Eesti uudised

Viimsi elanikud hämmingus: naabril lubatakse ehitada ebaseaduslikku maja (119)

Marvel Riik, 24. aprill 2018 13:48
MIS MÕTE ON NÕUETEL? Randvere Kibuvitsa tee elanikud (vasakult) Aleksander Ilumets, Sten Troska, Raimo Vahur ja Maris Olli ei mõista valla käitumist, kui lubas Kibuvitsa tee 20a omanikul keset ehitust minna mööda ette kirjutatud ehitustingimustest. Õiglustunnet riivab veelgi teadmine, et vald ebaseadusliku ehituse heaks kiitis.Foto: Stanislav Moshkov

Viimsi rannaäärses Randvere külas on naabrid pidanud visa võitlus vallaga, kes on elanike silmis vilistanud seadustele ja normidele, soosides kahtlustäratavalt palju ühte kinnistuomanikku, kes ehitab endale maja algseid projektitingimusi järgimata. „Maja ehitatakse ebaseaduslikult ja vald lubab sellel juhtuda,“ ütlevad naabrid.

Randvere küla Kibuvitsa tee on idülliline umbtänav, millelt avaneb vaade Muuga lahele. Tänaval paiknevad valdavalt madalad viilkatusega hooned. Pealtnäha harmoonilist pilti rikub aga üks kinnistuomanik, kes on oma väikesele maalapile püsti panemas tornilaadset kelkkatusega kahekorruselist maja.

„Viimsi vallapraktika on see, et niisugustele väikestele kruntidele ei anta üldse ehitusõigust välja, sest majad oleksid ohtlikult lähestikku,“ ütleb ületeenaaber Raimo Vahur.

„Ei ole võimalik leppida tõsiasjaga, et oli olemas vastuvõetav arusaam majast ja siis äkki hakati ehitama teistsugust maja,“ räägib teine üle aia naaber Aleksander Ilumets.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.05.2018
Kahe perekonna tüli ühe kitsa külatee pärast kiskus veriseks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee