Alek MinassianFoto: LinkedIn
Toimetas Piret Kütt 24. aprill 2018 15:03
Esmaspäeval sõitis Torontos rahva hulka valge kaubik, mille roolis oli 25-aastane Alek Minassian. Politsei on seisukohal, et autojuhi tegu oli tahtlik.

Seni teadaolevatel andmetel on Toronto eeslinnast Richmond Hillist pärit Minassian Seneca kolledži tudeng, kirjutab BBC. Valitsuse kinnitusel puuduvad tal sidemed terrorirühmitustega. 

Varasemalt oli Minassian käinud Torontos asuvas erivajadustega lastele mõeldud koolis. Thornlea põhikooli endine kasvandik Shereen Chaim sõnas Reutersile, et tema endine koolikaaslane käis ringi langetatud päi, tekitades seejuures näugumist meenutavat heli. Naise sõnul polnud Minassian siiski vägivaldne. „Ta polnud sotsiaalne inimene, kuid mäletan, et ta oli täiesti ohutu,“ lisas ta. 

Kohaliku reporteri James Moore'i andmetel olnud Minassiani hinded praeguses koolis üsna briljantsed. Kanada väljaanne tsiteeris üht üliõpilast, kelle sõnul paistnud Minassian silma arvutite alal. 

Seneca kolledž, kus kurjategija õppis, asub samas piirkonnas, kus ohvriterohke intsident aset leidis.

Minassiani teo tagajärjel hukkus kümme inimest, 15 vigasaanut viibib haiglaravil. Seni on avaldatud vaid ühe ohvri nimi - Anne Marie D'Amico, kes töötas USA investeerimisfirma Kanada kontoris. Veel on teada, et kaks hukkunut olid Lõuna-Korea kodanikud. 

Minassian peaks kohtusse ilmuma kohaliku aja järgi kell 10 ennelõunal (Eesti aja järgi kell 16).

Alek Minassiani vahistamine: