Arvamus

Aimar Altosaar | Tööturg vajab raputust

Aimar Altosaar, MTÜ Kuldliiga algatus, 25. aprill 2018 18:31

28 KOMMENTAARI

t
töötukassa logedus/ 27. aprill 2018 15:00
Põhiprobleem ettevõttes saab alguse siiski juhist.. milline on suhtumine töötutesse, kui näpuotsaga saad kursustele, kui vähe on sealt tegelikku abi töötutele, kui suure ilustamise%-ga on töötukassa töötajate jutt avalikkusele,..
Töötukassal on tohutu võim käes, aga absoluutselt seda võimu ei kasuta pigem ilguvad töötute üle:
- ei tegele töötkuulutustele palganumbri nõudmisega
- ei lahenda töötajate alatu vallandamiste probleeme
- ei pane kätt ette töötajaid lõrtsivatele tööandjatele
- ei proovigi valitsust veenda kvooti mitte tõsta.
t
töötukassa/ 27. aprill 2018 08:48
Miks mulle tundub, et Töötukassa on ise mingi EU pilootprojekt. Töötukassa poolt jagatav raha,
võib tulla ka vabalt läbi sots. osakonna! Tööpakkumisi oskan lugeda isegi, CV-d pole vaja saata üldse, lähed kohale, ja seal selgub mis mees oled. Meil proovipäev ja katseaeg, milles asi? Oma isikuandmeid(vanus) ei pea saatma nagunii! Koolitused on kõik sellised, mille tagajärjel
püütakse minust teha tavatöölist. Ja veel, tööpakkumise kuulutuses peab olema välja toodud
palga tase. See number, ongi põhiline, millele reageerin. Kui ei sobi, siis ka ei pinguta.
Pean vist uuesti meelde tuletama, et teeme tööd selleks, et elada, mitte aga vastupidi!
c
CV/ 26. aprill 2018 19:04
Nõuka ajal polnud mingit CV jama, läksid tööd küsima ja võeti kui oli koht olemas. Paberibyrokraatia on läinud moodi. Kirjuta cv valmis ja siis kui ära saadad on see et tööandjad raaaiiisssaaad ei vasta sulle. Jäädki ootama, ehk kuu aja pärast suvatsevad vastata et sa ei sobinud. Just see süsteem mulle ei meeldi. Milleks oma cv-sid saata kui 10 v 20 töökohast vastab sulle vaid 2 v 3 tööpakkujat. Ja siis ka hilinemisega. Ma ei poolda sellist suhtumist. Kui inimene tahab tööd siis tööandja võiks nagu helistada. Näed oma cv -ga kõvasti vaeva, paned oma andmed ja muud asjad kirja kes sa oled jne jne aga tööandjad lihtsalt ei suvatse vastata, hakatakse selekteerima. See tööhõive süsteem on paigast ära ja vajab raputust. Seni kui miski ei muutu, käigu see kassa sinna pehmesse kohta.
m
Millest me siis räägime?/ 26. aprill 2018 18:52
Minu arust ka, tuleks ses osas midagi ette võtta. Töötukassa on lihtsalt kassa mis on tõesti ajale jalgu jäänud oma tegevuse poolest.Juhid ja personalivahendajad, kes sordivad inimesi eelarvamuslikult vanuse, soo ja eelneva töökogemuse järgi ega anna tööotsijatele isegi võimalust oma kordumatut isikupära näidata, on valel teel. Selliste vanamoodi mõtlejate tegevuse tulemusena saavadki meil inimesed varsti otsa. Need juhtumikorraldajad lihtsalt istuvad oma toolil ja viskavad sulle ette pataka tööpakkumisi ja sina ole nii hea ja otsi siis endale mingi koht. Koolitamised on sama mõttetud. Olen käinud ka koolitusel aga tolku mitte midagi,ainult mingi psühholoogiline jutt ja ei muud, kas see aitaks inimest tööle v? Tööd tahaks teha aga kui sedasi asjad samas tempos jätkuvad siis ei ei tule küll midagi välja. 50+ inimesed on tööjõuna jäänud teise sordi inimesteks, kelle kohtlemine tööturul on häbiks kogu riigile. Eestis on tegelikult sajad tuhanded inimesed kas rakendamata või on neid pidevalt tõrjutud või koheldud isegi alandavalt. Vot just, tööandjad arvavad et nad võivad sellises eas inimesi ebavõrdselt kohelda. Nemad tahavd ka tööd teha ja kui neid tõrjutakse siis no kuidas me leiame endale töötavaid inimesi kui nad väkja selekteeritakse. Töötukassaga kogemusi on ja näha on et ega sealt erilist abi küll loota ei ole. Juhtumikorraldajad on nagu puu-ga pähe saanud, ei tea ise ka kuidas asju ajada. Tähendab nad pole piisavalt kompetentsed oma tööd tegema. Ainult istuvad oma tagumist poolt laiaks.
n
Neh/ 26. aprill 2018 13:56
Las see 800 milli olla alles. Üsna varsti lõpeb laenubuum ja siis on meil jälle 100 000 töötut ning enam seda massi Soome või mujale Euroopasse saata ei saa. Seal pole ka enam midagi. Euroopa Liit elab ainult sellest et EKP trükib 30 miljardit iga kuu mida me siis laename ja millest me ehitame. Lõputut rahatrükki ei kannata ükski majandus välja
k
kodanikest hoolimine on rahaline kokkuhoid. / 26. aprill 2018 11:49
Kui ühel inimesel on probleem, siis on tema mure see asi ära lahendada.
Kui suurel hulgal kodanikel on probleem (antud juhul üle 50-d tööotsijad) , siis SEE ON RIIGI KOHUSTUS PROBLEEM ÄRA LAHENDADA.
Ja selle kohustuse lahendamisega saaks väga hästi hakkama töötukassa
Töötukassa ongi selleks kutsutud ja seatud, et tööotsijate probleeme kaardistada, lahendada, olla puhvriks ja vahekohtunikuks riigi ja tööandjate vahel, pakkuda riigile õiglast infot tööandjate tegeliku käitumise kohta, kutsuda korrale tööandjaid, pidada tööandjate "musta" nimekirja.
Sedamoodi saaks Töötukaasa korralikult ja efektiivselt tööle pandud, kasvataks tööandjate hoolimist töötajatest, riik ei peaks välistööjõu kvooti tõstma, töötajatel oleks kordades vähem tööstress ja sellest tulenevaid haigusi, riik hoiaks kokku metsikud summad haigekassa, töötukassa rahalisi vahendeid, inimeste heaolu tõuseks tunduvalt...
ühtpidi on vaid õige-- KODANIKEST HOOLIMINE ON RAHALINE KOKKUHOID, aga rahaline kokkuhoid ei ole kodanikest hoolimine
m
Mins sain/ 26. aprill 2018 11:28
53-selt 30 krooni (1,9 euri) tunnis palka. See oli siis kui Ansip Tallinnasse tulema hakkas. Peaaegu oleksin kraavis lõpetanud. Läksin siis olude sunnil Soome. Seal sain esimesest päevast alates 13 euri tunnis. Oskused samad, mis Eestiski. Kui palju see vahet teebki? Kas ikka teeb 3-4 korda nagu Eestis väidetakse? Sain 10 a. töötada. Lõpetasin 18. euroga tunnis. Nüüd saan penssi arvestatava Eesti keskmise palgasumma (netos) pensioni. Mida oleks olnud Eesti riigil mulle minu oskuste eest pakkuda olnud? Vaid ütluse, et liiga vana olen.
j
ja veel/ 26. aprill 2018 09:56
töötukassa keskendub algharidusega, IT-d ja keeli mitteoskavale töötule, unustades, et probleeme töö leidmisega on ka harituil, kogemusi ja oskusi omavail. Mulle näiteks pakuti CV kirjutamise koolitust, seejuures oli mu andmelehel kirjas fraas "CV korralik", s.t koolitus"linnukse" pärast. Käisin.
k
käisin/ 26. aprill 2018 12:18
sellisel koolitusel minagi. Koolitajaks oli kassa koosseisuline töötaja. Näitas mingi lapse tehtud jämedate joonte ja suure kirjaga tehtud cv-d, kiites et oli kui originaalne. Tekst oli muide ääretult lapsik.
k
27. aprill 2018 00:57
Kahjuks nii ongi, et enamus Töötukassa koolitusi on täiesti mõttetud, tegelikult sul seda vaja pole, aga oled sunnitud osalema, sest muidu võtavad arvelt maha. Ei saadeta neile koolitustele ainult neid, kel seda tõepoolest vaja on, sest mingid teadmised-oskused puuduvad. Täielik aja- ja raharaisk.

m
MTÜ/sihtasutused/instituudid/ 26. aprill 2018 09:13
Riigi ametnike II kolonn!
Viilime riigisektori paksemaks!
s
Sam/ 26. aprill 2018 08:50
Sama viljatu on ka EAS - mingid mõtetud esindused ja tohutu armee hea palga peal mõnulevaid töötajaid. Kasutegur on minimaalne - ootab samuti tõsist raputust .
m
manfred/ 26. aprill 2018 08:50
Raputus tuleb - praegu 800 eur palgaga kohtadele leitakse 400 eur palgaga nõus olevad veel vaesematest riikidest pärit töötajad.
s
Scaramanga/ 25. aprill 2018 23:15
"Paljude ettevõtjate surve tuua massiliselt sisse välistööjõud" - EU 510 miljonit inimest, milles probleem, tooge palju vaja.
Tegelikult soovivad need ettevõted et maksumaksjad osa uus-immigrantide kulusid kinni maksaks.
Tore ju miinimumpalgaga neeger tööle võtta, kui maksumaksjad tal elamise ja mingid tööõppe kinni maksavad.
Riik maksab ettevõttele peale et aitab uus-immigrandil "integreeruda" ja tööd harjutada.
j
juku/ 25. aprill 2018 21:02
Raha jagamiseks on meil sotsiaalamet. Kes soovib tööd teha leiab töö ka normaalsel viisil, minnes otse sobiva tööpakkuja juurde läbirääkimisi pidama. Töötukassa on täiesti mõttetult tekitatud asutus - vaatasime , et mujal euroopa liidus on, küllap läheb meil ka vaja. Kui tehti siis põhi jutt oli, et saab töökohti juurde.
a
Aga.../ 25. aprill 2018 19:13
kas see,et töötukassa proovipäeva eest 0.20 senti maksab on ka ikka õige või`? Minule nii makst!
o
ot kuidas see Laar nüüd olevat õelnud/ 25. aprill 2018 19:22
et eestlane vajavat korralikku šokiteraapiat.
m
Mis tegid?/ 26. aprill 2018 13:17
Harjutasid tööharjumust?
Neil komme üldse ilma rahata saata nt kõrgharitud inimesi koos kriminaalidega linna vahele koerazitta ja konisid korjama. Olla miskine selline "tööklubi".
Kui keeldud, siis järelikult oled tööpõlgur ja sulle tõmmatakse kriips peale.
Töötukassa on nii end rasva õginud, et tegeleb tegelikult inimeste permanentse mõnitamisega.
o
27. aprill 2018 01:05
Oojaa, olin ka sunnitud seal osalema, tõeline šokiteraapia! Ei motiveerinud see küll mingitpidi, pigem vastupidi.
t
25. aprill 2018 18:13
Täämpä telekah kõnõl üts tark miis,et tüüturg tähendäs tegelikult orjaturgu.
r
Roman/ 25. aprill 2018 20:43
Kuule, sellest kirjutas juba Marx "Kapitalis", nii et, see tark miis lihtsalt tsiteeris Marxi.
j
Juhan/ 25. aprill 2018 17:47
Töötukassa ei ole ju asutus, mis peaks korraldama ja reguleerima tööturgu Eestis. Selle tarvis istuvad Toompeal hästimakstud inimesed, kes sihte seavad ja ministeeriumites ja ametites spetsialistid alates analüütikutest kuni kõikvõimalike metoodikute, kuraatorite ja modraatoriteni välja.
Töötukassa loodi ju selleks, et oleks koht kuhu töötamise ajal mustadeks päevadeks raha koguda. Nüüd on selle raha peale tekkinud hulk ihalejaid alates riigikassast, kes hea meelega kogutut osana oma töövõidust eelarve tasakaalustajana kasutab ja lõpetades kõikvõimalike järelaitamistundidega neile, kel oskusi iseseisvalt läbilöömiseks napib.

j
ja veel.../ 25. aprill 2018 17:30
Siin oleks ikka hea, kui üle Euroopa Liidu oleks ühine Töötukassa ja see oleks kiirelt operatiivne.
i
25. aprill 2018 20:39
v
väga poolt!/ 25. aprill 2018 17:28
Siin aitab ainult üks asi: Töötukassa peab moodustama asutuse, mis tegeleb ise töölepingute sõlmimisega ja ka töösuhete jälgimisega, töötaja kaitsmisega ja vastavate oskuste omandamisega tööks jne kõik vajalik töötajale. Ainult nii saab selge ülevaate, keda või mida vaja on. Nii lõppeb ka sortimine töötajatega: kui ei olda rahul, esitatakse pretensioon ja vahetatakse tööline välja.
j
ja jaa/ 25. aprill 2018 19:25
just nii oligi ju vene ajal. Riik kui töötukassa võttis tööle , maksis palka ja hiljem ka pensionit.
l
Lugeja/ 26. aprill 2018 14:06
No seda poleks küll vaja. Imestan, et tööandjad, kes nutavad, et pole kedagi tööle võtta, ei toimeta Töötukassa kontorite juures ega otsi-räägi seal töötutega, tehes neile pakkumisi. Ikka peab mingi cv-saatmise keskuse kaudu seda tegema.
l
Lugeja / 14:06, 26. apr 2018/ 26. aprill 2018 19:14
Seda minagi mõtlen, virisevad ja hädaldavad et pole inimesi. Nad ei vaevugi vaeva nägema. Neid ei huvita ka, loodavad et töötukassa saadab inimesi läbi koolituste sinna tööandja juurde. Ja kas sellest piisab v? Ma kardan küll et ei piisa, see artikkel räägib õigust. Töötukassa nähku rohkem vaeva ja ärgu loopigu oma pabereid nina alla suure hulga tööpakkumistega kui enamus on oskustöölistele ja mida siis need peavad tegema kes on nõuka ajal midagi muud teinud ja enam ei sobi samale kohale. Hakka otsast peale. Lihttööline on ka inimene ja tahab ka leiba teenida lauale. Ja 50+diskrimineerimine peab ka ära lõppema. Kas sellises eas inimene ei võigi tööd teha v? See süsteem on shiitt!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee