173
fotot

Riigikogu esimehe Eiki Nestori kutsel on täna ja homme Tallinnas Euroopa Liidu rahvusparlamentide esimehed ja Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani, et arutada Euroopa Liidu tuleviku ja julgeolekuga seotud küsimusi. Pidulik õhtusöök toimub Estonias.

Konverentsi avakõnes märkis Nestor, et liikmesriikidel on Euroopa Liidu tuleviku asjus küll eriarvamusi, kuid tähtis on nende üle ausalt ja avatult arutada. Nestori sõnul on ühendus osa eurooplaseks olemisest ja seetõttu on ülioluline Euroopa Liit rahvale lähemale tuua. Tema hinnangul peaksid Euroopa Liidu suhtluse eest kodanikega seisma just rahvusparlamendid.

Euroopa tuleviku arutelule suunatud ettekande tegi Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani. Ettekannetega esinesid veel Poola Seimi marssal Marek Kuchciński, Slovakkia Rahvusnõukogu spiiker Andrej Danko ja Prantsuse Rahvusassamblee president François de Rugy.

Homme keskendutakse Euroopa julgeoleku- ja kaitseküsimustele. Ettekande teevad Läti parlamendi spiiker Ināra Mūrniece, Saksa Bundestagi esimees Wolfgang Schäuble ning Austria Rahvusnõukogu esimees Wolfgang Sobotka. Ettekannetele järgneb arutelu.

Euroopa Liidu spiikrite konverentsi on peetud alates 1963. aastast.

Jaga artiklit

29 kommentaari

H
huvitav  /   13:33, 24. apr 2018
kas isiklikult arvelt?
X
x  /   13:01, 24. apr 2018
Surematu tsitaat endiselt Parteiarhiivi direktorilt: "Tunnen unepealt eksimatult ära kui ekskomminist valetab, vassib või hämab"
See käis selle "riigi teise mehe" kohta.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis