ÕHUPÜSSFoto: ALDO LUUD
Ohtuleht.ee 23. aprill 2018 19:55
Täna mõni minut enne kella 14 tuli ärev teade Tallinnas Sitsi tänaval asuva lasteaia personalilt. Lasteaia töötajad nägid, et vastasmaja aknal on mehed, kel on käes relvataolised esemed ning võimalik, et tulistatakse.

Sündmusele reageeris viis patrullekipaaži ja kiirreageerijad. Politseinikud pidasid kinni kortermajast väljunud kaks 34aastast meest. Kontrollimisel selgus, et mehed olid alkoholijoobes.

Mehed viidi asjaolude selgitamiseks ja menetlustoiminguteks politseijaoskonda. Vahejuhtumis keegi viga ei saanud ning relvataolised esemed osutusid õhkrelvadeks.

„Tegemist oli äreva teatega, millele reageerisime kõrgeima prioriteedi alusel ning kaasasime koheselt sündmust lahendama suured politseijõud. Kahjuks on viimasel ajal sagenenud väljakutsed, kus keegi relvataolise esemega vehib ja nii ümberkaudsetes inimestes hirmu tekitab. Sellistele teadetele reageerivad operatiivteenistused täie tõsidusega, sest mitte kunagi ei või teada, kas välimuselt tulirelvale väga sarnane ese on mängu-, gaasi või õhkrelv. Sel hetkel on politseinike esmaülesanne tagada ümberkaudsete inimeste turvalisus, mistõttu võib taoline olukord eskaleeruda ning seada lõpuks ohtu relvaga vehkija enda,“ kommenteeris sündmust operatiivjuht Urmas Krull.

„Kõik relva, aga ka relvataolist eset omavad inimesed peavad seda enesega kaasas kandma varjatult ning käituma teistes inimestes hirmu tekitamata. Avalikus ruumis põhjuseta relvaga vehkimisele ei ole mingit õigustust. See on vastutustundetu ning lugupidamatu kaaskodanike turvatunde seisukohalt,“ lisas ta.