Eesti uudised

FOTOD JA VIDEO | Tõotatud maale: vietnamlaste kannatusterohke teekond läbi Eesti Euroopasse (13)

Arno Põder, 25. aprill 2018 12:58
Piirivalvurid pidasid pärast tagaajamist Värska lähedal Verhulitsa külas kinni valge kaubiku, kust leiti neli vietnamlast.Foto: PPA / kohtutoimik

8. septembril 2014 patrullisid piirivalvurid Priit Roosik ja Rivo Marran maasturiga Värska lähedal. Enne kella kuut õhtul pidasid nad kontrolliks kinni Volkswagen Passati, kus istus nooremapoolne mees. Ta rääkis piirivalvurile, et telefoni aku sai tühjaks ja küsis teed.

Kui Roosik oli tegelenud Passati juhiga paar minutit, lähenes lõuna poolt valge Volkswagen Transporter. Kaubik jäi seisma paarsada meetrit enne piirivalvureid, pööras kõrvalteel otsa ringi ja hakkas tuldud teed tagasi sõitma. Roosik asus koos paarimehega Transporterit jälitama. “Kuna tee oli suhteliselt käänuline, siis meie ja kaubiku vahel katkes silmside. Autost jäi maha tolmupilv ja sõitsime lihtsalt selle suunas,” meenutas piirivalvur hiljem.

Roosik võttis ühendust korrapidajaga, et teine patrull kaubiku tee ära lõikaks. Transporter lisas kiirust ja vahepeal ületas spidomeetri näit 120 kilomeetrit tunnis. Teiselt poolt lähenenud piirivalve häiregrupp pidas väikebussi Verhulitsa külas kinni. Roosik piilus läbi tagumise akna sisse ja nägi seal nelja asiaadi välimusega inimest – kaht meest ja kaht naist. Sõiduki tagaosas ei olnud istmeid, kolm inimest lamas põrandal ja üks istus poolkägaras.

Roosik uuris autojuhi käest, et kes need veel on. Mees vastas lakooniliselt: “Sõbrad”.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.05.2018
Inimkaubanduse ohvrid: vietnamlasi veeti läbi Eesti võlaorjadeks Euroopasse
20.03.2018
Eesti kurjategijad ajavad Lätis tšetšeenidega inimkaubandusäri 
04.02.2018
Eestlastest inimsmugeldajad pandi Lätis vangi
17.12.2017
Piirile tulevad superdroonid ja kantavad valveputkad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee