MIS MÕTE ON NÕUETEL? Randvere Kibuvitsa tee elanikud (vasakult) Aleksander Ilumets, Sten Troska, Raimo Vahur ja Maris Olli ei mõista valla käitumist, kui lubas Kibuvitsa tee 20a omanikul keset ehitust minna mööda ette kirjutatud ehitustingimustest. Õiglustunnet riivab veelgi teadmine, et vald ebaseadusliku ehituse heaks kiitis.Foto: Stanislav Moshkov
Marvel Riik 24. aprill 2018 13:48
Viimsi rannaäärses Randvere külas on naabrid pidanud visa võitlust vallaga. Omavalitsus on elanike silmis vilistanud seadustele ja normidele, soosides kahtlustäratavalt palju ühte kinnistuomanikku, kes ehitab endale maja algseid projektitingimusi järgimata. „Maja ehitatakse ebaseaduslikult ja vald lubab sellel juhtuda,“ ütlevad naabrid.

Viimsi rannaäärses Randvere külas on naabrid pidanud visa võitlus vallaga, kes on elanike silmis vilistanud seadustele ja normidele, soosides kahtlustäratavalt palju ühte kinnistuomanikku, kes ehitab endale maja algseid projektitingimusi järgimata. „Maja ehitatakse ebaseaduslikult ja vald lubab sellel juhtuda,“ ütlevad naabrid.

Randvere küla Kibuvitsa tee on idülliline umbtänav, millelt avaneb vaade Muuga lahele. Tänaval paiknevad valdavalt madalad viilkatusega hooned. Pealtnäha harmoonilist pilti rikub aga üks kinnistuomanik, kes on oma väikesele maalapile püsti panemas tornilaadset kelkkatusega kahekorruselist maja.

„Viimsi vallapraktika on see, et niisugustele väikestele kruntidele ei anta üldse ehitusõigust välja, sest majad oleksid ohtlikult lähestikku,“ ütleb ületeenaaber Raimo Vahur.

„Ei ole võimalik leppida tõsiasjaga, et oli olemas vastuvõetav arusaam majast ja siis äkki hakati ehitama teistsugust maja,“ räägib teine üle aia naaber Aleksander Ilumets.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (119)

Liis 26. aprill 2018 00:38
Endal ka kõrval 2kordne maja. Kadedad naabrid oleks parem pealkiri. Ja muidugi Viimsilastele tüüpiline vinguvad naabrid.
arvan 25. aprill 2018 12:53
pildil nr5 see parempoolne suur valmis maja sinna tõesti ei sobi.
Uuel majal pole häda midagi. liiga lähedal ka ei ole.
Ise elan ja teistele ei luba olukord seal. kaebajad tahtsid ise maa ära sulida ja maha müüja.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS