Eesti uudised

MINISTRIVAHETUS: Keskerakond ei jõudnud Luhalaiuga kokkuleppele, kõne all on Uukkivi  (61)

Ohtuleht.ee, 23. aprill 2018 16:08
Raivo Uukkivi ei soovinud esialgu ministriameti teemal spekuleerida.Foto: TIINA KÕRTSINI
Keskerakond ei saavutanud üksmeelt Veikko Luhalaiuga, kelle kandidatuuri kaaluti riigihalduse ministri ametikohale. Nüüd on üles kerkinud Raivo Uukkivi nimi.

"Ma ei tea, mis on ministri palk, milline on tööjaotus, millised on pooleliolevad ülesanded, kas need on jõukohased või mitte. See vajab analüüsi, kas see on mulle võimetekohane töö ja kas see on hästi tasustatud," ütles Luhalaid eelmisel nädalal Delfile

Õhtulehe andmeil ei ole Narva-Jõesuu linnavolikogu esimehe Luhalaiu kandidatuur praegu enam päevakorral, sest ta soovis "palga üle juurelda". Pärast Luhalaiu äralangemist on Keskerakonna fraktsioonis olnud kõne all Raivo Uukkivi nimi.

Raivo Uukkivi on varasem Rae, Vihula ja Raasiku vallavanem, kes praegu peab taluperemehe ametit. Kuni eelmise aasta lõpuni oli ta Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige, kuid on varem kuulunud ka Keskerakonda.

Uukkivi ütles esmaspäeval Õhtulehele, et temaga pole seni ministriametist räägitud. Sel põhjusel ei soovinud ta ka spekuleerida, kas võiks ministritoolist huvitatud olla. 

Senine riigihalduse minister Jaak Aab teatas möödunud nädala teisipäeval toimunud erakorralisel pressikonverentsil, et astub ametist tagasi. Minister istus 11. märtsil autorooli jääknähtudega ja ületas seejuures kiirust.

Samal teemal

18.03.2018
Aabi järglaseks ministrikohal võib olla Veikko Luhalaid
18.03.2018
Jaanus Karilaid: valitsus vajab Aabi mantlipärijat järelejäänud 11 kuuks
18.03.2018
KAART JA SKEEM: kuidas jääknähtudega rooli istunud minister Aab politseile sülle sõitis
17.03.2018
Politsei: Jaak Aab ei valetanud, ta nimetas end ministriks