Eesti uudised

Kirikuõpetaja Annika Laats: kiriku püüd reguleerida ka kirikusse mittekuuluvate inimeste suhteid näib mulle kohatu  (155)

Delfi, 24. aprill 2018 16:24
Risti koguduse õpetaja Annika LaatsFoto: Denes Kattago
Risti kiriku pastor ja geide teiste ühiskonna liikmetega võrdse kohtlemise eest üles astunud Annika Laats leiab, et kirik ei peaks sekkuma ühiskondliku korralduse küsimustesse ja päevapoliitikasse, vaid tegema protsessidega kiriku sees ja jagama kirikusse mitte kuuluvatele inimestele lihtsalt kristlikke sõnumeid.

"Toonitan, et meid, kristlasi, on läkitatud ilmalikku maailma kõigi inimeste keskele, ent mitte eetilistes küsimustes ainuõigeid seisukohti deklareerima, vaid rõõmusõnumit jagama," ütles Laats Delfile antud kommentaaris. "Kirikukogu asi peaks olema protsesside reguleerimine kirikus sees. Tagatipuks viib antud eelnõu kiriku ka erakondliku poliitika keskele, ja see nüüd küll hea ega mõistlik ei ole," märkis ta.

Laatsi arvates näitab kirikukogul arutusele võetud samasooliste abielu seadustemise põhiseaduse kaudu välistamisele üleskutsumine, et kuulume jätkuvalt pigem ikka endisesse sotsialismimaade leeri. "Kummaline, et osa eestlasi näikse selle üle veel uhkedki olevat," ütles Laats.

Refereeritud artikli täisteksti loe Delfist. 

Samal teemal

01.05.2020
Vaimulik Annika Laats: „Mõnikord olen väga kuri Jumala peale, lausa vihane.“
13.06.2018
Kirikuõpetaja Annika Laats sai aasta seksuaaltervise edendaja tiitli
25.04.2018
Kirik ei ole kohustatud samasooliste abielu sõlmima
19.04.2018
Olulise preemia pälvinud kirikuõpetaja Annika Laats: mulle ei meeldinud, kuidas meie ühiskonnas geidest räägitakse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee