Arvamus

Aimar Altosaar | Tööturg vajab raputust (28)

Aimar Altosaar, MTÜ Kuldliiga algatus, 25. aprill 2018 18:31
Foto: Heiko Kruusi
Meil on vaja riiklikku töökarjääri keskust, mis viiks tööhuvilised kokku tööga, aitaks alustada ettevõtlust ning vahendaks  ettevõtetele väärtuslikku kodumaist tööjõdu. Töötukassa aga on jäänudki vaid pigem Kassaks, mis jagab töötutele raha ning tegeleb massiivselt koolitustega, kuid see näib olevat üsna sihitu ja väheviljaks. 

800 miljonit eurot, mis on Töötukassa arvetele kogutud, eeldaks tunduvat suuremat vastutust majanduse ja ühiskonna tuleviku pärast. Paljude ettevõtjate surve tuua massiliselt sisse välistööjõudu näitab tegelikult ka riikliku tööseadusandluse ja senise kassa-süsteemi ajale jalgu jäämist. E-riigist võiks Eesti teistest kiiremini kasvada ka i-riigiks ehk inimesekesksete lahenduste poolest tuntud  majanduse ja riigihaldusega riigiks.  

Samal teemal

50+ inimesed on tööjõuna jäänud teise sordi inimesteks, kelle kohtlemine tööturul on häbiks kogu riigile. Eestis on tegelikult sajad tuhanded inimesed kas rakendamata või on neid pidevalt tõrjutud või koheldud isegi alandavalt. 

Juhid ja personalivahendajad, kes sordivad inimesi eelarvamuslikult vanuse, soo ja eelneva töökogemuse järgi ega anna tööotsijatele isegi võimalust oma kordumatut isikupära näidata, on valel teel. Selliste vanamoodi mõtlejate tegevuse tulemusena saavadki meil inimesed varsti otsa. Kuldliiga on avaldanud avaliku pöördumise riigisektori asutustele ja tööandjatele, et enne kui kiirustada võõrtööjõu massilise sissetoomisega, tuleks vaadata otsa oma inimestele ning püüda mõista, kas meie eesmärk on vananenud majandus- ja juhtimismudeliga iga hinna eest kasvatada riigi RKP-d või turvaline, inimeste arengut ja loovust toetav elukeskkond meie omal maal.

Eesti parimat töö- ja juhtimiskogemust esindav Kuldiiga korraldab 26. aprillil oma liikmete ja mõttekaaslaste toel Nordic Hotel Forumis konverentsi „Parimad lahendused tööturul ja uus töö“.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee