ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | Kasemahl – mis imeloom see on? (20)

Liis Vaksmann | Video: Teet Malsroos, 23. aprill 2018 12:22
Foto: Teet Malsroos
Harjumaal Harku vallas elav Maiu müüb juba teist aastat oma koduaiast pärit kasemahla. "Sellega rikkaks ei saa, pigem natuke taskuraha," muljetab ta.

"Eile avastasin, et mõned puud annavad rohkem mahla," räägib nääpsuke Maiu meid oma kodus vastu võttes. "Näiteks sealt hakkas tulema kohe hästi hea ja magus mahl. Selline puhas," viipab ta käega maja kõrval asuvate kaskede poole. "Aga need kolm kaske siin andsid alguses hästi kibedat mahla. Mõtlesin veel, kas panna nad kinni, aga vaatan veel, ehk siiski läheb paremaks."

Mahla saab ka aias kasvalt vahtrapuult. "See on hästi magus ja maitseb lastele isegi rohkem. Kasemahl on rohkem nagu vee moodi, kuid maitse on ikkagi juures. Ja kasulik on. Vitamiinid, mineraalained. Just see, et see puhastab organismi kõik seest ära ja paneb seedimise tööle," teab Maiu rääkida.

Kui palju mahlale nõudlust on? "Ei saa kurta, esimesel aastal võeti üsna palju," muljetab Maiu. Ka see aasta ei jää möödunule alla. "Praegu pean purke juba juurde võtma, sest kõik on täis," hakkab Maiu naerma. "Alguses võtsime ka vahtramahla, aga see sai juba läbi ja nüüd võtame kasemahla ja võib vist öelda, et kasemahla tahetakse rohkem," leiab ta. "Vahest just maitse pärast."

Maiu loodab, et suurema nõudluse juures tekivad ajapikku ka püsikliendid. "Arvan, et mida kauem müüa, seda rohkem hakatakse ostma. Just siit lähedalt, kuid ega sellega rikkaks ei saa, pigem natuke raskuraha," tõdeb ta. "Aga eks ma rohkem hobi korras müün ka. Kolm liitrit mahla maksab kaks eurot, kui inimene toob vahetustaara asemele. Ilma vahetustaarata maksab kolm eurot."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee