Eesti uudised

Nägemispuudega ajakirjanik Jakob Rosin oli sunnitud laevale pääsemiseks ratastooli istuma (25)

Liis Vaksmann, 23. aprill 2018 18:43
VAJADUSEL KA JOOKSEB: Nägemispuudega ajakirjanik Jakob Rosin ütleb, et vajas laevani jõudmiseks enda kõrvale kõndima vaid nägijast saatjat, kuid selle asemel viidi ta laeva ratastoolis.Foto: Teet Malsroos

„Minu jaoks on ratastoolis liikumine ebaturvalisem, sest ma ei tea, mis ees on: kas seal on mingid kallakud, astmed, pöörangud,“ põhjendab Jakob Rosin seda, miks tekitas palve istuda ratastooli temas ebamugavust.

Eesti pimedate liidu juhatuse liige, Eesti Rahvusringhäälingu ja portaali Geenius ajakirjanik Jakob Rosin külastas möödunud nädalal põhjanaabreid, kuid enne laevale jõudmist sattus ta enda sõnul alandavasse situatsiooni. 

Ta kirjeldab: „Ma ostsin laupäeval laevapiletid ühes teenusega saata inimene laevale, kuid seal on üks väike „aga“. Nimelt ostsin piletid 24 tundi enne esimese laeva väljumist, kuid sellise teenuse peaks broneerima 48 tundi enne laeva väljumist, mistõttu oldi natuke mures, et võibolla esimesele laevale seda teenust ei saa.“ Rosin ütleb, et oli seejärel mitu korda selgitanud, et ta ei vaja erilist abi, vaid pelgalt inimest, kes näeb ja kõnniks ühes temaga laevale. Laevaettevõte kinnitas ühel hetkel omalt poolt, et Rosina sooviga seoses on kõik korras. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.09.2019
Jakob Rosin: ma ei tee neid asju, et teistele midagi tõestada
01.11.2018
Vaegnägijast ajakirjanik Jakob Rosin reisis kolm nädalat Amazonase metsades: kui teised reisil vaatavad palju, siis mina pidin kõike tajuma läbi teiste meelte
13.06.2018
VIDEO | Raadio 2 otse-eetris luges uudiseid pime saatejuht
08.12.2017
VIDEO | Vaata, kuidas liigub pime inimene koos juhtkoeraga Tallinna tänavatel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee