Eesti uudised

FOTOD | Austraalia avas Tallinnas esimese pop-up saatkonna (1)

Ohtuleht.ee, 23. aprill 2018, 18:04
 Välisministeerium
Austraalia avas Tallinnas oma esimese ajutise ehk pop-up saatkonna. Avamisel olid kohal välisminister Sven Mikser ja Austraalia suursaadik Eestis Kerin Ann Burns Ayyalaraju ning Skype'i vahendusel ka Austraalia välisminister Julie Bishop.

"Eesti ja Austraalia on head sõbrad ja partnerid, kes jagavad ühiseid väärtusi. Mul on äärmiselt hea meel, et Austraalia on otsustanud avada esimese niinimetatud pop-up saatkonna just Tallinnas," sõnas Mikser. "See samm viib meie niigi konstruktiivse koostöö uuele tasandile. Eesti innovaatiline keskkond ja e-riigi areng kindlasti mõjutasid Austraalia otsust," ütles ta.

Välisministri sõnul pakub pop-up saatkonna avamine uudset kogemust mõlemale osapoolele.

"Jälgime huviga pop-up saatkonna tegevust Tallinnas. Olen veendunud, et selline uuendusmeelne lähenemine osutub edukaks ning suurendab Austraalia nähtavust Eestis ja meie regioonis laiemalt," sõnas välisminister Mikser. Ta avaldas lootust, et Austraalia saab olema eeskujuks Eestis tegutsemiseks ka teistele riikidele.

Austraalia välisminister Julie Bishop teatas oma avasõnades, et Austraalia on samuti otsustanud liituda Eestis asuva NATO kooperatiivse küberkaitse kompetentsikeskusega.

"Tervitame Austraalia otsust kaasuda kompetentsikeskuse töösse," sõnas Mikser, lisades et Eesti näeb tugevat potentsiaali IKT-alases koostöös ka laiemalt.

Pop-up saatkond on riigi esindus, milles suursaadik ei tööta igapäevaselt, vaid viibib kohapeal lühiajaliselt vastavalt vajadusele. Austraalia suursaadik töötab Eestis kaks kuud ning ülejäänud ajal tegutseb saatkond virtuaalselt.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee