viimasel ajal on iga noorjahimehekursusega liitunud vähemalt üks jahinaine, mis on positiivne trend nii siin kui mujal maailmas,“ lisas Korts.

Võrreldes 2015. aastaga on naisküttide arv tõusnud 14,4%. Kui 2015. aastal oli naiskütte kokku 333, siis möödunud aasta lõpu seisuga tõusid see arv juba 381-ni. Valdav naisküttide vanus jääb vahemikku 26‒40 eluaastat. See moodustab jahimeeste koguarvust (15 499 kütti) 2,45%.

Naisküttide osakaal Foto: EJS

Samal teemal

„Kuigi naisi on igal elualal alati olnud, annab naisküttide kasvutrend aimu sellest, et nad on rohkem julgenud end mõnevõrra mehisesse, ent loodushoidlikule elualale pühendada ja ulukeid majandada,“ tõdes Eesti naisküttide seltsi tegevjuht Triin Roostfeldt. „Tavaliselt on naised ka need, kes on näidanud eeskujulikku ja kohusetundlikku joont, mida on jahinduses alati tarvis,“ lisas ta.

Aastaraamatut esitletakse 26. aprillil Paide muusika- ja teatrimajas (Pärnu tn 18, Paide) toimuval EJS-i volinike koosolekul, kus räägitakse jahindusest kui looduskaitsest, arutatakse aktuaalseid jahindusalaseid teemasid ning tehakse kokkuvõtteid eelnevast aastast.

Aastaraamatuga on võimalik tutvuda SIIN.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee