Eesti uudised

Kirikukogu tahab muuta põhiseadust nii, et abielu käsitletaks vaid mehe ja naise vahelise liiduna

Toimetas Silja Ratt, 24. aprill 2018 09:44

46 KOMMENTAARI

a
ajavad õiget asja !/ 25. aprill 2018 01:18
ei kuulu ususeltsidesse, kuid igasugune perverssuse vastu võitlemine on teretulnud !
t
Toriseja/ 24. aprill 2018 22:53
Seesuuret ... jätaks kõrvale selle, et kirik pidada riigist lahus olema, jätaks ka need geid-lesbid praegu kõrvale. Vaataks natuke nurga taha ka ... põhiseaduses kirjas olevana hoiaks see punkt meilt eemal ka need tegelased, kellele usukombed lubavad mitmeid naisi korraga pidada, need, kes on harjunud omale ostma naisi. Need, kes ei sobi meie kultuuriruumi, usutunnistusest sõltumata.
K
./ 24. aprill 2018 20:39
Kirik reguleerigu oma fännklubi abielusid.
Las tavakodanikud otsustavad ise, milliseid peremudeleid luua.
Oleks juba aeg XXI sajandisse astuda.
t
to// 26. aprill 2018 14:49
Kirik on mitmekümne tuhane liikmega organisatsioon. Miks ei tohi siis kirikul oma seisukohti oola ega ei tohi neist rääkida? Kas kiriku liikmed siis sinu arust tavakodanik ei olegi? Mingi paaria vahest? Samas kui igasugused geid, tolerandid, naisõiguslased, puukallistajad, veganid j.n.e. oma nõudmistest otse vahutavad. Miks sa neil vait olla ei käsi?
m
maali/ 24. aprill 2018 18:49
see peaks sellisena kirjas olema kirikutagi ! samas võiks lubada ka kõiksugu kooseluvorme ja neidki riiklikult tunnistada, kuid see liit ei peks olema tähistatav sõnaga "abielu". igasugu uudissõnu suudetakse ju genereerida küll ja veel.
a
Aga/ 24. aprill 2018 15:48
mulle tundub, et see kes gei abielude vastu nii väga on, see on ise kapi-gei. Minul on küll ükskõik, kas mees ja mees või naine ja naine abielluvad, nende asi ju.
l
loogik/ 24. aprill 2018 16:47
kuule "Aga", su jutt on nii jabur. Kapi gei jaoks oleks just vajalik geiabielu seadustamine. Vaata, minul on ka ükspuha, kes kellega voodit jagab ja koos elab, kuid igasugu väärastunud mõtlemisega olendid ei tohiks abielluda- selle vastu on mul küll!
r
RLM/ 24. aprill 2018 20:21
Kapi gei k*pib nii, aga abielluda ei taha :) Selles on nöks!
s
24. aprill 2018 20:26
Sönastasin selgemalt moderaatori röömuks : / mulle tundub, et see kes gei abielude vastu nii väga on, see on ise kapi-gei. Minul on küll ükskõik, kas mees ja mees või naine ja naine abielluvad, nende asi ju./
Aga asjaolud on nii et kapi geid k*pivad nii et krohvi langeb laest , aga abielluda ei taha :)
Selles on nöks!
m
MIS JAMA/ 24. aprill 2018 13:39
a
Arifmeetik/ 24. aprill 2018 12:01
Toetan armastusabielu! Nii või naa.
a
ava/ 24. aprill 2018 11:45
ega kirik ja põhiseadus hoia abielu koos, kui on teada et Eestis üle pooled paarid lahutavad. See künnis muuta põhiseadust peaks olema võimalikult kõrge. Järgmiseks tahavad välja võtta paragrahv 22 ja teha uued riigipiirid vastuolus Tartu rahulepinguga - kus on see jagamatu ja lahutamatu nüüd???

k
Kui te pole pimedusega löödud/ 24. aprill 2018 11:43
3Ms 20:13 "Kui mees magab mehega, nagu magatakse naise juures, siis on nad mõlemad teinud jäledust; neid karistatagu surmaga, nende peal on veresüü"! Miks hoiate endi hulgas selliseid, kes seda õigustavad? Kui Te sisemiselt oma ridasid ei puhasta, pole Teil õigust Teistele õpetussõnu jagada!
m
matsu/ 24. aprill 2018 12:22
Kristlus elab uue testamendi järgi, sest Jeesus võttis inimeste patud enda kanda ja suri nende eest!
o
oh seda harimatust/ 24. aprill 2018 13:12
ka oma põhikirja vallas. Teie põhikiri on tervik ja teie tahte Sorose käsul seda kohendada! Miks Te siis Lutheri õpetust täiel määral ei järgi ja nimet. tegelase kohta selget seisukohta ei võta?
o
oioioi/ 24. aprill 2018 11:25
See on väga halb, et meie riigis, kirik hakkab rääkima põhiseaduse muudatustest. Kirik peab täitma seadusi. Kas Kirik kavatseb minna valimistele, saada enamuse 2/3 ndikku Riigikogu kohtades ja hakata siis põhiseadust muutma. Kui jah, siis tuleks teatada, et kirik osaleb valmistel ja võidu korral muudab põhiseadust. Kõik muud jutud põhiseaduse muutmisest tuleks tõlgendada kui riigipöörde katset. Huvitav, kui mitu inimest neist põhiseadust üldse lugenud on ?
u
ullikestele uskumiseks/ 24. aprill 2018 11:24
Üks papp promob homomultikultit ja teine sätestab abielu tähendust? Igale midagi! Esimese EW tulekuni allus luterlik kirik rüütelkonnale, kes praegu juhtnööre jagab? Miks luterluse ühest olulisemast osast on sisuliselt lahti öeldud terves yevroimpeeriumis? Seda osa aktsepteeriks ka enamik ilmalikest inimestest?
m
matsu/ 24. aprill 2018 11:21
Meil on riik ja kirik lahutatud, kiriku asi ei ole muuta Eesti põhiseadust.
l
loomulikult/ 24. aprill 2018 11:11
teisiti ei ole abielu üldse mõeldavgi!
m
maamees/ 24. aprill 2018 11:10
See kirik peaks tegelema oma asjadega ja jätma inimeste igapäeva elu nende endi korraldada. Eestis ei ole kõige õnnelikum rahvas mitte sellepärast, et siin tohiks samasoolised abielluda vaid sellepärast, et ollakse üksikud, depressioonis, vaesed või muul moel õnnetud. Suitsiide on väga palju. Sellega peaks kirik tegelema, et saavutada ühiskonna poolehoidu, mitte mingite väljamõeldud pseudoteemadega millel ühiskonnale laiemalt igasugune mõju puudub. Kui ka käputäis samasoolisi peaks saama abielluda, mis see riigi mõistes muudaks?! Aga kui rahvas saaks õnnelikumaks ja ei tapaks ennast nii palju, oles see suur võit. Kirik, tegele vajalike asjadega mitte ära tee populisimi - seda on poliitikas juba tehtud küll!
m
maamehele/ 26. aprill 2018 14:52
Kirik on organisatsioon, mis koosneb mitmkümnest tuhanest tavakodanikust. . Miks ei tohi siis neil oma seisukohti olla ega na ei tohi neist rääkida? Kas kiriku liikmed siis sinu arust tavakodanikud ja ühiskonna liikmed ei olegi? Samas kui igasugused geid, tolerandid, naisõiguslased, puukallistajad, veganid j.n.e. oma nõudmistest otse vahutavad.
j
juba nagu/ 24. aprill 2018 11:07
venemaa, kus kirik poliitikasse täiega sekkub. see näitab, et praegune valitsus ei suuda põhiseaduslikku korda kaitsta. maha ratas, ei taha putinlikku korda.
a
Aino/ 24. aprill 2018 10:57
Aga kuidas siis teisiti? Ainuõige ongi tunnistada abielu vaid mehe ja naise vahel- seda lihtsalt ei tohi lörtsida ja punkt! Soo jätkamine ja perekonna loomine on võimalik vaid mehe ja naise vahel. Kes tahab elada koos samasoolisega- tehku, mis tahab, kuid ärgu nõudku võrdseid õigusi traditsioonilise abieluga! Adopteerimine ei peaks samuti olema lubatud samasoolistele paaridele- nii need asjad lihtsalt ei käi. Samasoolisega elamine on inimese enda VALIK ja otsus ning sellega ei käi kaasas neid asju, mis on võimalik mehe ja naise vahel. Kuidas on üldse jultumust nõuda?
s
sorry/ 24. aprill 2018 12:18
Aga abielu "lörtsimisega" tegelevad justnimelt need mehed-naised ise. Lapsed saavad perest sellise kogemuse, et ise hoiduvad sellisesse "ämbrisse" asutmast.
j
jajah.../ 24. aprill 2018 12:32
...sina tead kõike kõige paremini :D Kui mehe ja naise vahel on loodud abielu, tähendab see seda, et on mõlema poolne soov siduda oma elu ja luua pere just selle inimesega, soov pühenduda jne. Ära tule siia kaagutama.
i
icc/ 24. aprill 2018 14:44
Seda "pühendumist" on näha jah :D

j
jajahh/ 24. aprill 2018 10:55
Kirik näeb lihtsat võimalust nii lambukeste kui "mittelambukeste" hulgas enda populaarsust tõsta ja oma võimuambitsioone realiseerida. Kuni ühel hetkel: ülla-ülla, "mehe ja naise liit" leiab oma teki alt kolmanda osapoolena kiriku, kes dikteerib, mis ja kuidas nemad toimetama peavad. Nii lihtne see on alati olnud.
h
24. aprill 2018 10:23
Hea et õige asi selgelt välja öeldud, lähen kohe maksan kirikumaksu ära.
k
küll/ 24. aprill 2018 10:22
eestlastel on ikka vaba aega, piiluda teiste magamistuppa ja vadata , kuidas keegi elab. Kõik nagu vene ajal , kellel kuusk toas Jõulude ajal, võeti vastutusele ja halvas nimekirjas tööjuures
ü
Ükski/ 24. aprill 2018 14:14
endast lugupidav kodanik ei ole huvitatud mida p. e. drillad oma magamistoas teevad. Aga need viimased ise on lausa ekstaasis, et enda tegemisi avalikult demonstreerida saaks.
k
kindel värk/ 24. aprill 2018 10:16
Abielu ju ongi mehe ja naise vahel! Punkt. Kooselu pole teiste asi. Magamistuba pole teiste asi. On ju ka tahtjaid luua liit iseendaga. On see siis normaalne? Ei.
a
Andres/ 24. aprill 2018 10:13
"Kirikukogu tahab muuta põhiseadust...". Lp. Silja Ratt. Mis sul viga on? Kirikukogu ei muuda Põhiseadust, mine tagasi kolmandasse klassi. Küll aga on kirikukogul tegemist mõistliku maailmavaatega.
l
Loodame,/ 24. aprill 2018 10:10
et Eesti siiski demokraatlik riik ja kirik ei ütle, mida ja kuidas inimesed peavad elama. Aga oma nõukogus võiksid nad arutada, miks mitmed kirikutegelased on seotud pedofiiliaga? Kas jumal käsib lapsi kuritarvitada?
t
Tänud!/ 24. aprill 2018 10:07
Õige tegu. Eile küsis raadioreporter, mis erakonda keegi pooldab. No ütles siis inimene, et EKRE-t ja reporter kohe sildistas, nii et teile ei meeldi pagulased? Täna võib kohe keegi sildistada, ah, pooldad abielu mehe ja naise vahel, oled siis usuhull? Ei, olen lihtsalt pikas perspektiivis kasulike otsuste poolt.
K
?/ 24. aprill 2018 10:06
Käige minu sõnade, mitte tegude järgi! Miks siis talute om organisatsioonis "kellupoisse", kelle eestvedamisel asi läbi suruti. Ühel neist sai kõrini ja tegi asja avalikuks. Ja üks sai sorose käsilastelt suuure kiituskirja? Kuulub ikka veel kirikusse? Teie isand on Teid vist pimedusega löönud!

r
RLM/ 24. aprill 2018 10:06
Kiruikukogul tuleks keelata mehe ja naise uuesti abiellumine, sest abielluda oma endise partneri elus olles uuesti on ABIELURIKKUMINE- Aga abieluriikkujad Taevasse ei saa!
Need on Jeesuse Kristuse enda sõnad!
"Sest Taevas pole meest ega naist - vaid elatakse kui inglid..."
Ka abielu pole piibelli- Saalomonil oli 400 naist.
Abielu ja matused pole Jeesuse Kristuse edikt - vaid kiriku vöimumäng- raha teenida!
Ka ristimine - ainus mis Jeesuse Kristuse järgi on vajalik- peaks kirikukogu otsusega olema TASUTA- nagu Piibli aegadel"!
Löpetege see jama abieludega!
Mönel mehel on 5 abielu seljatagaga ja kuues käib- milline neist naistest tema naine on??
r
RLM/ 24. aprill 2018 10:42
Piibli ja Jeesuse järgi pole keelatud lahutada abielu aga UUEST ABIELLUDA kui endine kaasa elab- ON ABIELURIKKUMINE! Vot nönda!
r
RLM/ 24. aprill 2018 10:54
Jeesus Kristus ei önnistanud ega laulatanud AINUSTKI abielupaari oma elu ajal - Kaana pulmas tegi tohutu hulga head viina (veini) - meieni pole jöudnud AINSATKI önnistussöna sealt tagasihoidlikust kylapulmast- Jeesus polnud seal mitte mingi suur religiooosne liider vöi - tegelane - vaid tavaline pulmaline :-P
P.S.
Kui abielud oleksid Jumalast siis poleks vaja uuesti abielluda- kallid heteroseksuaalid! :-D :-P
t
to RLM/ 26. aprill 2018 15:28
Katoliku kirikus ning ka Moskva patriarhaadi omas võis mees muiste abielluda ka endise abikaasa eluajal, juhul kui naine kloostrisse läks ning "Jeesuse pruudiks" sai. Nii on mitmedki valitsejad oma abikaasad kloostrisse kupatanud. Katoliku kirikus oli veel ka variant, et abielluda võis juhul, kui paavast abielu lahutas. Näiteks üritas seda ka Inglismaa Henry VIII, et oma hispaanlannast naisest lahti saada, kui ta Anne Boleyniga abielluda ihaldas. Paavst ei saanud seda aga teha, kuna oli sel ajal Katerina õepoja, Austria keisri Karl V surve all. Kes oli sõjas paavstiriigi sisuliselt okupeerinud. Paavsti sunnitud keeldumine viiski Inglismaa väljaastumiseni Rooma alt. Nii et vastloodud angilikaani kiriku kirikupeaks, kõrgeimaks kiriklikuks võimuks jäi kuningas ise. Ja saigi lahutada.
t
to RLM/ 26. aprill 2018 15:16
Milisest kirikukogust on antud juhul sinu jutt? Ega ometi sellest, mis väitis, et Maa on lapik ning see kes usub antipoodidesse (Austraalia või Amerika) need on ketserid? Mingi harimatute, skolastikutest vanameste kogu ja kinnisideed ei ole siiski veel Jeesus.
Ja mis puutuvad antud asja sinu tsiteeritud Jeesuse sõnad? Neist järeldub pigem see, et taevased hinged on sootunnusteta kehatud olendid. Vastudi, kui Jeesus oleks rääkinud taevasest seksist, siis oleks tõesti seal suur segadus. Et mitme abikaasa korral valida, kellega ühtida ning kellega mitte.
Ja Saalomon? Teatavasti hakkavad seadused kehtima ikka nende väljakuulutamisest, mitte ei ole tagasi ulatuvad. Saalomon elas aga umbes tuhat aastat enne Jeesust. Seega ei saaks Saalomoni mitte kuidagi süüdistada Jeesuse käskude-keeldude rikkumises.
n
Nonii/ 24. aprill 2018 10:03
Ja mis siin valesti on? Puude ja läpakaga taheti ka abielluda, kohe on kodu ja kariloomad järel.
e
Et siis/ 24. aprill 2018 10:02
y
yyy/ 24. aprill 2018 09:56
Sellist lollust ei tohi läbi lasta, pole mõtet arengus 1000 aastat tagasi minna.
n
naine/ 24. aprill 2018 09:56
l
lugeja/ 24. aprill 2018 09:56
Toetan,abielu ikka mehe ja naisega!!!
v
Väga õige/ 24. aprill 2018 09:54
abielu ongi mehe ja naise vaheline liit.