Eesti uudised

Kirikukogu tahab muuta põhiseadust nii, et abielu käsitletaks vaid mehe ja naise vahelise liiduna (46)

Toimetas Silja Ratt, 24. aprill 2018 09:44
ABIELUSÕRMUSEDFoto: JOOSEP MARTINSON
Teisipäeval Tartu Pauluse kirikus toimuval EELK (Eesti evangeelse luterliku kiriku) XXX kirikukogu teisel istungjärgul arutatakse teiste küsimuste seas EELK kirikukogu otsuse eelnõu Eesti vabariigi põhiseaduse muutmise toetuseks. Ettepaneku sisu on toetada Eesti Vabariigi põhiseaduse täiendamist sättega, mis sõnastab abielu ainult ühe mehe ja ühe naise vahelise liiduna.

Tänasel istungjärgul esitavad oma tegevuse kohta aruande piiskopid ja teised konsistooriumi valitavad liikmed, antakse hinnang EELK 2017. aasta eelarve täitmise ja 2017. aasta majandusaasta aruande kohta, võetakse vastu otsus Harkujärve koguduse asutamise ja EELKsse vastuvõtmise, samuti EELK diakoonia- ja ühiskonnatöö sihtasutuse loomise kohta.

Kirikukogu on EELK kõrgeim seadusandlik ja korraldav organ, kuhu ameti poolest kuuluvad peapiiskop ja piiskopid, kantsler, assessorid ja praostid ning lisaks neile igast praostkonnast kolm valitud esindajat. Kirikukogu valitakse neljaks aastaks ja selle kutsub kokku peapiiskop vähemalt kahel korral aastas.

Samal teemal

25.04.2018
Kirik ei ole kohustatud samasooliste abielu sõlmima
19.04.2018
Justkui turist? Eestlannaga sõrmuseid vahetanud ameeriklanna jäi siinsest elamisloast ilma
18.04.2018
OUDEKKI LOONE: samasoolise abielupaari olukord on äärmiselt häbiväärne!
10.04.2018
Riigikohus: kooseluseadus kehtib

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee