3
fotot
Teele Alt (Erakogu)

"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi.

Nimi, vanus, amet: Teele Alt, 17. Käin Paide Täiskasvanute Keskkoolis ning olen oma pojale ema

Teele Alt (Erakogu)

Bloginimi ja –aadress:  Sunshine7102, https://sunshine7102.wordpress.com

Lugejate arv päevas: Minu kõige populaarsemal postitusel on 48 lugejat. Kuna olen algaja, siis see ei häiri mind.

Kui kaua oled bloginud: Alustasin 2017. aasta oktoobris

Kandideerimise kategooria: Elulised blogid

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Valisin selle kohe esimesena, sest sunshine (päikesepaiste - T.J.) mõlkus mu mõtteis ja ka mu Instagrami kasutaja oli juba selle nimega. Olin ise kunagi hästi rõõmsameelne ja ei tundud paljude asjade üle muret, mille pärast nüüd muretsema pean. Selle nimega panen ma end positiivsemalt tundma.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Ei ole midagi piinlikku minu jaoks, et ei julgeks. Pigem mõnda asja tahaks rääkida rohkem, aga teatud inimeste pärast ei tohiks seda teha, et nende eraelu puutumata jääks.

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Ma kirjutan postitusi pigem päeval. Ma ei ole siis nii väsinud ja mu mõte jookseb. Ning öösel saan end välja puhata.

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Mulle on soovitatud vlogida, aga tunnen, et mulle isiklikult sobib blogimine rohkem.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Kindlasti on blogijaid palju, kuid me kõik blogime eri asjadest. Me kõik teeme asju erinevalt ja meie mõttemaailm on erinev.

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

Mulle meeldib kõige rohkem jutupostitusi teha. Kuna ma tunnen, et see, mis mu mõtetes jookseb, tuleb kõik kirja panna. Videos läheksid mul sõnad sassi ning liiga palju sahkerdamist oleks. Pilte panen vahepeal ka mõnele oma postitusele juurde.

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Ma olen inimestega aus, ma ei hakka raha eest mitte kellelegi valetama.

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Minu blogis kirjutab negatiivseid kommentaare ainult mu lapse isa, kellega ma enam koos ei ole ning see ei kõiguta mind. Üldse igasugune negatiivne vastukaja teeb mind pigem julgemaks, kindlasti on mingit moodi kriitika ju hea. Ma õpin läbi negatiivsete kogemuste.

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Ma ei ole veel sinnani jõudnud, et liialt isiklikest asjadest rääkida. Kindlasti on mingi asi, mille kirjutamisega ma veel ootaks.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Jah, minu esimene postitus on leitav. Kindlasti mulle meeldib, kuidas ma alustasin oma blogi kirjutamist. Mäletan, et mind valdas tol päeval suur motivatsioon ning tahtsin juba teistega enda mõtteid jagada.
https://sunshine7102.wordpress.com/2017/10/09/first-blog-post/?preview=true.

Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad aadressil eba.marimell.eu anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.

Jaga artiklit

1 kommentaar

K
Kena tädi  /   15:08, 1. mai 2018
see Teele

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis