Eesti uudised

Naine kannatas nädal aega põrgulikku valu, sest arst ei märganud õlas luumurde

„Ma ei ole väga valutundlik inimene, aga seekord läks küll silme eest mustaks!“ (67)

LISA KOMMENTAAR

Järelhüüe 26. aprill 2018 15:30
...kõige parem on teadmine,et olete Terve !!!! Arst lähtus antud juhtumi puhul, just sellest osast ,loengutelt meeldejäänud osas. Põkva ja Valgamaa naistel tuleb sünnitus läbida ,heinaajal . Siis on kindel ,et tegu oodatud maailmakodanikuga. Eesti muudatuste tuultes ...lühikokkuvõtvalt.
Maiks 26. aprill 2018 12:46
Nende röntgenipiltidega on väga huvitav lugu, need oleks justkui suur saladus, mida patsient ei tohi näha. Miks neid ei näe digiloos ? Ennevanasti anti haigele pilt kätte ja ei mingit probleemi, kui seda oli hiljem vaja näiteks kindlustusele esitada. Nüüdsel digisajandil ei saa röntgenipilti isegi kolme tunni jooksul ühest haigla otsast teise, näit. perearstile, saadetud ! Ootaks selle kohta kommentaari meie haiglatelt-kliinikumidelt. Kas on tegemist radioloogide monopoliga ?
Küsimus 26. aprill 2018 13:19
Esimesel korral ebaõnnestusid röntgenpildid ( nii enne kui pärast liigese paigaldamist tehtud pildid) ja ... siis topeltkontrolli põhjal kutsuti patsient tagasi, aga... uut pilti ju ei tehtud, kutsuti ikka nende samade piltide põhjal! Nojah...
Nende röntgenipiltidega on väga huvitav lugu jah 26. aprill 2018 15:25
TÜ kliinikumis ju müüakse Rö - ja CT uuringute pilte patsiendile raha eest!
Otse loomulikult ei saa neid digiloos tasuta nähtavaks teha.
Radioloogid... 26. aprill 2018 15:46
...saadavad kõik pildid ühisesse pildipanka ja need on seal nähtavad. Raha eest võib patsient pildi saada CD- le salvestatuna ja see summa on vist umbes 1 eur.
Radioloogid... 26. aprill 2018 15:46
...saadavad kõik pildid ühisesse pildipanka ja need on seal nähtavad. Raha eest võib patsient pildi saada CD- le salvestatuna ja see summa on vist umbes 1 eur.
to 15:46 26. aprill 2018 16:15
"Radioloogid saadavad kõik pildid ühisesse pildipanka ja need on seal nähtavad"
Ainult mitte patsiendile!
Ja... 27. aprill 2018 07:12
... mida patsient oma pilti vaadates teeb? Paneb endale ise diagnoosi või? Need pildid on näha soovi korral kõigile arstidele igas Eestimaa nurgas.
arsti ülbuse tüüpnäide 28. aprill 2018 10:53
Patsiendil on selleks seaduslik õigus!
Ja mida patsient oma tervise andmetega teeb, ei ole teiste asi otsustada.
Näiteks kasutab seda tõendusmaterjalina kohtus.
arsti ülbuse tüüpnäide 28. aprill 2018 10:58
Patsiendil on selleks seaduslik õigus!
Ja mida patsient oma tervise andmetaga teeb, ei ole teiste otsustada.
Näiteks kasutab tõendusmaterjalina kohtus.
ema 26. aprill 2018 12:45
Mustamäe EMOS on, või äkki nüüdseks juba oli, kirurg, kes tegi lapsele röntgeni ja ütles, et ei ole häda midagi, ainult kerge põrutus. Laps oli kukkunud ja jalga vigastanud (3-aastane), arst ei suvatsenud isegi kontrollida, kus on vigastus ja pilt tehti ainult puusast. Mõni päev hiljem, kui asi läks hullemaks, avastati, et on hoopis põlveluu murd. Kuidas saab küll selline arst (vanem mees), kellel on siiski suur praktika, nii rumal olla, et ei kontrollinud lapse tervet jalga üle. Kirjutaksin hea meelega selle arsti nime ka siia, aga ei tea mis see endaga kaasa toob. Arstidel ju ringkaitse. Aga vabandada oleks ju ikkagi võinud, aga seda ei teinud keegi, öeldi, et ega arst jumal ei ole, et kõike teab.
kats 26. aprill 2018 23:16
Pole olemas põlveluud.
katsile 27. aprill 2018 09:58
ära, rumal inimene, targuta. Mitte mina pole öelnud põlveluu, vaid arst diagnoosis selle ja ka kirjutas nii hiljem, kui uus röntgen tehti.
mall 26. aprill 2018 12:19
Üleskutse Õhtulehele!
Avaldage iga päev artikkel sellest, kuidas keegi EMO patsient jäi abita. 70 000 patsiendi seast leiab kindlasti 365 abita jäetud patsienti. Etta tänades!
ioolia 26. aprill 2018 12:39
Ning esitage ka nende sajakonna andmed, kes päeva jooksul abi said.
niiet, 26. aprill 2018 16:18
need kes abi EI saanud on siis normaalne loomulik kadu?
Mina 26. aprill 2018 12:19
Kas nendel interneti tsuradel häbi ka natuke on,teenida oma maksuliste lugemiste eest teiste õnnetuste pealt.Aga arstide kohta niipalju,nõutakse üha palka juurde.Tekib küsimus mille eest kui isegi ravida ei osata.
tsura 26. aprill 2018 12:44
Arstid on palju õppinud ja oskavad ka palju, aga eelkommenteerija "mina" mittearusaamine sellest looduse poolt seatud asjaolust, et on mitteravitavad haigused ja isegi surm, viitab harimatusele.
Arstid on palju õppinud... 26. aprill 2018 16:10
Ei vaidle vastu.
Probleemiks on ükskõiksus ja ülbus, samuti põhjendamaut raha kokkuhoidmine.
On lubamatult palju (lausa kriminaalseid!) juhtumeid, kus haiguse muutis mitteravitavaks just arsti lohakusest tingitud diagnoosi- ja raviga hilinemine.
P.S.
Hiljuti võis ajakirjandusest lugeda, et arstide ravivead tahetakse seaduslikult dekriminaliseerida!
patsient 26. aprill 2018 11:54
Oi meil on need EMOd toredad kohad. Alles oli lugu ju Pealtnägijas mehest, kes gangreeniga koju saadeti.
pats 26. aprill 2018 12:48
Gangreeni ei ravita EMOs ega kiirabis. Kindlasti oli see patsient ise hoolimatu ega pöördunud varem perearstui poole, et haiglaravile saada, või lõikusele. Ootas kangelaslikult , et arstidega pureleda.
ei 26. aprill 2018 16:16
ilmselt on see kivi siiski meie ilmeksimatu perearstisüsteemi kapsaaeda. Küll aga tulnuks patsient, kes gangreeniga EMOsse satub, kohe haiglasse võtta ja temaga tegelema hakata. Ärasaatmisele ei ole mingit õigustust.
maakas 26. aprill 2018 17:08
tola loba suhu tagasi! perearst ei saagi haiglasse saata!
To maakas 27. aprill 2018 07:14
ProuaMama 26. aprill 2018 11:17
Aastaid tagasi jättis suurem laps mängutoas minu aastase lapse sõrme uksevahele. Tulemus oli väga kole, sügav lahtine haav ja luumurd. Kuna laps oli aastane siis kipsi näppu/kätt ei pandud vaid seoti kinni. Käisin sedasi lapse haava puhastamas ja näppu sidumas pea 2.kuud. Lõpuks neil endal ka seal tallinna lastehaigla emo´s vist sai villand, kaua võib ühe lapse näppu siduda ja viimase haava puhastamise ja sidumise järel soovitati side eemaldada kolme päeva pärast.
Tegin nii nagu kästi ja kodus eemaldasin sideme ning pidin śoki saama. Lapse näpp oli tulipunane ja suuruselt meenutas sardelli. Läksin kohe lastehaigla emo´se tagasi aga seal kinnitati et lapse näpp on korras ja paistetus peab ise alanema paari päevaga. Kuna ema süda aimas halba ja mulle tundus et lapse näpp ei ole korras ega normaalne siis kiirustasin tartusse. Tartus vaadati lapsel näpp üle, tehti uus rönken, kutsuti isegi kirurg... kirurg seletas seal kiiruga et lapse näpp tuleb kiiremas korras puhastada ja kokku lappida uuesti, vastasel juhul jääb laps oma näpust või isegi käest ilma. Tallinna lastehaigla emo tegi ühesõnaga lobi tööd, nad küll puhastasid ja sidusid näppu aga haava nad kinni ei õmmelnud ega näinud ka seda et lapse sõrmeotsa luud olid kildudeks.
Vaidlesin ja määrisin paberid päris kaua aga süüdlaseks tehti mind. Üks arst ütles isegi et mis ema ma olen, et oma lapse sõrme olukorda ise ei osanud hinnata (tõesti, ma ei ei ole rönkenmasin et näha lapse sõrmeotsa luu on kildudeks...).
Sul on lapsed 26. aprill 2018 11:53
Kindlasti oled hea ema. Tahad lastele parimat. Röntgen on õige kirjapilt. Piinlik ju, kui laps oskab seda lõpuks kirjutada ja ema mitte. Muud keelereeglid võiks ka selgeks õppida. Inimene ei kaota õppimisvõimet ja kui tahame, võime iga päev midagi uut õppida. Olla seega targemad kui arenemisvõimetud inimesed, kes juhtumisi arsti ametit peavad.
m 26. aprill 2018 12:10
Lp Sul on lapsed! Kindlasti oled sa inimene, kes ainult ühe korra on üle haigla läve ema süles viidud. Suurepärane kirjaoskus ei tee sinust inimest, keda tahaks eluteel kohata. Halba soovida on ka nagu kohatu, aga siiski võiks.
Kahjuks 26. aprill 2018 23:24
sellised asjad olid on ja tundub,et ka jäävad, Palju aastaid tagasi kukkus poeg kehalise kasvatuse tunnis kõrgushüppes matist mööda ja kaotas teadvuse. Õpetaja saatis kaks poissi minu poega koju vedama. Kui ma töölt tulin laps oli pime,oksendas jne. Viisime Mustamäe haiglasse,seal ei tehtud mingeid uuringuid,laps traavis ringi. Aastaid hiljem,kui poeg tahtis lennukooli astuda,pidi läbima uuringud. Selgus,et otsmiku ajus oli väike tühimik traumast tekkinud,kus oli olnud verevalum. Öeldi,et õnnesärgis sündinud,et ellu jäi.
tõsine lugu 26. aprill 2018 10:29
Lahke olekuga härrasmees pildil nr 4 võiks väga tõsiselt järele mõelda, mis on tema juhitavas haigemajas väga valesti. Alustades sellest, et sünnitajatel ei ole lihtne öisel ajal õiget ust üles leida ja teiseks töökorraldus ja kvaliteet EMO/traumapunkti tegevuses.
Haiglas patsient küll ei tahaks olla . 26. aprill 2018 11:28
Ma arvan ,et kui poleks Dr Allikveed selle Haigla eesotsas siis oleks olukord kordades hullem.Ausalt külastasin ka ise olude sunnil haigla EMO osakonda , vabatahtlikult sinna ikka ei läheks küll, palju muidugi oleneb vahetusest .Dr Allikvee on tegelikult väga hea arst ja ka majanduslikult mõtlev inimene , kahjuks kasutavad teda ja tema heatahtlikkust paljud ära .

naine 48 26. aprill 2018 10:17
Osad arstid on tõepoolest hoolimatud,suhteliselt ükskõiksed.Ühe perearsti kohta liiga palju patsiente.
Olen perearsti juures märganud tülpimust,rutiini,mis ei lase kuidagi ühte asja eristada teisest süvenedes.Kui aga pindmine verejooks siis kohe reageerib.Mida väliselt näha pole,sellesse suhtumine "leige" aga ometigi tähtsamad elulised organismisfunktsioonid siseorganites,
mida silmaga ei näe.Mul on valud tekkinud mitmes kohas aeg-ajalt ,lohutan ennast sellega et vanusega seotud iseärasused,organim muutuses -vananeb aga ei tea ju täpselt. Vahel kui sellele mõtlen,siis kahtlen äkki midagi paha vaikselt areneb sees,arvestades ka vanust.Ennetamisega oleme lapsekingades juba osade arstide suhtumise pärast.Mõnikord on hirm oma tervise pärast,kuna raske seletada perearstile,kes suhtumisega näitab välja et äkki kujutan endale ette või vajan tähelepanu nagu paljud vanemad inimesed,kellega perearst peab ka suhtlema niisamagi.Eluunistuseks on saanud
kompuutertomograafiasse saada siseorganite põhjalikuks kontrolliks,mida haigekassa ei
maksa ,kuid olen valmis ise maksma.Võtan hoogu,et kuidagi oleks võimalik perearstile
seda kõike selgitada,põhjendada.Nagu ma juba eelnevalt mainisin,valud aegajalt ja erinevates
kohtades.vahel löövad isegi tervada valud sisse,siis juba kardan,et mis minuga toimub aga kuna valu läheb üle siis kuidas ma arstile lähen või kiirabi kutsun kui enam ei valuta ja nii lõputu kannatamine,
kuni kardan et avastatakse siis kui hilja.Verejooksu või luumurruga lihtsam tuvastada probleem.
Tegelikult väga kardan mis edasi.
aga 26. aprill 2018 09:51
Aastaid tagasi sattusin peatraumaga Otepää haiglasse. Seal öeldi mulle röntgenipildi järgi, et teil on terve pealuu mõrasid täis. Palusin ennast Tartusse üle viia. Siis nähvati mulle, et kas te tahate et väike laps emata jääks, te ei talu nii pikka sõitu.
Tartusse ma siiski läksin. Oma vastutusel ja oma autoga. Tartu EMOs arst imestas, et kust see Otepää ''doktor'' need paberid küll sai? (Tol ajal oli ta muideks veel kas peaarst või osakonnajuhataja, kindel ei ole kumb). Tegemist polnud mitte mõradega vaid need olid veresooned, mis niimoodi pildile olid jäänud. Küll oli aga tegemist peapõrutusega.
Kaalusin küll asja suure kella külge panemist, aga enamasti jäävad arstid meil siin ju hullemateski juhtumites õigeks ning ma loobusin.
haha 26. aprill 2018 11:55
Otepääl oli kunagi üks arst, kes väga hoolega kõik väänatud jäsemed kipsi tahtis panna. Ei teagi, kas oli nii igav või tõesti ei osanud röntgenipilte lugeda.
aga-aga 26. aprill 2018 12:56
Aastaid tagasi oli röntrenitehnika hoopis teine ja piltide lugemine omaette arstikunst. Mitte nagu praegu arvutitega välja rehkendatud pildid, mida muide , siiani dešifreerib arst. Hoidke oma noorusemälestused endale, need näitavad pigem teie rumalust.
dr. Mõngel 26. aprill 2018 09:40
Siis ei maksa lihaseid ja rasvu nii pinges hoida kui luuarsti juurde minnakse. See ei saa pinges massi seest arugi, kus kont katki või terve.
Luuarst 26. aprill 2018 09:50
naine 26. aprill 2018 10:07
Õigesti öelduna luuaoperaator ehk ,et tänavapühkija. Ei taha kindlasti midagi halba öelda tänavakoristajate kohta, kuid enamus meie riigi arste ei saa ka tänavapühkimisega hakkama , rääkimata inimese ravimisest. Aga nendel ju oma nö ringkaitse ehk ,et luua edasiandmine teisele.
RAA 26. aprill 2018 09:34
Olen ülekaaluline ja põlved haiged.Arst -haigus ülekaalu tõttu.Ütlen et põlved olid haiged ka siis kui kaalusin 52kg. Arst ju siis sinu omapära.Sain valuvaigisteid raviks.
Teine juhus.Minu õel tugevad valud kõhus.Kiirabi-teeme valuvaigistava süsti.Õde:oi mina võin ka siis kiirabisse tööle minna-- valuvaigistavaid süste tegema .Kiirabist abi ei saanud.Tuli hommikul uuesti kiirabi kutsuda -õnneks viidi haiglasse kus oli 10 päeva.
RAA 26. aprill 2018 09:28
Ravi tn polikliinikus on registratuuriski "arstid".Ütlesin et on vaja järjekorda panna audiomeetriasse ja kõrvaarstile.Registraator vastu et audiomeetriasse pole vaja panna ja ei pannudki. Õnneks sain järjekorda pandud audiomeetria õe juures.Lihtsam oleks registratuuris panna kui segada õe tööd.
naisuke 26. aprill 2018 09:23
kukkusin toas nii, et ei saanud liigutada ega rääkida. Kohutav valu.
Röntgenipilti vaadates ütles kirurg: teil ei ole luumurdu, vaadake, mul on ka käsi sinine, läheb nädalaga üle. Läheb teil ka.
Valu tõttu "häirisin " arete edasi. Kolme kuu pärast oli aeg MRT, kus kirurg ütles, et kõõluse- ja lihasterebend, mida oleks tulnud kohe opereerida, nüüd ei hakka enam ...valu annab siiani tunda, küll mitte nii intensiivselt...
Rongkaitse on košmaarne
naisuke 26. aprill 2018 09:52
Teo 26. aprill 2018 09:19
Mul umbes sama lugu. Röntgen ei näidanud midagi. Sain trauma ühes väikelinnas, kus nagu paljudes kohtades nullis eelmine valitsus arstiabi saamise kohapeal. Hiljem Tallinnas selgus ultraheli ja kompuuteruuringu vaatluste põhjal, et oli malleoolide vigastus ja kannakõõluse osaline rebend. Täilikult ei taastunud, sest ravi jäi hiljaks.
naisuke 26. aprill 2018 09:53
Asja tuumongi selles, et kogenud kirurg oleks pidanud soovitusi andma, kuhu peaks pöörduma nii kohutava valu puhul, mitte arvestama vaid sellega, et oh, ei ole luu katki. Ega inimene koosne vaid luudest...
Tihtipeale 26. aprill 2018 12:39
ongi nii, et röntgen ei näita midagi. Isegi kompuutris võib mõni asi märkamata jääda.
Vot 26. aprill 2018 09:11
Mina olem ka sellest aru saanud. Diagnoos olemas, arst kirjutab rohu. Viimasel kahel korral on nii läinudki...

26. aprill 2018 09:04
Õismäel on ka perearsti keskuses kus väga julmalt pannakse mööda!
Sama siin.. 26. aprill 2018 09:01
Minu täiskasvanud poeg sai neljandal korral jala kipsi, olles eelnevalt külastanud 1 kord Võru EMO ja 2 korda Tartu EMO , neljandal korral leiti Tartus, et kannaluu on katki. Kusjuures 2 korral Tartus pandi isegi 10 päevaks kipsi, et igaks juhuks. Kolmandal korral suure valuga külastades Taru Emot, tegeles arst postimehe lugemisega ja kirjutas välja väga kange valuvaigisti. Neljandal korral, traumast täpselt 1 kuu möödas, tehti uus pilt ja üllatuseks oli kannaluu katki, nüüd siis kips kuuks ajaks peal. Täpsustuseks, et pilti tehti 3 korda. Kuidas suhtuda meie meditsiini
. 26. aprill 2018 09:16
Küll on hea lugemisoskus ja- vajadus
vigane 26. aprill 2018 08:55
16 aastat tagasi läks vist süütu inimene minu asemel kipsi. Olime kaheksi EMOs, 2 enam-vähem sama vana ja sama kasvu-kaalu naist, mõlemad libedaga paremale randmele kukkunud. Teine pandi kipsi, mind saadeti midagi tegemata koju, et kerge põrutus, tööle pidin ka minema, et saate selle käega joonestada küll. Kuna valud kestsid, kuskilt abi ei saanud ja ühtki sirget joont ma tekitada ei suutnud, tegin kahest võinoast lahase, sidusin randme kõvasti kinni ja käisin mitu kuud niimoodi ringi. Kui aasta hiljem pärast liiklusõnnetust samast käest pilt tehti, öeldi, et teil on kinnikasvanud vana luumurd. Siiamaani ei saa raskemat füüsilist või peenemat täpsemat tööd teha. Aga keda see huvitab...
Izmail Dzihaadov 26. aprill 2018 12:11
Mind see tõesti ei huvita.
26. aprill 2018 08:51
Noh, arstide ringkaitse, rääkige kuidas naine on simulant ning teie tegite kõik õigesti!
eeskuju 26. aprill 2018 07:56
Yana Toom tõi näiteks, et Narva günekoloog ei teadnud isegi, mis on emakas.
naisuke 26. aprill 2018 11:15
emakat ikka teadis ( vast), aga ei teadnud, mis on emakas eesti keeles. Need on eri teemad.
teeb murelikuks 26. aprill 2018 07:21
tänapäeval tihti arsti juures käies abi ei saa. Arstid on kas rumalad või hoolimatud. Palka nõuavad küll. Peaks looma seaduse, et kui patsient saab abi ja saab terveks, siis saab arst lisatasu iga terveks ravitud inimese pealt. Ehk tekib siis huvi.
mall 26. aprill 2018 12:15
Miks sa oled nõnda haige?
kiisu 26. aprill 2018 13:02
On haigusi, millest ei saadagi terveks, kuni surmani. Näiteks psüühilised. Mõnd aitab sel juhul arstiabi sõimamine, miks need lollid teda ei aita. Teie jaoks psühhoteraapia.
kiisuke 27. aprill 2018 07:27
sul on tekstist arusaamisega probleeme. Palun otsi psühholoogilt abi!
tüüpiline 26. aprill 2018 06:11
To tüüpiline 26. aprill 2018 09:12
Mõni ime . Mul rauatükk silmas , peale poolepäevast ootamist uksetaga teatas arstitädi et kell on 17,00 ja tööpäev läbi - tulge homme. Samas mõni aeg hiljem rinnus valu , kolm korda käisin arsti juures murega , kõik pidi korras olema. Lõptulemus Tartusse kiirabiga ja südame operatsioon , kõik neli veresoont asendati. Nüüd pidi arsti sõnul kõik korras olema ja 100% terve , kuigi kõndida ei jõua ja võtab hingeldama.
to: 09.12 26. aprill 2018 11:14
Ega tüüpiline ei öelnudki, et see on ime
k 26. aprill 2018 04:47
Vaata otsa ütle üllele sest nii on visakas kui fotograaf majja toodud..

See 26. aprill 2018 01:49
on ITK erakorraline meditsiin Ravi tänaval? Väga palju oleneb seal tööl olevast arstist. Mõned on seal väga läbi põlenud ja hoolimatud.
selliste juhtumite puhul 26. aprill 2018 00:28
anda asi kohtusse, sest see oleks võinud lõppeda sinu surmaga. NB! Arstid, hakake palun ükskord korralikult tööle, sest meil kõigil on pered ja lähedased.
kuidas? 26. aprill 2018 08:47
kui paremini ei oska, siis ei saa ka korralikult tööle hakata. Viimasel ajal on igal alal sosssepad vöidukäigul. Head spetsialisti otsi tikutulega.
26. aprill 2018 00:11
Arstile minnes tuleb diagnoos ise panna.
oooloooo 26. aprill 2018 13:06
Arusaamatu, miks see tark abikaasa siis ise oma peret ei ravi, laseb neil millegipoärsast arstide vahet käia ja sõimelda. Või tegelikult arvate, et emakese hariduses ja töökogemustes on siiski mingi viga?
To Jauram 27. aprill 2018 07:18
3-4 korda lõpetas meditsiinikooli? Miks ühest korrast ei piisanud? Mõtle enne, kui lollusi räägid.