Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 24. aprill 2018 20:45
Alek Minassian, kes sõitis esmaspäeval Torontos kaubikuga surnuks kümme inimest ning vigastas veel 15 ohvrit, tahtis ka ise surra. Tänu ühele kangelaspolitseinikule jäi ta soov täitmata.

Politseinikud piiravad surmasõitu teinud Minassiani ümber. Mees tuleb kaubikust välja ja osutab mingi esemega politseiniku suunas. Vehib käega mitu korda, justkui tahtes korravalvurit ehmatada. „Tapa mind!“ nõuab ta. Politseinik vastab: „Maha!“ Mees hõigub midagi vastu, ütleb, et tal on taskus relv. „Mind ei huvita! Kõhuli maha!“ karjub politseinik.

Lõpuks kuuletunud ja maha lamanud Minassian lasebki endal käed raudu panna. Ohvitser, keda Kanada politsei kiidab kui kangelast, ütles ise: „Ma tegin ainult oma tööd. See, mida ma tegin, ei ole midagi erakordset. Aga vaadake ainult neid vaeseid inimesi...“

Kanada politseinike väljaõpe on näiteks nende ameeriklastest ametikaaslaste omast erinev. Kanada politseile õpetatakse, kuidas igal võimalusel tulevahetust ära hoida. Ameeriklasest ohvitseril oleks mitte ainult õigus, vaid suisa kohustus kahtlusalune maha lasta, juhul kui ese tema käes on tõepoolest tulirelv, räägib BBCle Columbia ülikooli kriminaalõiguse professor. Ameeriklase meelest on Kanada politseiniku enesekontroll pigem murettekitav. 

Samal teemal

Kommentaarid  (14)

Moderaator korjas kahjuks ära. 26. aprill 2018 16:44
Kahjuks ei lase meie moderaator kirjeldada neid moslemiparadiisi õndsusi. Ja privileege, mis seal usumärtrile ja langenud võitlejatele osaks langevad. Vaahemasti nii, nagu õpetatud mullad ning uleemid on seda sajandeid kirjeldanud.
Ibrahim 26. aprill 2018 16:41
Mees sooritas uskumatute vastu terroriakti. Mis on prohveti järgi väga kiiduväärt tegu. Juhul, kui pühasõdalane selle käigus ise hukkub, siis saab ta automaatselt märtriks. Märtrile on aga Allahi poolt ette nähtud rida soodustusi. Esiteks kustutatakse kõik tema varasemad patud. Teiseks saab ta otse, ilma järjekorrata Allahi paradiisi, aukohale. Allahi paradiis on muuseas märksa mõnusam kui kristlaste oma, kus mängitakse vaid kannelt ning leelutatakse igavese ajani halleluujat. Moslemiparadiisis on varjulised alleed, suliseva purskkaevud, taevalik muusika, roogadest lookas lauad ning teenivad inglid. Usukangelane ja märter saab aga Allahilt boonust. Üheksa taevast neitsit. Kes erinevad maistest selle poolest, et pärast iga vahekorda taastub neil uuesti niinimetatud neitsinahk. Seega igavesed neitsid. Ja see on kindlasti sulatõsi, sest sellest on juba ammu kirjutanud targad teoloogiaõpetlased ja uleemid. Ning seda on juba sajandeid kuulutanud auväärsed habemikud mullad ning imaamid. Kui nad noori mehi uskumatute vastu sõtta on saatnud ja nende relvade edu eest palunud. Vahest seepärast see õnnetu mees seda kuuli pähe igatseski? Et lubatust ja loodetust ilma ei jääks.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS