Eesti uudised

Ostame metsa! Kodanikuühendused tahavad ostetud maa muuta looduskaitsealaks (32)

LISA KOMMENTAAR

Ja 25. aprill 2018 09:51
Kohe kerkivad uued tööstuspargid, elurajoonid ja lageraietele ullikeste ühenduses.
24. aprill 2018 13:51
väga hea. ostke mu mets ka ära. mul on täitsa ükskõik, kas ostab metsafirma või tumerohelised!
Mõhk 24. aprill 2018 11:05
Käsi taskus ja teine puupeal. Nüüd kaovad suured puud vahelt ära. Ikkagi odavalt saadud.
manfred 24. aprill 2018 11:01
Neil oleks mõttekam osta lageraielanke ja siis sinna metsa istutada. Saab odavamalt ja seega suuremaid pindalasid ning ka metsa ennast jätkub kauemaks. Raieküps mets muutub üleküpsena kahjustustele vastuvõtlikuks ja hakkab otsast hävima.
Tiit 24. aprill 2018 12:31
Hei manfred!
Kas tead kaua mets kasvab? Kaua votab aega, et sinna loomad, linnud, seened, marjad ilmuksid?
Lihtsam on olemasolevat hoida, mitte rahanäljas koike hävitada.
matsu 24. aprill 2018 10:36
Igaüks võiks ikka omale, enda raha eest, tükikese metsa osta, mitte läbi mingite imelike projektide, tundmatutele isikutele.
Minge maale, taastage enda esivanemate talud, kasvõi metsana ja asi ongi lahendatud.
KÜ vs Reformid 24. aprill 2018 09:51
Ega selle tahtmise kordasaatmine kerge ei ole, sest see on vastuolus praegu mõjuvõimsama erakonna liberaalpoliitikaga: kõik välismaa ärikatele müügiks (sh riigieelarve) :(
väga rumal jutt suhu tagasi 24. aprill 2018 09:23
Niisugune asfaldilapsukeste loodusekaitsmine lõpeb sellega, et rahvas peab Eesti Vabariigi poliitikute käest tagasi ostma. Mis on BS ja suur jama.
Metsa kokkuostmise asemel (mis ärilises mõttes on päris tore plaan) võiks olla aktiivne kodanik ja poliitikas osalemisega üllad eesmärgid saavutada. Kui poliitikategemine ainult lur jus te le jätta, siis lõpuks hakkad ka hingamiseks õhku kokku ostma.
Tartu Zelluloozatehas 24. aprill 2018 08:50
Siis saab lisa raiemahtu Sm. Klaasi nim. Zellulooza Tahase tarbeks. Kui Emajõe kaldad on lagedaks raiutud , on seal palju parem peesitada ja philosopheerida...

paul 24. aprill 2018 08:48
Kui viimases hädas püütakse riigi käest päästa mis tegelikult peaks kuuluma meile kõigile ei ole siin mõtete ilkuda.
see on ju piisk meres mida siin kokku ostetakse 24. aprill 2018 14:25
tume tehing tumeda ja läbipaistmatu tulevikuga
eraomanik 24. aprill 2018 08:24
teie enda omanduses oleva metsaga võite teha kõike mis pähe tuleb ja mis on seadusega lubatud. Ärge tulge aga teistele omanikele ütlema, et mis nemad oma metsaga teha võivad. Mets on taastuv loodusvara ja teda peabki majandama. Kui põllumees lõikab saaki korra aastas, siis metsaomanik palju harvem. Mis selles halba on? Kui puidu ja puidutoodete eksport ära jääks, mille eest tuleks Eestisse raha sisse? Teie ühenduse korraldatud uuendus tasuks alles siis ära kui välisriikide ürgmetsahuvilised turistid tooksid Eestile vähemalt sama palju raha sisse kui praegune puidutööstus ja eksport kokku. Või kuidas te kavatsete avalikule sektorile nende töö eest palka maksta? Teisiti öeldes on mädanev puu õigel ajal üles korjamata jäänud rikkus. Ka metsades on erinevaid haiguspuhanguid, mis võivad levida ka tervetele puudele ja nende piiramata jätmine on kuritegu tuleviku metsa suhtes. Võrdluse võiks tuua seakatkuga. Ja veelkord- see, et te rahad kokku panete ja omale metsa ostate on tõesti vahva, kuid ärge siis teisi omanikke ka hukka mõistke, neid kes majandavad metsa metsamajanduskava alusel.
HeH 24. aprill 2018 09:37
erinevus seisneb selles, et Sina näed metsas "hinnasildiga puid" aga teised näevad liigirikast elukeskkonda. Metsa kui tervikliku ökosüsteemi taastumine võtab aega rohkem kui sajand ja ka lagunev puit on metdsa liigirikkuse seisukohast oluline, sest teatud eluliigid elavad või toituvad justnimelt kõdust. Nende eluliikide hävimine on aga seotud ka teiste eluliikide eskisteerimisega sest looduses on kõik asjad omavahel seotud. Lageraie ei ole metsa majandamine see on metsa hävitamine. Jah puud kasvavad tagasi kuid see ei ole mets. Lisaks metsa kui keskkonna hävitamsiele hävitab lageraie ka puude vanuselise ning liigilise koosluse rikkust.
Lageraie kui "majandamine" tuleks keelata, selle ainus eesmärk on võimalikult lihtsalöt ja kiiresti võimalikult palju raha teenida. Valikraie koos korraliku järelvalvegha on ainus jätkusuutlik majandamine metsa seisukohast
alc 24. aprill 2018 11:41
heh räägi täpsemalt mismoodi see valikraie abil metsamajandamine sinu rumalas peas välja näeb. selge on see, et metsast ei tea saa tuhkagi veel vähem metsatööst aga huvitav ikkagi kuulata isehakanud spetsi luulusi
raiend 24. aprill 2018 13:00
valikraie- valid puu ja raiud. võtad sellise maha mida parasjagu vaja on. see pole oluline, et suurte puude vahele mingi tühimik jääb. selles pimedas tühikus ei hakka miskit metsapuud kasvama, sest noored taimed vajavad valgust. Kahjuks jah päikest on vaja, muidu jäävad kiduraks.
Heh to alc 24. aprill 2018 14:01
see juba räägib enda eest kui inimene, kes väidab et tunneb metsatööd ei tea, mis on valikraie ja kuidas see toimub. Sellega on nagu kõik üteldud.
Valikraie kui õige metsamajandamise lahendus on sees juba Oscar Danieli 1926 ilmunud metsakasvatuse õpikus. Õigus, sa ju ei tea, kes on Oscar Daniel...
Aga mine loe siis meie metsaseadus, ka seal on valikraie kenasti lahti seletatud.
valikraie, raieviis, mille korral püsimetsana majandatavates erivanuselistes puistutes raiutakse puid valikuliselt väga pika aja jooksul, nii et puistu kui tervik säiliks. Hooldusvalikraie ehk vabavalikraie on küpse või üle­seisnud metsa raie, millega raiutakse välja haiged, vanad, vigased ja ka lootustandvat järelkasvu var­javad puud. Hooldusvalikraieks valitakse kas üksikpuud või 2–3-puulised rühmad. Loodusliku uuenduse kasvu ja arengu iseärasustest olenevalt tehakse hooldusvalikraieid 5–10 aasta tagant. Ühe raievõttega ei tohi raiuda rohkem kui 25% metsa üldtagavarast ja puistu liitus (täius) ei tohi jääda väiksemaks kui 0,6.
Valikraiete tulemusel tekib ühevanuselise metsa asemele mitmevanuseline mets, kus “metsa liikmed kas üksikute puude või salkade näol üksteise kõrval asuvad ja alaliselt vahelduvad.
Korduva valikraiega ei tohi viia puistu tagavara madalamale, kui see oli pärast esimest valikraiet ..
Aga eks loe ka näiteks siit:
http://vana.loodusajakiri.ee/eesti_mets/artikkel40_5.html
Norra keelas lageraie, sest see on mitte jätkusuutlik ja metsa hävitav. Kui oled asjadega kursis peaksid teadma, et Norra eeskuju on varsti järgmias mitmedki riigid.
to alc 24. aprill 2018 14:03
see, et inimene kes presenteerib ennast metsatöö teadjana ei tea mis on valikraie näitab juba taset iseenenses. Võta lehti metsaseadus ja uuri. Või siis kasvõi Oskar Danieli metysakasvatuse õpik. Õigus, sa ju ei tea kes on Oskar Daniel
to heh 24. aprill 2018 14:23
kas kavatsed eesti metsaga maailma päästa????narr oled.
alc 24. aprill 2018 15:01
to kes iganes. kuna ise reaalselt metsatööst ei jaga siis ära tule mingite kiviaegsete osksrite teoorjatega vehkima. on sul mingigi ettekujutus (kindlasti ei ole) mis juhtub kui langetad täiskasvanud 18-20m. puu kaaluga 3t. ?järgi jääb 100 ruutmeetrit stalingradi .edasi on vaja välja vedada. traktor on 3 m lai ja puude vahel/üle sõites tekitab meeletu kahju, mis säästlikust metsamajandamisest saa sogad kui 1 puu metsa äärde saamiseks hävitatakse ja vigastatakse (olenevalt väljaveo tee pikkusest) kuni 1000 puud/taime . määri pähe see kopitand oskar ja tegele asjadega millest reaalselt midagi tead,
to alc 24. aprill 2018 15:12
ja ometi saadakse Norras sellega hakkama....
Uuri natukene enne tegelikku elu ja metsamajandamist, ära vaata vaid metsamehe ja traktoristi pilguga.
@alc 24. aprill 2018 15:18
vaata kuidas seda mujal maailmas tehakse ? Kiviaegne ? Lageraie on kiviaegna ja see mis järele jääb, ei ole enam mets.
https://www.youtube.com/watch?v=jFsnTzDGAIk
või mine tutvu kuidas Rootsis ja Norras asjad käivad
https://www.youtube.com/watch?v=4R3rQTksa8M
alc 24. aprill 2018 15:41
kohe oli selge, et targutavad interneti tühikargajad kes kuulutavad pühaks tõeks mingid Oskarid ja mitte midagi ütlevad filmijupid. nüüd võtke kätte ja minge filmimise koha peale ja vaadake reaalselt üle kahjustused mida filmis ju ei näidatud
to alc 24. aprill 2018 17:42
ja seda ütleb tüüpiline sildistaja, kes tunneb, et on nurka surutud ja kellel pole midagi tarka vastu ütelda.
Pühadevahe.
Ma tegin seda tööd 4 aastat Inglismaal ja olen kuues aasta Norras.
Kuna sõnadega selgitseust sa aru ei saanud, näitasin Sulle lihtsalt kuidas asjad käivad normaalsetes kohtades. Lageraie kui metsamajandamine on ammu tunnistatud jätkusuutmatuks (kui oma piiratud mõtlemises aru saad, mida see sõna tähendab). Sinu määratluse järgi on siis terve Norra riik "targutav interneti tühikargaja". Ja vii ennast kursii ka sellega, millsed riigid on samuti lageraie keelustamise suunal.
Lageraie ainus põhjendus on kasumiahnus mitte metsamajandamine. Vabandust - metsa jätkusuutlik ja säästev lahendamine.
Norras ei lähe sul keegi metsa müttama masinaga kui pinnas ei kanna. Sama oli ka Inglismaal. Ja kasutatakse veermikku mis on laia toetuspinnaga ning seetõttu kahjustab maapinda minimaalselt (kui tead mida füüsikast ja koormuse jaotumisest).
Sina näed metsas "rikkust" kasumiahnuses. Igal puul on mõttes "hinnasilt" küljes.
"mädanev puu õigel ajal üles korjamata jäänud rikkus" - jah rikkus SInu taskusse muu rikkuse ja teiste arvelt. Järeltulevate põlvede arvelt muuhulgas. Selleks, et säiliks looduslik liigirikkus ja tasakaal on seesama mädanev puu väga oluline, sest teatud liigid pesitsevad ja toituvad justnimelt puukõdust ja kui seda ei oleks, satuks ohtu ka need liigid, kellele antud isendid on toiduks või muuks olulised.
Mets ei ole puupõld.
Metsa ei saa võrrelda vijalkoristusega. Viljapõld on viljapõld. Mets on ökosüsteem, mille kujunemiseks kulub üle sajandi.
Puupõllule tagasi kasvavad puudon puud, mitte mets. Mets on see vaid sellele, kelle jaoks mets on "puupõld", kust raha teenida.
poogen 24. aprill 2018 14:18
ega te kogu ersti metsa oma annetuste eest ikka ära ei osta ja peale seda kui olete sellest aru saanud omandab selle kokkuostetud metsa tulud ikka mingi tegelane ja elab rikkalt elu lõpuni.ainult rumal annetab selle läbipaistmatu tehingu jaoks raha
ilus kaitsja pildil 24. aprill 2018 07:52
käsi taskus ja teine puupeal...
sümboliseerib niimõndagi.
järjekordne 24. aprill 2018 08:10
"ime" rahva mõistust hägustamas.
Ohmu 24. aprill 2018 07:50
No on ullikesed. Meie valitsus on keerand selle kokku koos ärikatest, kelle firmad figureerivad top 10es. Nüüd siis Eu kommunism. Kulla metsavennad, elu on selleks liiga lühike. Ma olen rohkem looduskaitse alade ja keskkonna pooldaja.
See kaitsjate ahvivaimustus läheb varsti üle, kui on vaja raha välja käia. 24. aprill 2018 07:28
vaimustus 24. aprill 2018 08:13
ongi vaid võimekus ennast homse päeva eest kindlustada. Ligimese armastust ja hoolivat halastust ei tasu selle projekti loojatelt küll oodata.
Kartuliidu 24. aprill 2018 10:28
Toetan mõtet igati, aga ainult moraalselt
madrus 24. aprill 2018 06:34
annetuste eest pesakaste ... ??? annetati metsa jaoks ....
võib olla skeem 24. aprill 2018 06:27
ostetakse hullikeste rahadega kokku ja siis minnakse pankrotti, keegi saab veidi rikkamaks