Philippe Loret (62).Foto: Youtube
Aadu Hiietamm 25. aprill 2018 17:00
Juba pikemat aega ringlevad jutud, et kapral Adolf Hitleril oli Esimese maailmasõja ajal Prantsusmaal põgus armuafäär Charlotte Lobjoie'ga. Naine jäi rasedaks ja sünnitas poja, kes hiljem pärast lapsendamist sai nimeks Jean-Marie Loret. Nüüd soovib viimase poeg Philippe Loret DNA-testi abil tõestada, et ta on tõepoolest kunagise Natsi-Saksamaa juhi Adolf Hitleri pojapoeg, vahendab Welt Online. 

62aastase Philippe Loret' isa Jean-Marie Loret suri 1985. aastal 67aastaselt. Neli aastat enne surma oli ta välja andnud elulooraamatu „Ton père s'appelait Hitler“ (“Sinu isa nimi oli Hitler“).

Jean-Marie Loret (1918–1985). Foto: Facebook

Philippe  Loret usub, et isa rääkis õigust ja ta on tõesti Adolf Hitleri pojapoeg. Nüüd tuli Loret'le appi Vene telekanal NTV, mille ajakirjanikud tal Prantsusmaal külas käisid. Nad võtsid Philippe Loret'lt DNA-proovi ning lubasid, et seda võrreldakse Moskvas  Vene riigiarhiivis hoitava Adolf Hitleri koljutüki ja alalõualuu geneetilise materjaliga.

Võimalik, et Moskvast tulebki varsti teade, et Philippe Loret on tõesti Adolf Hitleri pojapoeg. Saksa päevaleht Die Welt seevastu rõhutab, et Vene telekanali NTV uuringut ei maksa väga tõsiselt võtta. Pealegi tõestas USA arheoloog ja luuanalüüsispetsialist Nick Bellantoni 2009. aastal DNA-analüüsile tuginedes, et Moskvas Vene riigiarhiivis hoitav kuuliauguga koljutükk ei olegi Natsi-Saksamaa juhi Adolf Hitleri oma. 

Adolf Hitler (1889–1945).  Foto: TopFoto/Scanpix

Bellantoni väitis telekanali History Channel tarvis tehtud dokumentaalfilmis „Hitler´s Escape“, et Moskvas hoitav oletatav Hitleri koljutükk on pärit hoopis 20–40aastaselt naiselt. Teadlane tugines Connecticuti ülikoolis tehtud DNA-testi tulemustele.

Die Welt peab ülimalt tõenäoliseks, et tegelikult pole Philippe Loret'l Hitleriga vähimatki sidet. Pealegi lasi ta juba 2008. aastal Belgia ajakirjanikul Jean-Paul Muldersil oma DNAd Hitleri kaugete sugulaste DNAga võrrelda ning tulemus osutus negatiivseks.