Eesti uudised

Tänavu on abi vajanud juba üle 30 seksuaalselt väärkoheldud lapse  (5)

Toimetas Silja Ratt, 24. aprill 2018 10:24
Laste seksuaalne väärkohtlemine on tõsine probleem. Paljud juhtumid jäävad igavaesti saladuseks.Foto: Pixabay.com
Sotsiaalkindlustusameti lastemajast on sel aastal abi saanud juba 32 seksuaalselt väärkoheldud või selle kahtlusega lapse, amet plaanib sel aastal avada keskuse ka Lõuna-Eestis.

Sotsiaalkindlustusameti lastemajateenuse juhi Anna Frank-Vironi sõnul on keskus tänaseks tegutsenud veidi üle aasta ja see aeg on näidanud, et vajadus sellise teenuse järele on suur.

Samal teemal

„Alustasime eelmisel aastal aastase pilootprojektina, mille lõpuks oli selge, et tegemist on väga vajaliku teenusega – aasta jooksul sai meie juurest abi üle saja lapse. Seetõttu on lastemaja sellest aastast juba riiklik teenus ning plaanime sügiseks avada teise keskuse ka Tartus,“ ütles Frank-Viron.

Lastemaja poole võivad oma mure või kahtlusega pöörduda nii lapsevanemad kui lastega töötavad inimesed, nagu näiteks lasteaia- või kooliõpetajad ja arstid. Pöördumise põhjuseks võib olla nii mure võimaliku seksuaalvägivalla pärast kui ka lihtsalt lapse kohatu seksuaalkäitumine, mille puhul inimene soovib kellegagi nõu pidada.

Frank-Viron lisas, et lastemaja täidab olulise tühimiku ka selliste juhtumite puhul, mis politsei pädevusse ei kuulu. „Kui näiteks ebasobiv käitumine leiab aset kahe alaealise vahel, siis ei olegi tegemist kuriteoga ja siin on just lastemaja see koht, kuhu murelik vanem või õpetaja võib nõu ja abi saamiseks pöörduda,“ rääkis Frank-Viron. „Samas teeme politseiga tihedat koostööd, nii et mõnigi algul süütuna tundunud lugu on ka menetlusega lõppenud.“

Sotsiaalkindlustusameti lastemaja on lapsesõbralik teenus seksuaalselt väärkoheldud laste abistamiseks. Lastemajateenuse osutamiseks töötavad lapse heaolu nimel koos erinevad spetsialistid, nagu lastekaitsetöötaja, politsei, psühholoog ja paljud teised. Lastemajateenuse meeskond hindab lapse tervislikku olukorda ja edasist abivajadust, viib läbi juhtumi lahendamiseks vajalikud uurimistoimingud ning pakub lapsele vajalikku abi.

Lastemaja võimaldab juhtumitega tegeleda lapsele sobilikus keskkonnas, kaasates töösse kõik olulised võrgustikuliikmed. Lastemajaga saab kontakti helistada lastemaja telefonil 6208358 või lasteabitelefonil 116111, hädajuhtudel tuleb helistada numbril 112. Lastemaja kohta leiab lisainfot ameti kodulehelt.

Samal teemal

14.01.2019
„Mul on enesetapumõtted, mind ei ole kellelegi vaja“: lasteabitelefon päästis mullu mitu noort elu
22.04.2018
Seksuaalselt väärkoheldud laps: musitasin issi nina!
11.04.2018
Lastemaja juht: seksuaalselt väärkoheldud laps peab olema hästi ja turvaliselt hoitud
18.10.2017
TV3 VIDEO | Lastevastased seksuaalkuriteod veebikeskkonnas sagenevad