Kuriteopaik: Waffle House'i einelaFoto: AFP/Scanpix
Maailm
23. aprill 2018 21:16

Vahvlirestoranis neli inimest tapnud alasti tulistaja on vahi all

Tennessee osariigi politsei vahistas pühapäeva varahommikul restoranis Waffle House neli inimest tapnud tulistaja, vahendab BBC. Mees, kes tulistaja peatas, ei pea ennast kangelaseks, vaid mõtles lihtsalt, et ei lase ründajal ennast kergesti maha tappa.

Kahtlusalune, 29aastane Travis Reinking sisenes pühapäeva varahommikul kell 3.25 vahvlirestorani Nashville'is ning avas klientide pihta tule. Ühel kangelaslikul restoranikülastajal õnnestus püssipärast haarata ja see tulistaja käest välja väänata. Seejärele Reinking põgenes.

Reinking on vaimse tervise häirega inimene, kes on politseile ohtliku käitumisega silma jäänud mitmel korral varemgi. Ta arreteeriti eelmisel aastal Washingtonis Valge Maja lähedal turistidele keelatud alal liikumise eest, samuti konfiskeeriti temalt juba kord varem sama AR-15 tüüpi poolautomaatne tulirelv, millega ta vahvlirestorani ründas. Kuna relv kuulus Reinkingi isale, tagastati see talle ning isa lubas, et hoiab relva poja käeulatusest eemal. Paraku sai häiritud psüühikaga Reinking kuidagi ikkagi relva kätte ning tappis sellega neli restoranikülastajat. Hullunud tulistajal polnud seljas midagi peale rohelise jaki.

Sama tüüpi relvaga lasi 14. veebruaril Florida koolis 17 inimest maha koolitulistaja Nikolas Cruz.

Tõenäoliselt mitme inimese elu päästnud restoranikülastaja James Shaw Jr ei soovi, et teda kangelaseks peetaks. „Ma olen lihtsalt tavaline inimene,“ rääkis Shaw pressikonverentsil. Pisaratega võitlev mees rõhutas, et olukorras, milles tema oli, oleks igaüks sama teinud. „See oli puhtalt enese päästmiseks,“ kirjeldas ta. „Minu tegu võis küll teisi päästa, aga ma polnud mingi Terminaator või Superman. Ma lihtsalt... Ma mõtlesin, et kui ma nüüd surema pean, siis nähku ta minuga vähemalt vaeva.“ 

Shaw ei ole läbinud mingit enesekaitsealast koolitust. Muigamisi tunnistab ta, et peab igal õhtul oma nelja-aastast tütart magama panema ja sellest müramisest võis tal olla instinkt, mille abil suutis relva tulistaja käest välja väänata.

Shaw oli restoranis oma parima sõbraga, et pärast hilisõhtust klubiskäiku midagi hamba alla saada. Ka kõik neli hukkunut olid noored inimesed.