Eesti uudised

Muuseum soovib Pätsi mälestusmärgi rajamiseks komisjoni moodustamist (1)

Siim Randla, 25. aprill 2018, 07:15
MTÜ Konstantin Pätsi Muuseum tegi valitsusele ja Tallinna linnavalitsusele ettepaneku rajada Eesti riigi 100. aastapäeva puhul Konstantin Pätsile pühendatud mälestusmärk Tallinnas: linnavalitsusel palutakse  moodustada komisjon, mille ülesandeks oleks välja selgitada mälestusmärgile sobiv asukoht.

Enam kui kaks aastat tagasi algatas MTÜ Konstantin Pätsi Muuseum koostöös kuue muu kodanikuühendusega ettepaneku rajada Toompeale Kuberneri aeda mälestusmärk Eesti riigi rajajale Konstantin Pätsile. Riigikogu Kantselei kuulutas läinud aasta lõpus välja konkursi monumendi kavandi saamiseks „Eesti omariiklusele“, võistlusele laekus 14 tööd, millest ühtki ei tunnistatud teostamise vääriliseks, teatab MTÜ Konstantin Pätsi Muuseumi esimees Trivimi Velliste.

„Kuna Konstantin Pätsil on erakordselt suured teened eestluse arendamisel Tallinnas, Eesti riikluse ettevalmistamisel ning Eesti Vabariigi väljakuulutamisel ja ülesehitamisel, peaks talle kuuluma väärikas koht ka riigi pealinnas,“ kirjutab Velliste, kes palub Tallinna linnavalitsusel moodustada autoriteetne komisjon, mille ülesandeks oleks välja selgitada kõnesoleva mälestusmärgile sobiv asukoht.

„Niipea, kui monumendi asukoht on selgunud, on Konstantin Pätsi Muuseum koostöös Kunstnike Liidu, Kujurite Ühenduse ja Arhitektide Liiduga ning Tallinna linna ja riigi esindajatega valmis välja kuulutama ja läbi viima vastava kavandivõistluse. Korjanduse teel saadud vahendid on auhindadeks ja võistlustööde hindamise žürii kulude katmiseks piisavad.“

„Valitsuse ja Tallinna linnavalitsuse rahalisel toetusel on  Pätsi Muuseum valmis võtma enda õlgadele ka mälestusmärgi rajamise, nagu see toimus möödunud aasta 28. novembril pühitsetud riigivanemate kenotaafi teokssaamisel, lisab Velliste. Loodame, et Eesti riigi, Tallinna linna ja Konstantin Pätsi Muuseumi ühise pingutuse ja koostöö tulemusena saab Pätsi mälestusmärgi püstitamine Eesti riigi 100. juubeli puhul teoks,“ märgib Velliste.

1 KOMMENTAAR

p
"Ise tegi,ise müüs maha".Mõttekas oleks 25. aprill 2018, 10:25
püstitada monument...täile,see imeb kah verd parimate kavatsustega,kuid
lõpuks nakatab ohvri tüüfusega ja see kaob Igavikku.Õnneks on ilmas olemas
täitõrje ja võib olla kindel,et sellist monumenti ei tule kunagi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee