Eesti uudised

Raimond Kaljulaid plaanib Balti jaama väljakule Jaak Joala ja Urmas Oti kuju (50)

Toimetas Triinu Laan, 25. aprill 2018, 10:26
Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid saatis Tallinna linnavolikogu esimehele Mihhail Kõlvartile ettepaneku püstitada mõne aasta pärast valmivale uuele Balti jaama väljakule monument Jaak Joalale ja Urmas Otile.

"See võiks olla pink, sarnaselt Oscar Wilde ja Eduard Vilde pingile Tartus. Usun, et sellest kujuneks fenomenaalselt populaarne vaatamisväärsus ja pildistamise koht nii tallinlastele kui meie linna külalistele," leiab Kaljulaid. 

"Kahtlemata on tegemist Eesti kontekstis erakordsete inimestega, superstaaridega ja ühe ajastu sümbolitega, kes on ületanud Eesti piire ja kellel on lugematuid austajaid üle kogu Eesti ja teistes riikides ja kes väärivad mälestuse jäädvustamist," lisab Kaljulaid. 

Kaljulaid lisas ettepanekule ka arhitektuuribüroo Ansambel poolt koostatud esialgse kavandi, mida ei saa mingil juhul võtta lõpliku lahendusena, kuid mis visualiseerib ideed ja markeerib monumendi võimalikku asukohta, mis võtab arvesse ka planeeritava väljaku ümberehitust.

„Linnaehituses käibib põhimõte, et tore on seal, kus on palju rahvast. Nagu näiteks korteris köögipeol. Balti jaam koos turuga ja Kalamaja algusega on Tallinnas just selline koht. Ja mida rohkem on sellises kohas erinevaid tegevusi, teemasid, mängulisust ja rõõmu, seda parem. Ott ja Joala säilivad meie teadvuses väljapaistvate, helgete ja andekate tüüpidega ning sobivad sellisesse keskkonda hästi. Kogu Moskva rongi temaatikat pole siia vaja sisse tuuagi,“ kommenteeris ideed  arhitektuuribüroo Ansambel juhatuse liige ja arhitekt Toivo Tammik. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee