Maailm

Eestist pärit mees kuulub jõuku, mis üritas Saksamaale pea tonni kokaiini smugeldada (7)

Toimetas Greete Kõrvits, 25. aprill 2018 18:36
Kokaiinilaadung. Illustreeriv fotoFoto: Reuters/Scanpix
Saksa ajaleht Nordwest Zeitung nimetab seda üheks viimaste aastate suurejoonelisimaks narkokuriteoks. Selles osales kuus meest Wilhelmshaveni linnast Saksamaal, Hollandist ja Eestist, kel oli plaanis Euroopasse smugeldada pea tonn kokaiini.

Kuritegelik jõuk tegutses 2015. aastast ning seisab nüüd Saksamaal kohtu ees. Süüdistuse järgi on nad Saksamaale smugeldanud kokaiini, marihuaanat ja hašišit. Kergemaid uimasteid vedasid kurjategijad alates umbes kahest kilost marihuaanast kuni umbes 200 kilo hašišini. Ecuadorist organiseerisid kurjategijad aga tervelt 450 kilo kokaiini transpordi. Vähe sellest, Colombiast plaanisid mehed Euroopasse vedada umbes 950 kilo kokaiini. Teadmata põhjustel see operatsioon ebaõnnestus.

Samal teemal

Milline oli Eestist pärit inimese roll selles massiivses narkoäris, ei selgu täpselt. Hollandlased igal juhul olid kontaktisikuteks Hispaania uimastiärikatega - keda pole veel tabatud ega tuvastatud. Wilhelmshaveni mehed müüsid teistest maadest smugeldatud uimastid Saksamaal maha. Kahtlusalused on seotud ka röövide ja väljapressimisjuhtumitega.

Kahtlusalused kasutasid narkootikumide Saksamaale vedamiseks muu hulgas ka tavalist postiteenust. Nad üürisid tühja korteri ning lasid pakid sinna saata.

Tühi korter kurjategijatele saatuslikuks saigi. Kortermaja teised elanikud pidasid kummaliseks elaniketa korterit, kus aeg-ajalt toimus äge sebimine ja kahtlaste pakkide äravedu. Naabrid teavitasid toimuvast politseid ja õige pea klõpsasid kuue kahtlusaluse randmete ümber kinni käerauad.

Samal teemal

17.04.2018
Amazoni veebipoes olid müügil laste T-särgid kirjaga „Naudi kokaiini!“
10.04.2018
Austria kohus saatis Eesti juveelivargad vangi
28.03.2018
Eestlasest Kariibi mere narkokuller pääseb lõpuks koju