Galeriid

GALERII | Norra kuninglikud kõrgused saabusid Tallinna  (5)

Toimetas Geidi Raud, 25. aprill 2018 12:13
Foto: Robin Roots
Norra kroonprints Haakon ja kroonprintsess Mette-Marit viibivad kolmapäeval ja neljapäeval Eestis ametlikul visiidil. Norra sinivereliste lennuk maandus Tallinna lennujaamas täna keskpäeval. Lennukist astusid kõrgused otse punasele vaibale. 

Haakon ja Mette-Marit külastavad Balti riike seoses Eesti, Läti ja Leedu 100. sünnipäevaga. Visiidi eesmärk on tähistada Balti riikide iseseisvust ning riikidevahelisi häid suhteid. 

Visiidi esimesel päeval kohtub Norra kuninglik paar Kadriorus president Kersti Kaljulaidiga ja annab koos Eesti riigipeaga pressikonverentsi. Samuti istutavad  Norra kroonprints ja kroonprintsess Kadrioru parki tamme, et tähistada Eesti 100. aastapäeva ja Kadrioru pargi 300. aastapäeva.

Seejärel kohtub kroonprints Haakon Toompeal riigikogu esimehe Eiki Nestoriga ning asetab pärja Vabadussamba jalamile. 

Neljapäeval avavad Norra kroonprints ja kroonprintsess Innovation Norway ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) korraldatud Norra-Eesti ärifoorumi, tutvuvad vabaühendustega Telliskivi loomelinnakus ning Tallinna vanalinnaga. 

Norraga on Eestil, Lätil ja Leedul ulatuslik kahepoolne koostöö Norra toetusprogrammide ja NATO julgeolekupoliitika kaudu. Samuti tegutseb Balti riikides sadu Norra ettevõtteid.

Samal teemal

25.09.2018
Norra kroonprintsess Mette-Marit põeb kroonilist kopsuhaigust
26.03.2018
GALERII JA VIDEO | Tallinn ühe tunniga ehk Milliseid kohti külastasid Norra kroonprints ja -printsess linnaekskursioonil
26.03.2018
PILDID | Norra kroonprints Haakon ja kroonprintsess Mette-Marit veetsid hommikupooliku Hiltonis ärifoorumil
26.03.2018
Eesti ja Norra ministrid allkirjastasid 27 miljoni euro suuruse koostööprogrammi